| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

Am vazut acum cateva zile o fata la servici pe care nu prea am vazut-o pana acum!
Din prima cum am vazut-o mi-a placut mult de ea,dar nu i-am zis nimic,deoarece avea multe persoane pe langa ea!
Am aflat cum o cheama pe Facebook,i-am dat cerere si mi-a acceptat-o!
Intrebarea este daca este mai bine sa vb cu ea pe Facebook si sa îi spun sa ne vedem la servici sa vb,, sau sa incerc sa vb cu ea direct la servici in conditiile in care are multe persoane pe langa ea si nu stiu cum sa fac sa intru in vb cu ea!
Orice sfat e binevenit!
Multumesc!
Craciun fericit!

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu exista sa fie mereu in preajma altor persoane, tot prinzi un moment sa ii vorbesti, cel mai bine e fata in fata, pentru ca ai un alt impact fata de ea, pe Facebook unde mereu primeste mesaje de la alti tipi nu te diferentiezi, asa fata in fata e alta treaba. Daca sta la o masa impreuna cu alte persoane si ti-e greu, prinde momentul cand se ridica si ia-o politicos deoparte, faceti cunostinta oficial, si nu pierde timpul, daca ai vorbit cu ea la inceputul saptamanii, weekendul ce urmeaza o inviti la o cafea, iti faci intentiile cunoscute, nu pierzi timp.

| relian a răspuns:

Avea multe persoane in jurul ei in ce sens, colegi de munca, sau altii care umbla dupa ea? Daca arata bine si persoanele din jurul ei erau barbati, atunci cred ca nu ai sanse cine stie ce mari.
Dar sa nu pierzi timpul este bine cum ai procedat, acu dai mai departe, spune-i clar, ca iti place de ea, daca iese la o cafea.

Daca refuza e clara ca nu te place, asa ca nu mai stai sa pierzi timpu.Asa e cel mai bine, cel putin iti iei gindu, te uiti dupa alta.

Daca te stie cine esti, poti sa-i spui pe Facebook, asta daca asa fata in fata iti este mai rusine, ori ii spui la munca.Dar vezi sa nu fie o companie de asta unde nu este voie sa ai relatii daca ambii lucreaza in aceleasi loc.

| anonimg a răspuns:

Rămâi întotdeauna cu picioarele pe pământ.
Poate să fie și Ileana Cosânzeana din poveste; dacă nu ești pregătit pentru căsătorie, și dacă nu ai aflat dacă este singură, atunci îți vezi de treburi.
Dacă toate cele de mai sus sunt în regulă, atunci pot fi toți colegii de muncă în jurul ei -te duci la ea și îi spui că ai ceva de vorbit cu ea (specifici între 4 ochi dacă ar mai fi vreun curtezan care n-ar vrea să o lase singură cu tine), fără să-i dai de înțeles că ar fi o chestiune de serviciu sau personală.
Stabilești cu ea momentul din pauză în care să o inviți în oraș. Nu o duci la restaurant din prima, ci mai degrabă la o întâlnire scurtă la o ceainărie. Nu trebuie să divulgi absolut totul despre tine; femeia este întotdeauna atrasă de mister, mai mult decât de aur și de argint.
Nu te gândi că dacă va accepta întâlnirea ta, ea o să și renunțe la ceilalți curtezani. Nici să nu îi ceri asta. Este normal ca femeia trebuie să studieze avantajele și dezavantajele care îi convin. Dar trebuie să repet: numai dacă ești pregătit pentru căsătorie din toate punctele de vedere stai de vorba cu ea, și dacă te-ai și interesat că ea este liberă. Și să fi pregătit în totul pentru orice refuz al ei. Și nu insiști; trebuie doar să fi serios și hotărât în acea singură cerere.

| Ilovedinero a răspuns:

Pai mie personal, mi-ar conveni mult mai mult sa vorbesc pe o retea de socializare umde doar eu pot vedea conversatia, unde pot sa spun de ce da de ce nu si etc. Poti sa o intrebi ceva, nu trebuie sa ii scrii neaparat " buna te plac". Poti sa ii oferi sa o aduci tu la lucru cu masina, sau poti pur si simplu sa ii aduci o cafea la lucru si sa povestiti. Poti sa ii scrii in privat de programult de lucru etc. Daca vezi ca te lasa sa treci si mai incolo ok dar daca vezi ca pune stop, pune si tu caci te consumi degeaba

Răspuns utilizator avertizat
| Alecsandru322 a răspuns:

Pai asta da dilema. Dacă acționezi repede sa nu pierzi timpul, ar putea spune ca ești prea direct și e aiurea cu colegul de munca. Dacă aștepți prea mult sa ii faci curte ușor ușor e posibil sa pierzi trenul. asa ca nu stiu