| gabitza_cool a întrebat:

Am o problema! Sper sa ma ajutati! Toamna asta m-am imprietenit cu o fata. Acum suntem cele mai bune prietene, dar ea ma respinge foarte des. Nu vrea sa ma asculte cind incerc sa-i povestesc ceva... Ce sa fac? Sa o las balta sau sa salvez prietenia? Am nevoie de un sfat! ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| カルメン a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea. daca si ea te considera prietena ei cea mai buna ar trebui sa inteleaga ca intr-o relatie de prieteniei trebuie sa va ascutati una pe cealalta, sa va dati sfaturi si sa va ajutati la bine dar si la greu, sa fiti mereu alaturi. daca nu intelege acest lucru inseamna ca nu merita prietenia ta.

| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Madaa are dreptate. Acum ii spui cea mai buna prietena dar dupa, iti poate fi chair dujman. STiam ca "prietenia e o floare rara / sa fi prieten e un mare dar/ asa descoperi pentrui prima oara/ ca mana ce o-ntinzi nu e-n zadar." Prietenii se gasesc foarte greu, si sunt multe cazuri cand crezi ca i-ai gasit sau ai /l-ai gasit-o/gasit dar este invers. De fapt, nu. Daca nici macar nu vrea sa te asculte nu stiu de ce ii mai zici prietena, cea mai buna. Eu zic sa incerci sa salvezi prietenia. Incearca sa vorbesti cu ea daca nu vrea spune-i ca e "urgent" si vrei sa clarifici(asa se spune, nu? rolling on the floor) ceva. Spune-i ca vrei sa stii daca ii mai poti spune prietena sau nu. Nu vreau sa-i gasesc o scuza, dar poate are probleme in familie. Incearca sa observi daca cu altii se poarta altfel, adica nu cum se poarta acum cu tine. Si atunci o sa-ti dai seama daca iti mai e prietena sau nu.

| madaa a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema tu o crezi pe ea cea mai buna prietena dar ea pe tine nu arata-i ca nici tie nu iti pasa incearca sa nu ai cei mai buni prieteni pentru ca nu iti vei gasi persoana potrivita tie.De ce sa depinzi de altii de ce sa nu depinda ei de tinewinking