| DuSt_1830 a întrebat:

Am visat ca bunica mea a murit. Ce inseamna acest vis?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
25 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nimic.

| TeoPT a răspuns:

Înseamnă că te-ai stresat gândindu-te la chestii de genul ăsta sau că îți e frică să nu se întâmple. Orice ar fi, e doar un vis, nu înseamnă nimic.

Baftă

| LexieG a răspuns:

Acest vis incearca sa te faca sa o apreciezi si sa o iubesti pe bunica ta acum cat e cu tine.Sa stai mai mult cu ea, sa faci activitati care ii plac...Crede-ma e mai bine asa.Cand bunica mea a murit mi-am dat seama ca nu am petrecut mult timp cu ea, nu am stiut ce ii placea si acum regret...De aceea iti spun asta, fiindca visul este advertisment care sa te faca sa deschzi ochii si sa stai cu bunica ta ca sa nu regreti ca mine sad.Nu te teme, nu va muri, dar daca vei petrece timp cu ea nu vei regreta nimic. fundita te rog big grin

| ChickSWhisper a răspuns:

Este doar un vis. In cazul in care ai visat ca iti cade vecinul de sus in cap si s-a si intamplat, ei bine, atunci iti dau voie sa te sperii. Zau, doar un vis...

| blamefire a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa crezi in vise...nu de fiecare data se intampla si in realitate ceea ce visezi

| Rares95 a răspuns:

Asta nu e vis...e cosmar!

| Intruder19 a răspuns:

Ca bunica ta o sa traiasca multi ani happy

| sonyaminia a răspuns:

Cand visezi ca a murit cineva e de bine dar cand visezi o persoana moarta care a inviat e de rau. Si apropo bunica ta va trai multi ani!

| Strocker a răspuns:

Că incă va mai trăi mult.Trust me.

| lucica99_8361 a răspuns:

Kind visezi ca o persoana moare e bine. Se spune ca i-a murit moartea(adica o sa traiasca mult). Asta ti-o spun la sigur. Oricum, viata nu depinde de vise. Asa ca fii optimista si nu te stressa cind visezi cosmaruri.

| uǝʞɔıp a răspuns:

Ca intr-o buna zi va muri...ca tine ca mine si ca multi altii

| logatcamembru a răspuns:

C-a nu v-a muri! pup love strucklove strucklove struck

| chibiusa a răspuns:

Bunica imi spunea ca daca visezi pe cineva mort, ii moare moartea.
acum nimeni nu poate sa-ti spuna ceva sigur doar pe baza unui vis care poate fi influentat de o gramada de factori (in acest caz de o varsta inaintata a persoanei in cauza sau de stare precara a sanatatii).
bunica ta precis este bine dar o poti suna ca sa-i auzi glasul si sa te linistesti.

pupic

| conundrum a răspuns:

Ca ai visat urat

| RedBullX a răspuns:

Ca i-a murit moartea
ADica stai linistita

| Ramona3766 a răspuns:

Pfu, si eu am avut acelasi vis in urma cu doua saptamani. Traditia populara spune ca asta inseamna ca "i-a murit moartea", adica o sa fie sanatoasa si in putere. Psihologii spun insa ca e o teama de-a ta, subconstientul creioneaza visele. Oricum ar fi, nu te supara si invata sa o apreciezi mai mult pe bunica ta pana cand o mai ai langa tine. Te-am pupat!

| PinkStyle a răspuns:

Se spune ca atunci cand visezi o persoana ca moare o sa ii fie bine. happy P.S. : nu stiu daca este adevarat laughing doar am auzit. straight face

| cocoilno a răspuns:

Ca i-a murit moarteawinking!

| Calinush a răspuns:

Inseamna ca iai omorat moartea! E de bine crede-ma!

| Virgil_Iurascu_1989 a răspuns:

Pupo in cur sa nu moararolling on the floor)

| SinCara a răspuns:

Poate fi doar un vis si doar atat.In schimb poate fi si un semn.Visele sunt inselatoare.Pot avea anumite efecte, dar nu neaparat ce visezi se va intampla.
In fine poate e doar un vis si nimic nu se va intampla cu bunica tawinking.

| misstyle23 a răspuns:

Este o superstitie care spune ca daca visezi pe cineva drag murind inseamna ca in acea zi isi va petrece toata ziua cu tine si ca nu va muri curand...asa scria in carte!

| andra_8289 a răspuns:

Inseamna ca o sa moara curand

| valentina_2642 a răspuns:

Din cate imi spune bunica mea nu e ceva de rau. nu trebuie sa te sperii.se zice ca i-a murit moartea. poti sa stai linistita.s-ar putea sa primesti vreo veste.