| Parmezan12 a întrebat:

Am un copil, mi-am făcut o relație și vreau să mă mut cu iubitul meu iar părinții /bunicii mei au spus că mă pot muta dar fara copil, ce pot face să-mi pot lua și copilul? Cum pot proceda?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In chirie cu voi (casa buniciilor - regulile lor)

| darrio2007 a răspuns:

Nu poate exista asa ceva. Ti-l iei pur si simplu. Copilul trebuie sa fie la tine si numai langa tine.
Parintii/bunicii tai sunt niste inapoiati. Daca iubitul si parintii lui sunt de acord, e ok.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai? Si tatal natural al copilului unde este? De ce bunicii i ti cresc tie copilul cand el are nevoie de mamă si de tată, ce varsta are copilul este fată sau baiat?

| Parmezan12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Are 2 ani și 3 luni e băiețel și tatăl lui natural nu a vrut să-l recunoască

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu esti indeajuns de matura incat sa nu mai stai la mana parintilor? Cum vine chestia asta, sa mergi sa te muti cu noul iubit dar fara copil? Doar nu il tin cu forta la ei! Cati ani ai, 15? Iti iei copilul si te muti si faci ce vrei tu. Daca esti minora, atunci lucrurile se schimba. happy o persoana care are copil, trebuie sa fie matura si cu capul pe umeri. Au voie sa iti interzica in cazul asta, daca nu ai 18 ani, pentru ca considera ca nu te poti descurca si ca probabil ai chef de distractie, nu de crescut copilul. Depinde chestia asta de multe lucruri, tu doar ai venit si ti-ai varsat aici supararea de moment, fara sa dai detalii importante.

| Parmezan12 explică (pentru Aasdfghj):

Sunt majoră am 21 de ani

| Aasdfghj a răspuns (pentru Parmezan12):

Atunci nu au ce sa iti interzica.

| Freya1 a răspuns:

În primul rand având în copil tu trebuie sa analizezi foarte bine treaba și situația,sa cunoști îndeajuns de bine omul, omul respectiv sa îți accepte si respecte copilul și cu timpul după ce îți va câștiga încrederea și te vei asigura ca e cei ce trebuie sa faci un pas asa mare.
Dar oricum, nu pre e indicat sa te muti la ai lui pentru ca mai târziu te vei plânge ca deși poate el e un om ok, familia lui nu va fi ok cu tine și după va trebui sa stai ori chinuita, ori sa te întorci la ai tai.Sa nu mai spunem ca vei bulversa și copilul.
Probabil de asta ai tai nu vor sa îți de-a copilul.

În prima faza e al tău și poți sa îl iei când vrei, dar indicat ar fi c a dacă tot vrei și vrei sa pleci sa o faci fără el pana tatonezi terenul, vezi ca totul e în regula și când ești sigura ca e ceva bun și pentru copilul tu sa faci acest pas.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu au cum sa te opreasca atat timp cat e copilul tau si esti majora. Daca nu te lasa sa-l vezi poti merge la politie.

| Brizbriz a răspuns:

Ce treaba au ei?!?

cat timp ai 18 impliniti, poate sa isi bage PAREREA (ca e doar o parere, si atat) unde soarele nu patrunde
iti iei copilul si pleci
iar daca te impiedica fizic sa iei copilul, mers la politie, depus plangere penala pentru rapire de minori si le spui muilitienilor, ca daca copilul pateste ceva, sau ei "nu se baga" in dispute in familie, atunci te duci la proteve si urlii ca ti-a fost rapit copilul si politia nu vrea sa faca nimic

| Nyarlathotep a răspuns:

Nu ai specificat ceva foarte important: Iubitul tau vrea acel copil in viata lui?

| Parmezan12 explică (pentru Nyarlathotep):

Da vrea copilul în viața lui