| RaVuL a întrebat:

Arianna sau Alessia....care nume e mai frumos?

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alessia.

| positivity a răspuns:

Arianna.

| BarBye a răspuns:

Alessia

| Dariusuu a răspuns:

Ambele. Funda?

| PedoBarbie a răspuns:

Nu îmi place niciunul dar dacă ar fi să aleg dintre cele două enumerate de tine ar fi Alessia.
Pe curând!

| mixxjim a răspuns:

Amandoua sunt frumoase, dar alessia este mai bun, chiar daca e cum spune si laura81, e un nume la moda acum si sunt multe fetite cu numele asta

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Cel mai mult imi place numele Alessia.
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz ca vrei sa pui numele asta la animalul de compania e ok aricare din ele, dar sa iti numesti copilul asa nu e ok niciunul happy

| blueheart a răspuns:

Originea numelui Ariana

greaca
Semnificatia numelui Ariana

cel mai sfant: ari = cel mai, adnos = sfant
Numele Alessia este femininul numelui italian Alexis, o varianta a numelor Alexandra si Alexandru, care vin de la Alexandros, nume grecesc care inseamna "protector al barbatilor, al oamenilor" sau "ajutor".
Mie imi place Arianna

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu imi plac numele astea la romance.

| stardolliestardollie a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Numele Alessia este si nume roman, daca se intalneste si in Romania.Se intalneste destul de des aici, in Romania...

| Br?ila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Mai demult, intr-un an am stat in gazda la o familie care avea o fetita care se numea Arianna, parintii ei o iubeau foarte mult si taica-sau isi pusese logo pe telefon numele ei, ceva cu aparut una dupa alta literele numelui ei.Si fetita era foarte draguta, traiau la bloc si aveau doua mate galbene batrane si ametite care naparleau non-stop si mai era si aer conditionat foarte mult. Deci te pasteau astmul si sinuzita laughingoricum mie mi-a placut foarte mult numele Ariana si te sfatuiesc sa alegi si tu numele asta

| Inemes a răspuns:

Alessia

| laura81 a răspuns:

Amandoua sunt frumoase, dar Alessia sunt deja prea multe. Daca mergi in parc si strigi Alessia se intorc cel putin 5 fetite happy

As opta pentru Arianna

| Roar a răspuns:

Arianna.mi se pare ca suna mai exotic.

| simonarus a răspuns:

Alessia cred ca e cel mai bine pentru ca poti sa o alinti alis

| larylarisanadrea a răspuns:

Alessia

| AndreeaEl a răspuns:

Ariabig grin

| stardolliestardollie a răspuns:

Alessia nu este nume italian, chiar daca se intalneste des in Italia. Poate avea mai multe origini, printe care roman, deoarece se intalneste in Romania, dar mai mult e nume grec..Parerea mea? Nu e nu stiu ce numele Arianna, as zice sa alegi numele Alessia.

| AlysAlys2045 a răspuns:

Eu ma numesc Alessia, si il consider un nume foarte frumos, insa Arianna este cunoscut de cand cu Arianna Grande, dar tot e frumos. Totusi, mai frumos e Alessia.