| enigma_2924 a întrebat:

Am o sora cu 8 ani mai mare. e casatorita dar inca sta la noi cu sotu si fiul.parintii mei sut peste hotare.Ca de obicei cand ceva sa strika sau altceva eu sunt de vina.Sau cand fac mincare nu-i place nici ei nici sotului. dar stiu kai gustoasa. uneori chiar da in mine si ma umileste in fata unor musafiri. vreau un sfat va rog am nevoie de el

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Pfff...naspa...eu cred ca ii luam la bataie pe am2laughingpai ce esti tu servitoarea lor si mai ales cum poate sa dea in tine? Eu nici pe mama nu o las sa dea in mine. Vorbeste cu ei si spune-le ca nu iti convine cum se comporta cu tine si ca nu au dreptul sa te faca de ras mai ales in fata unor straini... dhoamne...straight face

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa stai de vb cu sora ta si sa-ti pui punctul de vedere, nu cred ca ar trebui sa se comporte cu tine ca si cu stainii, parerea mea este sa-ti faci singurica mancare numai pentru tine si sa incerci sa te separi cu bucataria de ea, astfel incat sa nu mai poata comenta ca nu ai place aia sau cealalta, las-o sa-si faca treburile singura nu o mai ajuta in nici o problema, fiecare sa-si vada de viata si ea de familia ei.

lolita
| lolita a răspuns:

Iti pot spune din propria experienta ca ei doresc ca tu sa ajungi la un punct in care sa nu mai poti suporta atmosfera si sa pleci din casa, cu tote ca nu este casa lor si cu toate ca faci mancare pentru ei si supoti cpilul(cu toate ca este nepotul tau si il iubesti), stiu ca iti doresti sa dormi la o ora anume si nu poti, sau vrei sa faci ceva in casa si iar nu poti. sincer imi este foarte greu sa-ti dau un sfat tinand cont de faptul ca ei stau la parintii tai in casa si deci nu au nici un drept ca doar ei sa ramna acolo, iti pot zica ca ar trebui sa vb cu parintii tai despre asta si impreuna sa gasiti o solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu-i place cum gatesti, sa-si pregateasca singuri masa. Nu esti servitoarea lor. Cine da in tine? Sotul ei, sau ea?

| warlock a răspuns:

Dai afara cinei propetar pe casa?