| kemrin1234 a întrebat:

Am o mare problema! M-am imprietenit cu o fata foarte de treaba,iar momentan suntem cele mai bune prietene,dar recent ea s-a impacat cu fosta ei cea mai buna prietena, a coror prietenii a durat 3 ani si imi este extrem de frica sa nu ma lase balta pentru cealalta fat a, care a parasit-o pe prietena mea de 5 ori... Choiar daca prietena mea nu o m-ai place pe cealalta fata, a iertat-o deoarece ii era mila de ea. Ajutati-ma va rog! Cum sa ii demonstrez ca eu sunt o prietena mai buna?

Răspuns Câştigător
| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai, daca e prietena ta, poti sa ii spui ca iti e frica sa nu va indepartati si alte chestii, si daca ai curaj spune-i ca cealalta nu merita. Poate o sa se supere, dar cel mai probabil o sa ramana cu buza umflata si o sa vina cu coada intre picioare la tine, si tu o sa ai ocazia sa spui "Ti-am spus eu!".

Insa cel mai bine este sa continui sa iesi cu ea, sa te porti frumos cu ea. Si daca ea o sa o prefere pe cealalta si aia o sa faca faze nasoale o sa iti simta lipsa si o sa se intoarca la tine.

4 răspunsuri:
| Maria_Ana_1998_XnrA a răspuns:

Puteti sa va imprieteniti toate...si sa va distrati impreuna..asa veti fi toate fericite si cele mai bune prietene

| MayMiruna a răspuns:

Zii sa-ti faca cunostinta cu fosta prietena si sa va imprieteniti toate trei(cele mai bune trei prietene).happy

| kemrin1234 explică (pentru MayMiruna):

Am incercat deja, dar nu ma simt prea comfortabil...

| kemrin1234 explică:

Am incercat sa fim cele mai bune 3 prietene, dar nu ma simt deloc comfortabil