| NYØ2002 a întrebat:

Pe voi nu vă enerveaza părinții/babacii/moșnegi (mama 42 de ani si tata 46 si eu 18, asa le spun cand ma enerveaza si critică generatia asta 1.Stilul hainelor. Azi dimineata m-am imbrăcat ca un ninjatongueantaloni negri gen vagabond style, hanorac negru, mască neagră si mi-am pus si gluga in cap si a spus sa nu mai stau cu gluga in cap ca nu stiu ce si nu stiu cum, cum merg asa pe stradă? Ca o fac pe mama de râs! 2.Parul: Mi-am facut parul cret si nu m-am mai tuns de 3 luni (trebuie' sa ma tund cand deschid astea frizeriile! Eu vreau sa ma tund doar pierdut in parti si sus doar varfurile daca e nevoie!) Mama ma cearta ca imi place sa am parul cat mai mare! Spune sa mă tund mai scurt si eu nu vreau! Spune ca parul mare imi face parul cat o banita! Eu am parul dat in fata pe frunte, aproape de ochi! Mama imi mai spune sa nu imi ajungă parul in ochi ca o să rămân șpanchi! 3.Genul de muzică; Eu ascult trap(Marko Glass, Ian, Azteca, Bvcovia etc.) Spune ca ascult cacaturi! Nu inteleg parintii că muzica de asta se asculta acum si ca asa e generatia in ziua de azi? Tata e lautar si urasc asta ca ma freaca pe creier cu maneaua si populara lui! A incercat sa ma invete sa cant la orga sa devin si eu ca el dar nu a reusit ca nu aveam inclinatie! Spun parintii ca ascult numai câcaturi! 4-Imi dau mereu predici: Spune taica-miu ca daca comenta la taica-su il bătea cu biciul sau nu stiu! Mereu imi povestesc despre trecutul lor. 5-Imi spun sa nu vand casa după ce mor ei. Eu sunt singur la parinti si vreau sa plec departe de ei in alt oras! Spune sa stau la Husi(oras din jud.Vaslui) ca e oras ma linistit și nu stiu ce! Imi spun sa nu vand casa ca ei au muncit pe branci pentru ea,in strainatate si blablabla. Ma consideră copil mititel! Mama imi spune sa nu ma uit la,, sex". Taica-miu ii spune ca eu joc jocuri pe telefon! Dar ei nu stiu ca eu ma masturbez cand ma uit la filme de alea stiti voi de care, fete care dau din fund, la Kătălin Taleent! Eu nu prea injur acasa! Tata nu stie cum injur eu! Voi sunteti in situatia mea?

23 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca mama ta la 42 de ani este babă si tatal tau la 46 moș, atunci babele de 90 de ani sunt puștoaice, si moșii de 90 de ani puștani.

| NYØ2002 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu la parintii le spun batrani din cauza ca nu stiu ce e aia moda si critica generatia de acum

| Cosmin86 a răspuns:

Eu cand am terminat liceul am plecat la facultate in Bucuresti si am scapat de toti si de toate happy

Deci, mai ai putin. Mai ramane doar sa intri acum.

| Andreeush a răspuns:

Părinții tăi au o vârstă și merită respect.
Atâta timp cât te afli în casa lor încearcă să fii mai cu bun simț, până la urmă ei ți-au oferit tot ce ai tu în prezent.

| NYØ2002 explică (pentru Andreeush):

Asta stiu dar is enervanti ca critică generati asta! Cum port hainele, parul, muzica pe care o ascult

| LPCTSTR a răspuns:

Practic esti un trist de 18 ani blocat la mila banilor parintilor... am vazut si cazuri mai patetice de cat o lichea ca tine.
Angajeaza-te, ia-ti una bucata casa si lasa-i dracului pe parinti.

Zici de stilul hainelor... vagabont chipurile, tu nu crezi ca hainele reflecta altceva decat niste simple impresii trecatoare?
Trecând peste asta, să-ți fie rusine! Parintii te-au crescut cu cat au putut, nu te-au lasat in foamete, nu te-au privat de libertate si nici in c**ul gol nu observ ca te plangi ca te-au lasat. Tipic unui nesimtit care se gandeste numai la el si nu si la cei care l-au format.
Daca copilul meu ar fi facut cum faci tu, era direct expediat fara drept la obiectie, eu n-am crescut o jigodie care-mi incalca demnitatea, am crescut un om.

Ia-o personal sau nu, schimba-ti perspectiva de buric al Pamantului si priveste ansamblul.

| cristimihailov a răspuns:

Mai tarziu iti vei da seama cata dreptate au.

Crezi ca e impresionant sa te imbraci smechereste?

Sau sa asculti muzica aceea?

Sau sa stai cu parul cret?

Cand altii trec prin probleme grave nu inteleg de ce a purta niste pantaloni precum puscariasii e o chestie care provoaca respect in loc sa provoace repulsie.

Vei intelege mai tarziu.

| NYØ2002 explică (pentru cristimihailov):

Pai cu hainele asa ma simt eu bine!
Muzica trap e viata mea
Cu parul cret imi sta bine! mor fetele dupa el

| cristimihailov a răspuns (pentru NYØ2002):

Cred ca ai pus punctul pe i.
Asta zic si eu.
Atitudine rasfatata.

Traiesti in cochilia ta acolo fredonand niste versuri si muzica facute pentru a fi vandute. Si zici ca asta e viata ta. Si alergatul dupa fete cu parul cret.

Nu ma intelege gresit, dar poate o sa vina o vreme in care ai putea si tu sa intelegi cat de trista este abordarea asta. Se cheama viata irosita.

Sunt atatea lucruri pe care ai putea sa le faci, si tu alegi sa ii repeti pe niste maimutoi. E chestie de alegere in cele din urma, si vine cu consecinte.

Repet, nu ma intelege gresit, nu te jignesc, acuz sau judec.

Doar ca e trist...

| NYØ2002 explică (pentru cristimihailov):

Eu ascult ce muzica imi place! Trap-ul il ascult pentru ca are un vine misto si flow misto!
Nu sunt comunist sa ascult maniele, popularie si si muzica lautareasca!
Eu is mort dupa fete! Eu la 18 ani nu am avut nicio relatie si cand ii aud pe astea de 15-16 ani ca au avut 5-6 relatii, imi vine sa ma spanzur!
Tu cati ani ai? Pun pariu va prste 40 de ani

| cristimihailov a răspuns (pentru NYØ2002):

Sub 40, cu destul de mult.
Nimeni nu iti poate spune ce sa faci.
Viata e a ta.
Fa-o sa merite

| Cosmin86 a răspuns (pentru NYØ2002):

"Cu parul cret imi sta bine! mor fetele dupa el", cum mor fetele dupa el cand pe 12 mai te plangeai ca nu ai avut niciodata o prietena?

Ca la mine da cu virgula.

| NYØ2002 explică (pentru Cosmin86):

La mine e alta fază!
Eu inainte aveam parul drept, iar acum 2 luni mi-am schimbat frizura si acum is cret! Multe fete de pe Facebook au spus ca le place parul meu

| SG1995 a răspuns:

Prietene 18 ani ai mintea unei pușlama de 14, maturizează-te man, și nu zic pentru că muzica pe care o asculți, sau că înjuri și căcaturi, ci pentru că dramatizezi ca un puștan de 14.

| NYØ2002 explică (pentru SG1995):

Zi de ce am mintea de 14? Că ma enerveaza parintii si ca vreau sa devin independent?

| SG1995 a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu, ci din cauza atitudini de pușlama mirnosiță.

| oz_1736 a răspuns:

La cum te plangi pe aici tot taicatu te apara de tiganii din cartier

| Swetlly122 a răspuns:

Moor

| xilef123 a răspuns:

Baga-ti mintile in cap, apreciaza ce ai si respecta-i pentru asta, tu fara ei nu poti sa te descurci inca, daca ai fi putut ti-ai fi cumparat propria ta casa si masina, te-ai intretinut singur, ti-ai fi platit toate cheltuielile si placerile aferente si nu ar mai fi trebuit sa asculti de ei

| NYØ2002 explică (pentru xilef123):

Dupa liceu vreau sa imi caut un loc de muncă, să stau cu chirie in alt oraș si dupa sa scap de bosorogi si sa fac ce vrea p.m!
Masină nu vreau să am ca is alergic la aerul de masina, mi se face rau! de mic am problema asta cu vomitatul

| Cristina788 a răspuns:

Așa sunt majoritatea părinților pentru ca ei la vârsta ta aveau altfel de trai, depinde ce fel au fost educați.
Tu esti ca toti adolescenti, exact asa trebuie sa te comporti pana la urma suntem in 2020, eu sunt de acord cu asta

| Katte a răspuns:

La mine la fel, dar ii ignor

| Madaq a răspuns:

Aproape toti adolescentii trec prin perioada asta. Problemele se vor rezolva cu timpul. Tu te simti neinteles, iar ei la fel. Nu da apa la moara, pur si simplu ignora, caci stiu ca ti-e greu sa faci ca ei.