| Suflet a întrebat:

Am si eu o problema.
Parinții mei nu ma inteleg.
Cel putin asta inteleg din sa te duci dracu, sa mori odata nu esti copilul meu. Am vrut sa fug de acasa dar asta ar agrava si mai tare situatia. Acum, tot ce vreau e sa mor ar fi mult mai usor. Cred ca asa e cel mai bine pentru toti. Cred ca asta isi doresc si ei daca imi spun mereu sa ma duc dracului sa nu ma mai vada asta isi doresc si ei sa scape de mine. Vreau sa mor nu mai pot nimeni nu ma intelege va rog ajutati-ma ce sa fac?
Nimeni nu cunoaste durerea pe care o simt pana cand practic ajungi sa te holbezi la tine-n oglinda, cu lacrimile alunecandu-ti le fata, si implorandu-te sa rezisti si sa fii puternica.

6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Doamne fereste. De ce sa vrei sa mori din cauza prostiei altora? Stii, depinde de tine totul. De cum vezi tu viata si lucrurile. Ignora cat poti de tare si daca nu reusesti, exista institutii care ajuta copiii abuzati.

| Suflet explică (pentru sofisis):

Incerc sa ignor cat pot dar nu reusesc ma tine doar in casa nu ai cum sa ignori uneori as vrea sa es afara sa merg undeva unde sa fiu doar eu cu mine dar nu ma lasa sa es nici macar pana la poarta!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| horansgang a răspuns:

Cati ani ai?

| SwedishMeatball a răspuns:

Salut! Eu te inteleg, si eu sunt intr-o situatie similara cu a ta, deci inteleg perfect prin ce treci.
Am probleme cu ai mei, mai ales cu tata, care mereu se imbata si ma face in toate felurile, numai scandal, jigniri ca la usa cortului. Si el si mama ma fac prost, handicapat, fraier, esec, chestii din astea, odata m-a blestemat mama sa mor, si nu le-am gresit cu absolut nimic. Si eu am suferit si sufar foarte mult din cauza lor.
Important este sa ramai puternica, sa nu cedezi piedicilor pe care ti le-a dat viata, pentru ca, mai devreme sau mai tarziu vei trece peste ele. Promit. Trebuie doar sa ramai puternica, nu sa mori, sa fugi de acasa... parintii tai se poarta urat la tine, dar poate ca alte persoane tin la tine. Ramai increzatoare! Stiu ca e greu, dar tu insati de poti ajuta cel mai mult.
Daca vrei pe cineva cu care sa vorbesti, imi poti scrie cand vrei in privat. Inteleg prin ce treci, si poate te pot ajuta. Cu un sfat, cu orice. O seara buna! happy

| 2008anonim2008 a răspuns:

Suna la protectia copilului. Si limabajul este o forma de atac si nu e ok.