| Mary399 a întrebat:

Am o relatie de 5 ani, a fost sincer cu mine din totdeauna chiar daca ma durea,imi spunea sincer ce crede, nu m-a inselat niciodata si sunt sigura, nu am avut motive macar sa cred, insa in scurt timp s-a schimbat, prietenii lui a adus niste fete la el acasa, toti care au fost acolo au confirmat ca statea trist si nu sa atins de nici una, am suferit mult pentru ca el refuza sa vb cu mine in momentul cela, in acea zi a venit la poarta si mia adus flori de dimineata si m-a felicitat cu 8 martie,era beat, nici nu am putut sa ma uit in ochii lui,nu l-am mai intrebat nimic,nici nu avea rost in asa stare, am continuat sa-l sun a doua zi,si a treia zi, daca imi raspundea la un mesaj imi spunea ca are de lucru este ocupat si vorbim mai tz, asa a fost 3 zile, dupa 3 zile era si ziua mea,mi-a scris un mesaj ca ma iubeste si altceva nimic, nu imi raspundea,seara a venit cu un buchet imens de trandafiri, mi la daruit trist si a plecat. L-am lasat o vreme nu l-am mai sunat, azi l-am intebat dc nici nu suna nici nu rs, a spus cai vine greu si ca o sa mai treaca putin timp, atit, si ca eu nu-l pot ajuta cu nimic. Incep sa ma gindesc la tot felul de chestii, imi trece prin cap ca a fost cu alta si ii este rusine, ajutati-ma sunt disperata, a fost si este singurul baiat la care tin. Nu vreau sal presez dar eu cedez atit psihic cit si fizic.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, nu a fost cu alta. Daca era nu-ti dădea buchete de flori si etc. Daca a spus ca nu il poti ajuta cu nimic, este foarte posibil sa se fi întâmplat ceva in familia lui. Cheamă-l acasa la tine sau intalnitiva undeva, si incearca sa-l faci sati explice ce s-a întâmplat

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, explica-i ce simti tu si poate asa se va deschide.Pe situl jw.org sectiunea cupluri poti gasi unele articole utile.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Hmm, cam dubios, nu ti se pare? Gresesti si in loc sa incerci sa repari, mai rau strici. Tot el este cel suparat dupa ce ca te.a suparat? :O

| Ioanaalexandraa a răspuns:

Nu prea stiu cu ce te as putea sfatui in legatura cu asta deoarece nu iti cunosc relatia dar pot presupune din spusele tale ca de avut are el ceva, ori de ascuns ori pur si simplu poate la deranjat ca nu te ai dus cu el acolo unde ai fost mai
Multe fete si baieti la tipul respectiv. Daca tu nu il cunosti, atunci noi nici atat. Draga mea, daca nu exista comunicare, nu poti afla. Si el prost sa fie sa iti ascunda, ca de iubit sigur o face daca a fist atent si ti a adus flori si de 8 martie si de ziua ta. Tocmai ai spus ca nu vrea sa vorbeasca despre asta sau ca nu te-a cautat daca tu nu l-ai cautat. Ei bine pune-ti un semn de intrebare, sau mai bine spus pune-i lui niste intrebari. Spune-i ca apreciezi gestul florilor, doar ca ai aprecia mai mult sa comunice cu tine. E si normal ca te doare, dar numai tu poti afla ce e cu el. Gandeste te inainte de 3 ori daca ai facut tu ceva care sa il deranjeze. Te pup si sper sa rezolvi problema