| anabelisa a întrebat:

Am sa pun o intrebare si pentru fete si pentru baieti.Credeti in dragoste la prima vedere? Argumentati-va raspunsul.

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu.
dragoste e prea mult spus., pentru ca nu te poti indragosti cu adevarat doar de aspectul fizic al unei persoane.
dragostea presupune mai mult decat o privire. „dragoste la prima vedere" e ca si cum te-ai putea indragosti de o poza.iti poate placea foarte mult cum arata respectivul/respectiva, te-a impresionat un mic detaliu etc., dar nu poate fi vorba de dragoste adevarata.cel putin asta cred eu happy

6 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Da, pentru că am trecut prin asta.E o senzaţie ciudată:simţi fluturi în stomac, parcă eşti pe altă planetă...e superb!

| Zuzzy05 a răspuns:

Nu. Ca sa te indragostesti de cineva trebuie sa il cunosti cat de cat, insa cred in atractia la prima vedere.

| ILoveMoon a răspuns:

Da! am simtit odata asa ceva numa la ea ma gandeam big grin exista in lume asa ceva inca

| XxRoyalxX a răspuns:

Asa e pentru ca dragostea apare din senin dar sa nu crezi nici odata ca ar putea sa ai orelatie la prma vedere ai putea sa te inseli acea persoana sa aiba prieten si eu nu vad rostul sincer daca vrei o relatie la prima vedere treaba ta dar acea persoana poate nu simte la fel si o sa te creada o ciudata

| Floricikpurpurie a răspuns:

Da cred.
E o senzatie superba ai impresia ca plutesti, k esti in al 9-lea cer si e foarte frumis.
Nemaipomenit si cand persoana de care te-ai indragostit simte si ea acelasi lucru!
happy

| Maaaary a răspuns:

Da finca nu se stie cand te indragostesti.