| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema de ultima ora si am mare nevoie de parerile voastre sau daca se poate de un sfat si o solutie!
Datorita acestei probleme,am mare si urgenta nevoie de bani, am apelat la prietena mea cea mai buna, mai bine spui mamei ei care a spus ca ma ajuta.pe urma m-a sunat,a spus ca nu imi promite dar va face tot posibilul bagand niste scuze absurde, banuiesc ca a vb cu prietena mea si au ajuns la o cocluzie pe care eu nu o inteleg! deci mereu cand are nevoie de ajutor,prietena mea cea mai buna apeleaza la mine,de multe ori m-am lasat si fara bani in casa diar ca sa o ajut! dar atunci cand ajung la ea,ea niciodata nu imi intoarce favoarea! posibilitati are si mereu le-a avut,apeleaza la mine doar cand are nevoie de bani si nu vrea mama ei sa afle pentru ce ii necesita!
Datorita aceleasi probleme, am nevoie de munca! singura care ma poate ajuta este una, ca sa nu ii spun pe nume laughing cu care eu nu vorbesc.are cativa ani in care iese si se,,,, doar cu barbati insurati.chiar s-a dat la prietenul meu si chiar in fata mea! deci e un loc de munca care nu e cel mai potrivit pentru mine, nici macar printre cele mai potrivite, dar am spus ca incerc pana gasesc ceva mai bun.acum problema e ca stiu. Acest loc de munca,doar din auzite,de fiecare data cand ma duc acolo sa vorbesc cu sefa,niciodata nu este deschis localul! sa revin, aceasta fata nu vrea sa-mi dea numarul, nu vrea sa ma ajute.de ce? doar ea stie! a vorbit cineva cu ea,nu stiu daca i-a spus sau nu ca eu am nevoie de acest post de munca,dar nu exista nici o optiune ca sa dau de acest post de munca!
Poate ma ajutati cumva sa imi inteleg prietena,de ce reactioneaza asa,si cum sa fac sa dau de aceasta "sefa" ca sa vorbesc cu ea si sa-mi dea mie locul de munca?
Vreau sfaturi, optiuni, orice care credeti ca m-ar putea ajutaa!

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
vorba multa/moarte sigura..mai fata, tu vrei sa zici ca ai ajunge sa faci ceva necurat doar de dragul banilor? fata mea, eu zic sa re gandesti mult mai mult si sa revii cu picioarele pe pamant, nu te sfatuiesc sa incerci asa c eva, cauta un loc de munca cinstit chiar de ar fi si pe bani putini, dar sa stii ca nu iti e afectata viata ta particulara si demnitatea pana la urma.dar daca tu vrei sa decazi in halul asta...e problema ta, dar eu ca mama as zice NU!
O primavara frumoasa sa aihappy

| IloveME a răspuns (pentru caramela):

Nici nu-mi sta in cap sa fac prostii, e un lucru normal eu ma refer ca aia ii insuportabila si bani putini, la asta ma refer! nici prin cap nu mi-a trecut la ceea ce te-ai gandit tu!

| caramela a răspuns (pentru IloveME):

Asa mi s-a parut ca vrei sa practici....acum scuze daca am calatorit cu gandul mult prea departe, dar cred ca asa a inteles toata lumea...
O seara bunahappy

| Azµre a răspuns:

Adică vrei videochat?

| IloveME a răspuns (pentru Azµre):

Adica vreau un raspuns, de ce se comporta prietena mea asa cu mine si ca sa fac ca sa reusesc sa dau de acea femeie ca sa ma ia la munca! e un lucru normal, in ceea ce am lucrat in utimii 7 ani, doar ca aia ii insuportabila si banii sunt putini, pentru acel post de munca si pentru a o suporta!

| Azµre a răspuns (pentru IloveME):

Poate are ea ceva cu tine și de aceea nu vrea să dai de respectiva șefă... ai încercat să mai discuți cu ea?

| mada1820 a răspuns (pentru IloveME):

La aceasta intrebare iti poate raspunde numai prietena ta, mai bine ai discuta cu ea, cat despre acest post de munca, parerea mea ar fi ca nu se merita sa iti sacrifici corpul si viata pentru niste bani.

| h3r a răspuns:

Nu cred că prietena ta este foarte doritoare în a te ajuta sau pentru a se zbate pe uscat de dragul tău!
Poate o să-i iei un loc de muncă? Pâinea de la gură?
Sigur nu s-a întâmplat ceva, o ceartă mai bine zis?
Și totuși, la ce loc de muncă așteptai aprobarea?

| GirlLăvHell a răspuns:

Pai cred ca ea nu te considera o prietena, doar persoana la care apeleaza cand are nevoie de ceva. Ea face toate lucrurile astea pentru ca te considera o amenintare si i-ai putea lua postul iar cu sefa, incearca sa te duci sa vorbesti personal cu ea.