| lau2112 a întrebat:

Am un iubit dar nici nu prea vorbim la scoala ptr ca amandoi suntem prea timizi... As vrea sa ne tinem d mana macar... Ce sa fac ca sa fim mai apropiati?

Răspuns Câştigător
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Sa ii spui.
Da stiu, ce sfat tampit am putu sa dau, dar comunicare e cheia. (zic si eu, un tip fara experienta)
Ai putea incerca cand mergeti impreuna sa il iei tu de mana. thinking
Daca sunteti amandoi timizi, poate ar fi cazul sa ia unul din voi initiativa.
Sunt o persoana timida, dar pana la un punct, asa e cel mai bine.
Sunteti impreuna, consider ca nu trebuie sa fiti atat de "retrasi" unul fata de celalalt, dar din nou, e doar parerea mea.

4 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Sa te duci tu la el in clasa...sa vorbiti mai multi fata in fata, prin parc, idk... vorbiti ce va deranjeaza unul la celalalt!

| AtateaConditii a răspuns:

Ce simpatic. Doi timizi sunt iubiti dar se comporta ca niste straini. Pai eu zic sa faci tu primul pas si sa il tii de mana, sa vorbesti mai deschis cu el, sa il alinti mai des si cand vezi ca se deschide sa il saruti macar pe obraz.

| pisicuta123456789 a răspuns:

Daca nu este sa fie, fii tu aia cu tupeu! i-al de mana tu

| RaDuk a răspuns:

Daca ambii sunteti timizi, fii tu aceea care face primul pas. I-al tu de mana big grin