| anonim_4396 a întrebat:

Am un baiat in clasa, pe care il plac mult dar el place o alta fata si este cu ea! Ce sa fac cand ii curg balele dupa ea? sad Dau fundita:X

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Oricum la varsta voastra sunteti precum mingiile, nu stiti in care poarta sa mergeti. Vei vedea tu ce va face, il placi, nu-l stresa, va gasi singur drumul tu sau cealalalta. Dupa cum vezi nici nu este hotarat ce vrea.

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca tu ai fi fost cu el si o alta colega ti-ar fi luat, care era reactia ta? Asa ca stai in banca ta, nu ai ce face. Te vei intersecta si cu alti baieti din scoala ta care unul macar trebuie sa fie fara relatie.

| Bya132 a răspuns:

Probabil și-a dat seama că îl placi. Așa fac băieții, când își dau seama că cineva îi place, au o schimbare de comportament bruscă! Ar trebui să stai în banca ta și să nu pari tristă. Nu îl băga în seamă! Așteaptă. Timpul le rezolvă pe toate!
Pa, pa!

| cristina_3212 a răspuns:

Eu spun sa il lasi nu se merita sa te ti dupa el daca el place alta fata. Daca ti neaparat sa vezi daca macar putin tine la tine combina-te cu altul si el ori va fi nepasator ori va incerca sa va desparta.Atunci iti vei da seama de ce simte pentru tine.SUCCES

| 12stefy a răspuns:

Fizic nu trebuie sa faci nimic. In schimb, o metoda care n-are cum sa dea gresi e sa te gandesti mereu ca veti fi impreuna, sa fi optimista. Nu stii ce sau cum o sa faci, dar stii sigur ca veti fi impreuna. Si mai trebuie sa-ti mereu ca sunteti impreuna si sunteti fericiti. Daca iti doresti asta cu adevarat si stii sigur ca o sa se intample, n-ai cum sa dai gresi. happy Iti spun din propria experienta, optimismul functioneaza mereu.

| Anna06 a răspuns:

Ok,inainte sa dau funditss mai vreau sa ma zic ceva.Eu nu stiu sigur daca o mai place pe acea fata, dar stiu sigur ca este invers.Deci,ce sugestii mai imi puteti da? :-s

| Akuma a răspuns:

Fa-i farmece!

| Picsxie a răspuns:

Uita`l pentru ca o place pe alta.mai sunt o groaza de baieti disponibili.pastreaza`i un loc acolo in inima pentru ca exact atunci cand nu te astepti se intampla minunea. in rest uita`te dupa alti baieti si nu o sa te mai gandesti la el asa mult