| mariana2344 a întrebat:

Am o problema cu mama. Mie imi place tare mult sa port pantaloni de blugi cu sandale pe tocuri, dar mama nu ma mai lasa sa port sandale in vremea asta pentru ca zice ca e frig si ma racesc. Ea nu prea stie cum e cu moda, de multe ori am mintit ca port soseste pe dedesubt si cand ieseam in scara imi dadeam jos sosetele, dar cum eu umblu des desculta prin casa, m-a prins cu pedichiura facuta si atunci si-a dat seama ca eu merg tot cum imi place mie si mi-a zis ca o sa ma verifice si daca ma mai prinde fara sosete sau pantofi inchisi pe afara, imi da cu cureaua peste talpi de nu o sa imi mai trebuiasca desculta. Ce e de facut? Nu vreau sa renunt la sandale!

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Din cate știu vremea a început să se strice și prin țară, tu ești încă blocata pe anotimpul vara, din cate observ. Sincer mama ta are perfectă dreptate și dacă tot îți plac tocurile, poți opta pe botine, vin la fel de frumos purtate cu jeansi

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai da mama ta are dreptate.Esti un pic exagerata cu tocurile de fiecare data cand iesi din casa in primul rand iar in al doilea rand te poti raci iesind in sandale si ma mir cum nu ti-a batut nimeni apropoul pana acum ca e toamna.Pedichiura nu trebuie sa ti-o faci doar cand porti sandale trebuie sa ia grija de unghii in general si cand spun asta nu zis sa te faci mereu cu lac dar...

| OoBunnyoO a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa inlocuiesti sandalele cu niste botine sau cizme. Este octombrie si chiar nu mai este vremea de sandale. Este un pic ridicol, scuza-ma ca iti zic, iar eventual va trebui sa renunti la sandale. Doar nu o sa mergi si in luna decembrie tot cu sandale. Serios, acum. Sunt atatea modele de cizmulite frumoase anul asta, simple, rosii, cu broderii, cu perle, rocker, cu platforme, fara platoforme, cu pene, pana la glezna, sub genunchi, peste genunchi etc, mi-este imposibil sa cred ca nu poti gasi o pereche de incaltari care sa poata sa inlocuiasca sandalele de vara.

Eu nu stiu exact despre ce moda vorbesti tu, pentru ca toate revistele de moda, toate magazinele de haine au bagat deja pantofii inchisi. Din septembrie, de cand apar colectiile pentru toamna-iarna, eu nu prea am mai vazut pantofi decupati.

| Caro34 a răspuns:

Tu ai ramas blocata pe sandale? Gandeste-te la sanatatea ta, apoi acelasi lucru zilnic, iarasi nu-i OK. Schimba-te mereu, uneori cu toc, alteori fara, sandale, papuci, pantofi, botine, cizmulite etc. Sunt atatea culori dragute, design-uri usoare, elegante, moderne - tu te incapatanezi sa ramai fixata pe ceva. Vei face reumatism de la frig si nu vei mai putea sa mergi pe tocuri dupa un timp! Mama ta are dreptate; trebuie sa ai mai multa grija de tine! Se va acumula raceala asta candva si ii vei da dreptate mamei tale! Nu te juca cu corpul tau ca nu stii ce fragil este! Numai bine!

| Georgiii2000 a răspuns:

De ce nu poti inlocui sandalele cu o pereche de botine sau cizmulite cu toc gen din alea pentru toamna, pentru sezonul asta. tuturor ne place moda. dar ar trebui sa punem sanatatea pe primul loc. asta este parerea mea. intr-un fel maicata chiar are dreptate. Plus ca sunt o gramada de papuci cu toc la moda pentru sezonul asta.