| FlaviFlv a întrebat:

As avea nevoie de niste pareri ca nu mai stiu ce sa cred. Am o relatie la distanta de aproximativ 2 luni. La inceput a fost foarte frumos, apoi cu timpul parca s-a racit fata de mine. Eu sunt mai sensibila, am nevoie de atentie, de afectiune. Nici nu ma mai prea cauta, foarte rar. Eu il caut destul de des si pe internet si la telefon. El mi-a zis ca distanta e de vina... nu stiu. Tot imi zice sa merg acolo... Poate cer prea multe, habar n-am, eu am 21 de ani, el 18, poate asa e el si tine la mine in felul lui. Nu stiu ce sa cred. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| tubica a răspuns:

In primul rand as vrea sa te atentionez ca baietii(majoritatea) la varsta de 18 ani nu vor relatie serioasa.Nu-i bine sa fugi tu dupa el. Daca te-ar iubi i-ar pasa de tine si te-ar cauta nonstop, crede-ma. Daca nu o face poate nu e indragostit si tu n-ai ce sa-i faci. Dragostea n-o poti forta. Daca nu vrea asta e.Trebuie acceptat. Poate nu va potriviti.Si poate meriti unul mai bun decat el.Dar m-am gandit si la aia ca daca el are 18 ani poate acum se pregateste pentru bacalaureat.Si nu are timp de giugiuieli laughing dar pentru aia trebuie sa fie foarte invatacel ca sa fie ocupat mereu cu cartea.Dar oricum daca te-ar iubi si-ar face timp pentru tine.Nu e sfarsitul lumii daca unul nu te iubeste.Gandeste-te ca poate exista cineva care acum e singur si o sa te iubeasca de o mie de ori mai mult decat flacaul asta.Iti spun din propria experienta.Numai ca la mine a fost invers.Baiatul m-a iubit foarte mult si m-a cautat la fel cum il cauti tu pe el.Insa eu n-am simtit nimic pentru el numai prietenie.Si el era mai sensibil si greu a acceptat ca nu-l iubesc.Asta e. Dragostea n-o poti forta.Parerea mea.Gandeste-te bine. Daca insisti prea mult o sa inceapa poate sa te ure si ma gandesc ca nu vrei asta.Si eu te sfatuiesc sa stai deoparte si vezi ce se va intampla. Daca tot rece va ramane cu tine inseamna ca nu te iubeste.Bafta! si ai grija de tinewinking

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tu simti diferenta de varsta; si asa fetele se maturizeaza mai repede decat baietii.In plus e si distanta iar ca o relatie la distanta sa mearga trebuie implicare din ambele parti.Imi pare rau sa-ti spun, dar o roata de la caruta scartaie si nu esti tu aceea!

| roxaa15 a răspuns:

Nu il cauta o perioada, vezi cuum reactioneaza.Intra pe net fal sa te vada da nu ii da nici un semn, lasa-l sa intre el pe tine si atunci nu arta disperare, fi putin rece. Poti spune :" scuze vorbeam cu un coleg( neaparta baiat) si nu am observat ca esti pe net" sau ceva de genu dupa care fi dragalasa cu el.Bafta

| sandra94 a răspuns (pentru roxaa15):

Am avut si eu asa situatie am plins ff mult din cauza ca el era cam asa rece dar mi-am luat inima in dinti si i-am spus adio el a fost de acord sa ne despartim atunci am inteles ca nu a meritat el lacrimile mele

| victorr_3274 a răspuns (pentru roxaa15):

Pe mine m-ar enerva la culme chestia asta laughing iar pentru Flavi, pot fi mai multe motive pentru care se poarta asa. Putini baieti se pricep la dragoste platonica, adica ce ai vrea sa faca, sa-ti scrie poezii? Noi suntem mai mult cu legatura fizica. Cand te vezi cu el e la fel de rece? Sa nu fie alta chestie, adica sa aiba nevoie de tine doar pentru sex.

| FlaviFlv explică (pentru victorr_3274):

Cand ne-am vazut nu a fost chiar asa, o singura data cand am mers la el a inceput sa stea pe facebook, apoi sa se joace fifa, pana i-am zis ca eu am mers acolo si el sta la calculator? in rest a fost ok... da na, ne vedem asa, o data pe luna. Nu-mi prea place ca 3, 4 zile sa fie bine si restul lunii sa fie tot asa indiferent.

| victorr_3274 a răspuns (pentru FlaviFlv):

Acum eu nu stiu cat de bine il cunosti tu. A fost nesimtit la faza cu fifa si facebook, sau inca e copil. Vorbeste cu el si spune-i ca desi relatia voastra e la inceput, ai vrea ca el sa se implice mai mult in relatie. Daca se continua asa, relatia se va rupe de la sine, daca in loc sa evolueze sta pe loc.

| sandra94 a răspuns:

E foarte greu sa ai o relatie la distanta te inteleg ca am trecut si eu prin asta, incerca timp de citeva zile sa te comporti asa cum se comporta el si ai sa vezi reactia lui dupa asta iti faci concluzia

| FlaviFlv explică (pentru sandra94):

Si daca si eu o sa fiu asa distanta si mai nepasatoare cum e el, nu o sa-l indepartez mai tare de mine?

| sandra94 a răspuns (pentru FlaviFlv):

Tu incerca doar citeva zile asa si vezi vezi reactia lui daca e tot asa rece deja tu decizi daca iti convine asa o relatie

| costinutzaa a răspuns:

Cred ca nu tie ce vrea, lasa l in pace o perioada...nu e bine sa alergi tu dupa el, lasa l pe el sa te caute..si daca nu te va mai cauta inseamna ca nu prea ii pasa! imi pare rau. Bafta