| TheKitty a întrebat:

Am o problema si as vrea sfatul vostru. Povestea mea a inceput asa: cea mai buna prietena a mea era impreuna cu un baiat cu 2 ani mai mare. Eram clasa a 4-a cred... si nu mi se parea nimic ciudat chiar eram fericita pentru ea. Dar incetul cu incetul am inceput sa tin la acel baiat. Am ajuns sa imi placa de el. Nu am vrut sa ii spun prietenei mele pentru ca stiam ca se va supara. Intr-o zi cam prin cls a 5-a ei doi s-au certat, iar eu am profitat de ocazie si i-am spus tipului ce simt. Nu s-a intamplat nimic am ramas prieteni cei doi au ramas certati pana anul trecut mai pe la sf clasei a 6-a a inceput sa se dea la mine. Eu, cum eram indragostita, am cazut farmecelor lui. Pana la urma mi-a cerut sa fim impreuna si am acceptat. Dar eu nu mi-am dat seama cat de mult am ranit-o pe prietena mea. Ea nu a zis nimic pana cand eu si cu el ne-am certat si ne-am despartit. El mi-a zis ca o iubeste numai pe ea si ca a incercat sa o uite cu ajutorul meu. Ei s-au impacat din nou apoi iar s-au certat, iar s-a impacat cu mine si a durat asta cam pana la inc cls a 7-a. Acum nici una nu suntem impreuna cu el, dar el se da iar la mine. Am pus un pariu cu fata aia ca daca pana la sf anului ma impac cu el trebuie sa ii dau 100 de lei laughing Nu as vrea sa accept, desi il iubesc atat de mult... L-am pus pe un prieten caruia ii spune totul sa il intrebe de mine si i-a zis ca si-ar cere in genunchi scuze de la mine dar eu nu as vrea sa se repete istoria fiind ca iar m-as certa cu prietena mea. Ce sa fac? Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Dei,in primul rand tu si prietena ta nu stiti ce ganditi, si nici ce facetistraight face.In primul rand, tu ca prietena a ei care ziceai ca esti(dar ma indoiesc) nu ar fi trebuit sa fii cu acel baiat.Bine am inteles il iubesi si ai fost cu el etc.Dar dupa ce el s-a despartit de tine si sa impacat cu prietena ta,chestia asta trebuia sa iti dea de gandit,te a folosit! si inca continua sa va foloseasca pe amandoua, Sfatul meu e sa-l lasati, sa uitati de el, pentru ca mai exista baieti, mereu va exista cineva mai bun care nu iti bate joc de 2 fete.mai intai cu una apoi cu alta si tot asa.Asta nu e iubire, cand 2 persoane se iuvesc nu se despart apoi se impaca iar apoi iar se despart si tot asa...

| TheKitty explică (pentru PrintesaGumitaa):

Multumesc pentru intelegere :*

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Huh?
relatii, impacari? despartiri? clasa 4 a? clasa a 5 a?

noi in locul tau ne am vedea de copilarie si am lasa prostiile

| Azµre a răspuns:

Asta nu e iubire la voi, e prosteală, că împăcați vă despărțiți... ori e alba ori e neagra care din ele...

| suntserios a răspuns (pentru Azµre):

Nici alba nici neagra e alba-neagra toata ziua

uite relatia nu e relatia ghici unde e relatia

| Azµre a răspuns (pentru suntserios):

Un fel de-a v-ați ascunselea