| d1nam0v1sta a întrebat:

As dori sa stiu daca beneficiez de indemnizatia pentru cresterea copilului fiind studenta la facultate anul 2 la zi. Multumesc

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru a avea acest drept de indemnizaţie trebuie să fii lucrat minim un an de zile cu carte de muncă fără întrerupere indiferent dacă este în sistemul de stat sau privat.
Nu are treabă facultatea sau forma de învăţământ cu indemnizaţia de creştere a copilului până la vârsta de 2 ani şi a copilului bolnav până la vârsta de 3 ani. Cu plăcere.
Sănătate.
Pa, pa.

1 răspuns: