| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Maria, am 15 ani si am o problema. Mama mea este foarte autoritara. Ceea ce ma deranjeaza cel mai mult este ca nu ma lasa sa port sandale sau pantofi cu vedere la degetele de la picioare, ba chiar uneori ma obliga sa port si sosete. Pe mine chiar ma deranjeaza, cum as putea rezolva?

3 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Vorbește cu ea; explică-i ce te deranjează, într-o manieră calmă.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai cuminte ca acu nu mai porti sandale sau pantofi decupati, ca iarna este dupa colt, si vei purta bocanci sau cizme!
Pana la anul in primavara cand poti purta sandale si pantofi fara varf, o sa ii treaca!

| Caro34 a răspuns:

Nu crezi ca pe vremea asta ar trebui sa-i dai dreptate? Afara e destul de rece dimineata si seara, mai ales, apoi fetele trebuie mereu sa aiba sosete la picioare fiindca racim rapid! Daca pantofii sunt: comozi, caldurosi si draguti, eu zic ca ar trebui sa-i mulțumesti fiindcă iti poarte de grija, iar asta e iubire si nu-i "autoritara"! Sandalele se poarta pe vreme buna, soare, vara, suntem in anotimpul toamna, daca bine imi amintesc! Maria, bucura-te ca ii pasa cuiva de tine si de sanatatea ta, sunt copii care-s indiferenți părinților sau nu-i au deloc! Apreciaza oamenii minunati din viata ta, mai tarziu vor pleca pe rand si-ti vor lipsi! Numai bine!