| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa fiu bun, sa fiu placut de oamenii cu care interactionez, Imi puteti da cateva sfaturi va rog!

Răspuns Câştigător
| Nevroza a răspuns:

Da. Fi bogat sau fa ca lumea sa depinda de tine, sa faci un lucru de care au ei nevoie. Nu trebuie sa fi bun, sa dai sfaturi. Oamenii sunt profitori, doar de asta au nevoie asa ca. trebuie sa le dai combustibil.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pur si simplu fii prietenos/a, asculta-i si pe altii, vorbeste si tu, zambeste, fii politico/s, nu-i vorbi pe altii de rau si ar trebui sa fie ok. Oamenii ing eneral sunt atrasi de acea stralucire a persoanei fericitie si multumite cu viata ei.

| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa faci lucuri pe care nu le vrei, sau nu iti stau in caracter doar ca sa fi placut de altii.
Daca o anumita categorie de oameni nu te plac asa cum esti, inseamna ca trebuie sa te invarti intr-un alt cerc unde vei fi acceptat asa cum esti.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Le zambesti, ii intrebi ce fac, ii ajuti cu problemele.lor daca poti.

| Doja a răspuns:

Citeste "how to win friends and influence people" de Dale Carnegie. E cea mai buna carte in directia asta.

Nu asculta de "fii tu insuti" decat daca esti deja persoana pe care o plac toti. Altfel va trebui sa schimbi ceva.

| Shinderiu a răspuns:

Fii tu însuți, o sa găsești multi oameni de treaba, aia care te critica da-i...