| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten(suntem doar prieteni) si ne stim de 9ani.(am 10 ani)
Radem in preuna, vorbim el cum e asa mai dragastos ii imbratiseaza pe toti dar pe mine cel mai mult.
Nu-mi place de el dar uni spun ca il plac.
Ar trebui sa pastrez distanta cu el?

5 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Eu zic ca da, cine stie poate in timp ajungeti la genul de relatie secreta, oarecum fara obligatii si nu este deloc bine!

| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna!

Daca nu-l placi ar fi bine sa ramaneti doar cei mia buni prieteni e mai bine asa, nu are rost sa suferi dupa, dar daca il placi puteti sa va atasati, dar nu e vorba sa pastrezi o mare disstanta, ci sa fiti prieteni ff bunilove struck.

| Floris83 a răspuns:

Nu cred, ci doar să-i demonstrezi că e doar prietenie sinceră și nimic mai mult, însă lucrurile se vor desluși mai clar mai încolo, cînd vă mai maturizați! Astea vor fi amintiri plăcute, care va face să zîmbiți la depănarea lor...

| AnnexDisaster a răspuns:

Poi daca nu-l placi... da, doar pentru o perioada, ca sa nu`i dai de inteles ca iubirea e reciproca. Sauu, cel putin sa ii spui in fata sau sa-l intrebi daca te placi, si eventual nah, lamuriti. Funda?

| Keyna a răspuns:

Daria, la 10 ani cred ca ar trebui sa nu te preocupe asa mult acest lucru. La aceasta varsta prieteniile sunt cele mai frumoase si nu cred ca ar avea rostul sa te gandesti la aceste lucruri.
Daca tie iti place de el sau nu, este strict treaba ta si nu ar trebui sa ii intereseze pe altii.
Ai o gramada de timp sa iti faci iubiti, eu zic sa ramaneti prieteni.