| Loredanna_3976 a întrebat:

As vrea sa intreb ceva.please...Verisoara mea si cu mine, desi suntem din aceeasi familie suntem foarte diferite. Ea mereu se preface ca-mi este prietena, dar doar pentru lucruri super.(pe care i-le dau)Azi e ziua ei si nu stiu cum sa ma comport cu ea.Sa fiu sau nu draguta cu ea?

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

Cum te comporti tu cu verisoara ta ar trebui sa fie ceva care vine din interiorul tau, nu ceva ce iti propui sa faci. Daca interiorul tau este bun, comportamentul tau va fi bun, daca interiorul este putred, aceasta se va reflecta in felul cum te comporti cu cei din jur. Ar trebui sa fii tu insati. Asta nu inseamna sa te lasi calcata in picioare, ar trebui sa ii dai de inteles(subtil) ca nu esti proasta si ca te-ai prins ca ea nu se comporta tocmai frumos cu tine, dar ca nu te intereseaza, pentru ca lucrurile rele pe care ti le fac cei din jurul tau nu iti vor murdari niciodata sufletul.

9 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! Putea fi si sora ta si tot era posibil sa fie diferente intre voi, pentru ca fiecare persoana este unica, nu-i asa? Parerea mea este sa te porti frumos cu ea cel putin azi, de ziua ei, pentru ca altfel v-ati simti prost amandoua, dar peste cateva zile ar trebui sa incerci sa vorbesti cu ea si sa-i spui exact ce te deranjeaza. Sau ai putea pur si simplu sa nu ii mai faci niciun cadou pentru o perioada, sa vezi cum reactioneaza. Mult succes si nu renunta la relatia cu o ruda de sange pentru o simpla neplacere. big grin

| Ady00pk a răspuns:

Daca astazi e ziua ei comportate dragut! Nu este astazi momentul in care sa te schimbi! Dupa aceea nu te obliga nimeni sa umbli cu ea.

| Maddu a răspuns:

Pai fi draguta.nu stiu cat de prietena iti e dar sa iti deschizi sufletul si sa-i spui ca tu vrei sa fi-ti si prietene in afara de verisoare si sa va ajutati, respectati reciproc:*

| Asdfasdefta a răspuns:

Dupa ce ii iei cadoul o iei intr-o camera separata si ii spui ca tii la ea si ca nu iti place cum se comporta. Poate ca asa o sa iti spuna ca tine la tine. Daca nu face asta, sau daca vezi caca minte te comporti mai urat cu ea. Sper ca ti-am fost de ajutor... fundita?

| andreetgv a răspuns:

Sincera sa fiu eu mas comporta ca ea distreaza-te la petrecere fi draguta cu ea iar dupa asta trateazo cu indiferenta asa cum iti face si ea tie cand nu ai nimic de oferit.

| YellowGuy a răspuns:

Da fi draguta cu ea.Nu o baga in seama, o ajuti cand are nevoie de ceva se va simti prost deoarece tu o ajuti si ea se comporta urat cu tine. Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Lavinia_8386 a răspuns:

Mda.
inteleg.majoritatea verisoarelor mele sunt asa, pai eu te sfatuiesc sa fi draguta cu ea deoarece e ziua ei, iar maine s au peste cateva zile, sa vorbesti intre 4 ochi cu ea, sa i explici, si vezi ce spune.nu trebuie sa te comporti urat cum face ea.sa i raspunzi cu aceeasi chestie.parerea mea.

| roxy16 a răspuns:

E ziua ei asa ca incearca sa te comporti frumos. oricat de materialista sau prefacuta e, e totusi verisoara ta si sa te razbuni pe ea chiar de ziua ei nu ar fi prea frumos. apoi poti sa incerci sa ai o discutie cu ea si sa intelegi de ce face asahappy mult noroc si distractie placuta la ziua ei:*