| lory1209 a întrebat:

Am un prieten cu 14 ani mai mare ca mine si are 2 copii. Suntem împreuna de 1an de zile si ne iubim mult mult dar ca nu pot sa-l îl întaleg de ce merge împreuna cu mama copiilor si copii la mc'. Ma simt prost pentru ca se duce. Am încercat sa îi explim ca nu îmi place sa stea în preajma persoanei aceea.(mentionez ca eu îi iubesesc copii si îmi sunt dragi) Data trecuta cand a fost cu ei la mc' l-am sunat sa vad ce face si mi-a raspuns ironic ca se da cu barca... si era de fata cu ea cand mi-a spus asta ...acuma nu stiu ce sa fac si ce cred. sunt eu prea geloasa sau posesiva? Mentionez ca eu am încredere în el dar nu ea nu pentru ca e o nemernica.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti prea geloasa si neintelegatoare. Copiii au nevoie de parintii lor impreuna, macar cateva ore pe saptamana. Asta nu inseamna ca sta alaturi de fosta lui partenera, ci de mama copiilor lui, ca va ramane asa mereu si ed care va fi foarte profund legat toata viata. Incearca ca macar o data pe saptamana, timp de 5-6 ore sa insisti sa stea impreuna cu copiii si mama lor, timp in care tu as nu suni nici daca vine sfarsitul lumii (e foarte urat si nepoliticos din partea ta ca ai sunat daca nu era o urgenta imensa). Nu te mai comporta urat si lipsit de respect, nu trebuie sa dovedesti ca esti la fel de nemernica, asta nu te va ajuta. daca iti sunt dragi copiii, daca il respecti pe el, lasa-l macar jumatate de zi sa si-o dedice copiilor si mamei lor. Si tu incearca, in acele cateva ore, sa fii cat mai discreta posibil.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai mentionat nicaieri ca el ar fi divortat, ori care este statutul lor.
Cum poti sa faci o femeei nemernica stiind ca s-au iubit si i-a facut 2 copilasi?
De unde stii tu ca-i nemernica?
Nu cumva ti-e frica sa nu se intoarca la nevasta-sa?
Nu uita, esti un copil pentru el si nu cred ca iti acorda prea multa atentie, poate esti doar o distractie de moment. Daca mai stai si cu gura pe el, iti face vant iute.

| danay72 a răspuns:

Ea va fi întotdeauna mama copiilor săi și mereu va intra în legătură cu ea.Dar dacă ai încredere în el, nu ai de ce sa îți faci griji. Important e sa nu îl controlezi când e cu ea pentru ca el se poate simți prost. Nu uita ca iubirea nu este geloasă, este îndelung răbdătoare și bună.

| cristimihailov a răspuns:

Frumos ar fi sa iti faci un bine si sa gasesti pe unul cu care sa poti sa ai o familie asa cum iti doresti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca el e si tata, are anumite obligatii chiar daca nu mai are o relatie cu femeia aia. Tu stiai ca e la mc deci intrebarea ta nu isi avea rostul.
Vreau si eu mc acum. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vin si eu la mc

| blackPug97 a răspuns:

Nu stiu care e faza intre tine si el, si nici intre el si ea...
Dar totusi, are doi copii...si e normal sa ii vada.Sunt multe persoane care se mai vad cu fostul/a cu care au copii.
Din nou, nu stiu situatia.Da poate ei nu stiu ca ei nu mai stau impreuna, si crede ca el ii plecat cu munca, si atunci se vad sa nu se simta prost copii.
Din detaliile tale nu ne putem da seama de prea multe.Dar ar trebui sa intelegi ca sunt persoane care vor sa ia parte la cresterea copiilor lor chiar daca nu mai sunt impreuna cu persoana cu care ii are.

| Byeol_Kim_1990 a răspuns:

Faza e ca nu stiam ca îi la mc' am aflat dupacea de la copil aaa si spun ca e nemernica ca i-o parasit la varsta de 2 ani si dupa 3 si-a adus si ea aminte ca are copii si de cand suntem împreuna îl suna în fiecare zi sa vada ce face si daca nu îi raspunde îl face in toate felurile... si eu nu renut la el