| estera_7938 a întrebat:

Am un prieten. Are probleme in familie din cauza ca are tata vitreg, e mereu trist si sufera mult din cauza asta ...nu locuim in acelasi oras... ce ar trebui sa fac? cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| HiPnOz3 a răspuns:

Are nevoie de cineva in care sa aiba increde esti tu aceea persoana? Daca da sustinel in tot ceea ce face, incurajeazal. Vorbeste cu el despre orice, spune-i cateva din problemele tale sa prinda si mai mare incredere atunci va putea sa se descarce, de multe ori ajuta asta. Daca ai nelamuriri si te pot ajuta sunt aici.Bafta

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Un tata vitreg, poate fi mult mai bun decat tatal biologic, depinde de situatie. Daca e alcoolic sau nu aduce bani in casa, e un om rau. Daca nu, nu.Asa ca trebuie sa se obisnuiasca cu acest om. Da-ne eventual amanunte sa vedem despre ce este vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sustinel cu sfaturi si cu optimism!