| Yoo16 a întrebat:

As vrea sa-mi da-ţi şi mie un sfat, dacă puteţi. Am fost cu un baiat 3 ani, dar parintii mei nu l-au acceptat, iar apoi el s-a cumplat cu o prietena de-a mea.Asta s-a intamplat in urma cu un an, iar acum a tot insistat sa ma impac cu el si ne-am impacat si suntem foarte fericiti, dar problema este ca parintii mei nu vor ca sa auda ca m-am impacat cu el. As avea nevoie de un sfat, v-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta. Va multumesc:*

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Am vrut sa fiu carcotasa si sa spun ca sta cu tine pana cand gaseste o alta prietena de-a ta, dar, daca scrii ca esti fericita, poate ca nu va mai fi asa. Te inteleg si iti doresc sa tina cat mai mult aceasta fericire. In relatia cu parintii tai va trebui sa ai rabdare, sa asculti ce zic si ei si sa nu-i contrazici tare, dar sa le explici tot timpul ca tu tii la el, ai incredere, esti fericita si sa fie si ei mai ingaduitori si sa faca un efort sa-l cunoasca!

| mgtow a răspuns:

Vezi sa nu se repete istoria si sa se lege de o alta prietena de-a ta

| ghinionistul112 a răspuns:

Mai fetito, parintii in ziua de azi nu stiu care este bun pentru copiilor lor pentru ca chia daca se fac pe protectorii lor, tot nu vor stii cand se va ivi aceasta problema. Dar chestia este ca viitorul nu-l poti face cu ei, ci cu un partener/a pentru ca o vorba din Sf. Biblia spune "Omul isi va lasa pe mama sa si pe tatal sau si se va uni cu femeia lui si amandoi vor forma un singur trup!" Ar fi bine ca acesti parinti care sunt prea exagerati de duri cu copii lor sa-si vada de viata lor si daca au ganduri bune pentru copii lor, sa le dea sfaturi bune si sa le fie alaturi in momente de cumpana! Succes in viata!

| janynn a răspuns:

Nu traiesti cu parintii, eu nu`ti spun sa nu tii cont si de sfaturile lor, intra`devar sunt cele mai bune dar daca tu esti fericita si crezi ca el este cel care te merita si te simti intreaga langa el atunci convinge`ti parintii spune`le ce fel de persoana este si cat de fericita esti tu cu el!
bafta:*

| kiko_3973 a răspuns:

Daca esti sigura ca de data asta va sta cu tine si ca totul va fi ok si nu se va duce la alta prietena de-a ta... stai cu el si fa-i pe parintii tai sa comunice cu el, sa-l cunoasca.

| Anchyy18 a răspuns:

Daca tu esti fericita langa el, atunci spune-le parintilor tai ca daca vor sa te vada fericita sa fie de acord de relatia ta cu acel baiat. Chiar daca trebuie sa ti cont si de sfaturile parintilor, tu stai cu el nu parintii tai si incearca sa'i convingi ca de data asta nu va mai fi la fel si sa incerce sa'l cunoasca.

| iionelutza a răspuns:

Poate nu te iubesti, si ai grija sa nu iti mai faca din astea, iar parinti tai nu il accepta deoarece el si-a batut joc de tine

| pedro_6036 a răspuns:

O relatie se bazeaza pe incredere-nu pe indoiala; pe adevar nu pe minciuna; daca ai cea mai mica indoiala in inima ta nu continua pentru. prblema sta in felul urmator:nu a plecat cu una straina ci chiar cu cea mai buna prietena a ta? Raspunsul il ai chiar tu