| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cate ceva despre voi.Scrieti-mi orice va vine in minte (prima dragoste,probleme cu familia, altfel de probleme... orice), sunt dispusa sa citesc oricat de mult.
Deci...ce o sa-mi scrieti?happy

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Despre mine....hmm...:
Am 17 ani ochii verzi, parul negru/saten{isi schimba el culoare cand are chef, are si o personalitate foarte puternica.Am o inaltime de 1, 81-2 uras faptul ca trebuie sa umblu cam o zi intrega ca sa imi gasesc papuci care sa imi placa si sa se potriveasca{port 42}.
Am un frate mai mare cu 2 ani cu care ma cert mai tot timpul cand e acasa din orice nimic.Dar cand e plecat ii duc dorul foarte mult si el mie{nu stiu ce o sa fac cand o sa fie la fcultate}.
Sunt la stiinte sociale, unde mam regasit cu un coleg cu care am facut clasele 1-4 impreuna dupa care el sa teransferat iar acum am ajuns iar intr-o clasa.
Sunt dependenta de muzica si de facut unghiilor.Pe piesa dj aligator-close to you imi apar mereu lacrimi in ochi.
Prima dragoste : imi placea la nebunie de un cole intr-a 2 si lui de mine, dar amandoi fiind timizi am tinut asta in noi{niste idioti amandoi} dar nu regret ne-am apropiat ca prieteni si relatia de pretenie a sufocat sentimentul de iubire si acum el e bbf-ul meu.
Ce sa iti mai zic? Urasc matematica, dar o iubesc pe profa ca a inteles de ce am venit 32 la stiinte sociale.Mi-e frica de paianjeni si de gandaci si de reptile.
Cand eram mica nu imi placea sa citesc decat reviste, acum au inceput sa imi placa cartile foarte mult.
sunt dispusa sa sacfrific orice pentru personele dragi si pot ierta cam orice.Ma enervez foarte greu, dar cand ma enervez daca sunt acasa ma duc in camera mea si plac daca sunt undeva in public fie ascult muzica la maxim fie trebuie sa te feresti din calea mea.Dar nu prea ma cert, nu prea supar multa lumea.
Ma consider o persoana foarte norocoasa.Imi plac filmele indiene /actiune/comedie/musical.
Sunt cam baitoasa de felul meu, mama a renuntat de mult sa incerce sa ma faca mai feminina.Desi tata lucreza de foarte multi ani in Italia si am fost mai mult timp cu mama sunt mult mai apropiata de tata dar am o relatie foarte buna si cu mama.
Iubesc animalele.
Imi pare rau ca profu de latina nu a reusit sa faca sa se prinda de mine[adica de toata calsa aproape exceptie 4 }aceasta limba in nici un fel, el este un prof foarte bun deoarece am facut si romana cu el.
Ador ora de muzica, nu am voce dar profu e asa de amuzant ca poti sa ai cea mai proasta zi din viata si daca sati 5 minute cu el mori de ras, el e foarte serios ...ma rog e greu de spus in cuvinte.
O uras pe profa de limbi strine, imi vine sa o spanzur si sa ii dau foc.
Il ador pe directorul adjunct cand sta dimineata la usa sa vada cine vine in uniforma si cine nu.
Am tot respectul pentru profa de religie, diriga la cealata calsa de stiinte sociale, daca ai spus ceva de rau de elevii ei jar manaci, in schimb diriga noastra ne face capu calendar de cate ori ne vede.
Am prieteni destui, disi sunt mai timida dupa ce ma apropii de o persoana sunt mult mai deschisa.
Urasc personele care se cred superioare celorlati doar findca au o situatie ffinanciara mai buna.
Sunt STELISTA.Tin cu Steaua de la 3 ani.
Sunt cam dezordonata, dar cand stiu ca vine cine fac o ordine ca zici ca is obsedata de curatenie.
Stiu sa gatesc si nu, nu a murit nimeni de la mancarea gatita de mine.
Nu suport camasile cu maneca lunga, le pot purta inchise pana in gat dar sa nu aiba maneca lunga ca mor. Port hainele care imi plac, nu imi pasa ca-s la moda ca nu, aste imi plac aste le port, am haine barbatesti. Fratimiu s-a saturat sa imi spuna sa nu ii mai imprumut hainele ca oricum nu ascultam.
copilaria mea a fost foarte frumoasa, ursuletul pe care il vezi in avatar l-am primit de la Mos Craciun la 6 ani.Nu prea mai stiu ce sa iti zic daca mai vrei sa stii ceva intreaba.
Chiar mi-a palcut intrebarea ta:*
A si sunt nascuta in zodia leu.

| anonim_4396 explică (pentru JustMusic):

Wow,super raspuns! Meriti o mega-fundita! happy

| JustMusic a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci:*, nu am crezut niciodata ca o sa primesc ceva doar findca am vorbit despre mine.

36 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Crezi că...cu o noname ai vreo șansă? :))

Am o notificare în stânga de la cineva foarte drag și abia aștept să-i citesc răspunsul, care încă nu s-a afișat. Iar între timp ascult...
http://youtu.be/DtvfoRq-55g

Cum e orice-ul meu? Merge? :))

Scrie-mi și tu un orice, să am ce lectura înainte de culcare. :)

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Pai eu momentan sunt in stadiul in care am chef sa ascult, dar n-am chef sa vorbesc.
Nu stiam ca-ti place rock-ulhee hee

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, rock-ul, pepenele galben, noaptea, roșul...multe.

| 7 a răspuns:

Pai in mare(asta sa nu te plictisesc prea tare):prima dragoste a tinut vreo 2 ani.l-am iubit mult! de fapt inca il mai iubesc,dar ne-am despartit de,cred,o jumatate de an.a fost prima dragoste pentru ca,asa am invatat cum e sa iubesti pe cineva,pentru ca e singurul care chiar m-a iubit! oricum s-a terminat! incerc sa mi-l scot din suflet! e cam greu,dar incerc!
despre familie...ce sa zic... familia mea e mama! nu stiu ce inseamna sa ai un tata! i-am simtit lipsa,dar acum nu mai pot face nimic! e prea tarziu!
am mers inainte, cu toate ca au fost multe inceputuri, schimbari sau lacrimi in viata mea.
oricum, tot imi place viata asta, cu ''glumele'' ei!happy
si...tu ce o sa ne spui despre tine?!:d

| anonim_4396 explică (pentru 7):

Imi place ca totusi ai puterea sa mergi mai departe dupa atatea greutatihappy
Despre mine...prefer sa am o aura misterioasa.laughing

| thegatekeeper a răspuns:

Nici nu stiu de ce fac asta, probabil din prea multa plictiseala si din lipsa de altceva. Am sa scriu chestii "random", ce imi trece prin cap despre mine (probleme nu am, momentan, si nici in general nu prea am).
Abia astept sa termin liceul (trec a XII-a) si sa ma mut din oras, la facultate.
Imi place sa desenez.
Imi plac chestiile horror si tocmai am revazut un film de genul acesta (Silen Hill).
Desi alor mei li se par neobisnuite sau ciudate majoritatea preocuparilor mele, le accepta si ma lasa in pace.
Urasc persoanele care ar face orice ca sa fie acceptate intr-un grup sau in societate, in general, renuntand la ceea ce sunt ele cu adevarat si la ceea ce vor.
Ascult rock si metal (acum: Moonspell- Ruin and misery).
Sunt introvertita, insa imi place foarte mult sa petrec, din cand in cand, timp cu persoane cu care am multe lucruri in comun.
Am prea multa energie, in general, insa ma concentrez foarte bine daca am ceva de facut (nu prea pot sta degeaba, fara sa am o activitate, orice de neinseamnata ar parea din exterior).
Port ochelari.
Aproape de fiecare data scap fara sa suport consecintele (ma pot considera chiar o persoana norocoasa).
Ma enerveaza oamenii care au impresia ca stiu totul depre tine sau despre ceea ce vei face in viitor, care au certitudinea ca te cunosc atat de bine, cand, de fapt, nu au habar.
Urasc temperaturile prea ridicate (cele peste 25 de grade).
Cand eram mica imi uram numele si ii puneam pe ceilalti sa ma strige altfel, iar daca nu se intampla asa, ma suparam.
Invat sa cant la chitara electrica.
Cand ma apuca, scriu tot felul de chestii (imaginatia mea o ia razna foarte usor).
Prefer sa merg la munte, decat la mare (nu imi place deloc la mare, de fapt).
Sunt antitalent la dans si cantat (urasc sa dansez oricum, insa mi-ar fi placut sa pot canta).
Am purtat aparat dentar timp de 2 ani, incepand cu clasa a IX-a.
Fumez Marlboro si Dunhill.
Adorm foarte greu, indiferent de cat de obosita as fi.
Imi place sa ard betisoare parfumate (cate 2-3 pe zi, in general).
Mi-am facut 8 piercing-uri in ureche, inclusiv in cartilaj si intentionez sa imi mai fac.
Mi-as dori sa devin tattoo-artist.
Ma uit la desene animate (la cele vechi).
Am aproape 18 ani.
Ma enerveaza franceza.
Ma uit la filme fara subtitrare (la cele in engleza, desigur).
Vreau sa devin translator (asta e optiunea mai realista, fata de tattoo-artist).
Iubesc vodka si berea.
Sunt atee.
Imi place sa stau treaza toata noaptea.
Citesc destul de mult.
Imi fac temele ascultand muzica (ma refer la scris; pentru invatat am nevoie de liniste deplina).
Am avut parul mov, verde, portocaliu, rosu, blond si albastru (nu simultan laughing).
Nu port niciun fel de incaltaminte cu toc.
Am avut o pereche de Converse pe care i-am purtat 4 ani, foarte des, care au ajuns in ultimul hal (daca s-ar mai fi putut, i-as mai fi purtat).
As vrea sa locuiesc o perioada de timp in Finlanda, Norvegia, Marea Britanie sau Germania.
Nu imi doresc sa am copii.
Sunt egoista.

As putea continua pana la nesfarsit, insa ma opresc aici. Sper ca e destul laughing.

| anonim_4396 explică (pentru thegatekeeper):

Wow...semanam in (foarte) multe privintehee hee

| 0PopaPorno a răspuns:

Despre mine? Is fotograf thinking
Interesant, nu? laughing

| anonim_4396 explică (pentru 0PopaPorno):

Super! Profi?

| 0PopaPorno a răspuns (pentru anonim_4396):

Dua; o3

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Hmmm mie mi se pare interesanta intrebarea ta numa ca nu sunt genu sa ma plang de probleme iti spun doar lucruri obisnuite
nume : beatrice
inaltime : 7, 75-76
culoare preferata : rosu
culore ochii : albastrii
culoare par : negru natural
muzica preferata : Rap
ador animalele in special pisiciile si catei
ador natura
iubesc floriile
ma plictisesc foarte repede
comentez foarte mult
ador dansul
etc
Cam atat laughing

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Uneori, nu am chef sa dau raspunsuri stupide intrebarilor stupide. -aplauze-

| TooNight a răspuns:

Ce as putea spune despre mine?thinking Uite: Sunt o persoana de treaba, ajut oricand pe cine are nevoie de ajutorul meu, sunt o persoana dispusa sa fac sacrificii pentru oamenii dragi mie.Nu stiu cum, si sincer nici nu mai vreau! Dar sunt indragostita de cativa ani...Iar prima mea dragoste...In clasa intai laughing. Sunt cam dura uneori,si cam rautacioasa, dar dupa cateva minute, imi cer scuzehappy Daca merita scuze, daca nu, las respectiva persoana sa-si dea seama ce ma deranjeaza.Ador tenisul de masa si fotbalul desi sunt fata, ador culoarea albastra, deschis, inchis, orice.Imi place negru la imbracaminte.N-am probleme in familie, am niste parinti nota 20 big grin. Si cam atat.happy.

| BiancaBaby a răspuns:

Ma doare foarte tare capul
cineva m-a deocheat am 2 suspecti dar nu sunt sigura

asta mi-a trecut prin cap

| kasty a răspuns:

happy
dupa nick-ul utilizat de tine: nu iti place sa vorbesti, poate esti un bun ascultator
orice imi vine in minte?
hmm... mi se pare foarte amuzant mss tau
de ce oare trebuie ca orice persoana sa aiba macar o problema?
eeee, eu cred ca nu am... dar poate ca am probleme cu capul de cred ca nu am probleme in epoca actuala
numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru kasty):

Aparentele inseala.
Nickname-ul meu n-are nici o legatura cu personalitatea mea.happy

| danteewerr a răspuns:

Nimic, presupun, te lăsăm pe tine să spargi gheața!

| anonim_4396 explică (pentru danteewerr):

Eu sunt ascultatorul acum, deci tu ar trebui sa fii povestitorul (daca vrei).happy

| stefantiby a răspuns:

Vad ca ai chef de vorba sau pur si simplu vrei sa auzi niste povesti despre cineva... Iti spun eu ceva despre mine, ceva ce vrei tu sa stii, iar mai apoi imi spui si tu ceva ok?

| anonim_4396 explică (pentru stefantiby):

Pai poti scrie ORICE.Nu e vorba ca vreau sa stiu neaparat ceva despre cineva, e ca un fel de sondajhappy.

| stefantiby a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm pai am 19 ani, ma pricep la programe de design 3D, imi place sportul pentru ca ma face sa ma simt bine si ma face sa uit de probleme, doresc ca la anul sa intru la facultatea de drept. Activitatile pe care le desfasor nu prea au legatura una cu alta, poate si pentru ca imi place sa fac cate putin din fiecare si sa incerc lucruri noi. Desi sunt itreg laughing si nu sunt urat sau ceva nu prea am noroc la fete, poate pentru ca sunt usor timid, dar lucrez la asta sa scap de acest defect caci imi place sa invat din greseli.
Na, uite ca m-ai facut sa vorbesc ca aia de la TV de pe la cine stie ce eminsiuni.
Iata o scurta prezentare a mea, dar de curiozitate cati ani ai?

| stefantiby a răspuns:

Hmm are ceva siteul, ma rog reiau... ziceam ca si eu am chef sa vorbesc despre ceva cu cineva asa ca intreaba-ma ce vrei sa stii despre mine si mai apoi imi spui si tu ceva si tot asa... so go on ask me anything.

| anonim_4396 explică (pentru stefantiby):

Ok...trupa preferata?

| stefantiby a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm, am multe dar cred ca ar fi Skillet si Linkin Park, imi vine greu sa aleg intre ele.

| stefantiby a răspuns:

laughing Sunt mai deosebit de felul meu dar sunt departe de a fi tocilar sau orice de genul, ochelari nu port si nu am purtat, laughing cu toate ca am luat bacul din prima, la scoala invatam doar ce imi placea sau ce credeam ca-mi va fi folositor, matematica pentru mine a fost si va ramane pe ultimul loc prefer alte materii mai ...interesante. Dar am facut diferite cursuri, si am invatat asa incat sa-mi asigur un viitor mai profitabil.
Si ca veni vorba de zodie sunt rac si laughing de aici mi se trag multe.

| anonim_4396 explică (pentru stefantiby):

Cine nu uraste matematica?laughing
Si eu zic ca sunt mai deosebita (ai mei zic ca sunt ciudata si/sau rebelalaughing).
In fine, n-am nici un haz acum, nu ma lua in seama:p

| stefantiby a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca asa trebuie adica decat sa fim toti clone... Noi o sa-i conducem pe restul rolling on the floor
Bine si mie mi-a pierit hazul la ora asta dar e mult prea devreme sa ma culc totusi. laughing

| anonim_4396 explică (pentru stefantiby):

Ok,raspunsurile pe site se actualizeaza foarte greu, dar am dat pe profilul tau si ti-am vazut raspunsul.
Deci... sper ca nu ai si tu insomniilaughing

| stefantiby a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cum sa-ti spun ...adorm foarte greu... DA SI CAND ADORM laughing poti sa tragi cu pistolul langa mine ca nu ma trezesc.

| anonim_4396 explică (pentru stefantiby):

Da...e bine ca dormi totusi.winking

| stefantiby a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca nu e bine sa dormi tot timpul, era un banc :
Două vecine se ceartă între ele:
-Nenorocito! Bărbatu-meu iar a dormit la tine astă noapte!
Răspunde cealaltă:
-Poate la tine doarme, la mine-i treaz…
In concluzie daca nu poti sa dormi...laughing

| EllyMelly a răspuns:

Hmm... cam tirziu am dat de intrebarea ta, au trecut 3 zile de cind ai pus-obig grin. In fine, raspunsul cred ca il acceptibig grin. In primul rind azi e luni si ma plictisesc de moarte, chiar ar trebui sa fiu la scoala dar uite ca nu am mers pentru ca sunt in strainatate si voi pleca la scoala de-abia peste o saptamana (deci eu sunt din Republica Moldova si la noi scoala incepe pe 1 septembrie in fiecare anbig grin, am inteles ca la Romania incepe putin mai tirziu. in fine). Imi place sa spun des cuvintele "in fine"big grin, parca as fi obsedata de ele, dar nu sunt)). Cit despre fizicul meu. off, mai mereu ma vait pentru ca sunt pistruiata si toti colegii si prietenii si familiabig grinimi stiu replicile astea pe de rost "m-am saturat de pistrui, vreau sa scap de ei". Unii imi spun ca imi sta bine cu pistrui, altii zic ca sa ai pistru e foarte urit pentru ca nu poti scapa de ei. axx eu sper ca voi scapa de ei pe la 18 anibig grin. Nu am incredere in mine, cred ca e o problema de timpbig grin. sunt in perioada adolescentei, e firesc sa am problema asta, desi m-am cam saturat de ea pentru ca ma confrunt cu dinsa in fiecare zi. chiar nu stiu ce nu imi place la minebig grin. Sunt zodia balanta si iau greu decizii. ursc cind sunt in situatia in care trebuie sa aleg intre 2 sau mai multe lucruri. Imi place sa compun poezii, desi de ceva timp m-am cam lasat de ele. Vreau sa editez o carte, chiar visez la asta, dar o sa treaca ceva timp pina o sa o fac, sigur. daca o voi face)). Sunt cam timida la ale mele, si rosesc foarte repede (deci si asta ma cam enerveaza). Sincera sa fiu nu am prea iesit cu baieti din cauza problemei mele cu neincrederea in propria persoana si din cauza ca sunt foarte rusinoasa, insa "indragostita" am fost. Mi-a placut foarte mult de un baiat cu care vorbeam pe net. De la inceput l-am cam mintit in legatura cu personalitatea mea (deci am spus ca sunt altcineva) dar dupa ce a aflat adevarul m-a iertat, pentru ca ma iubea. noi ne iubeam)) deja a trecut un an jumatate de cind nu vorbim si ma gindesc inca la el. Mi-a propus sa iesim cind a aflat adevarul despre mine, dar eu nu am iesit cu el sadsad si acum imi pare rau. Asta e un subiect foarte trist pentru mine, dar imi place sa vorbesc despre asta, imi place sa imi spun "povestea care am avut-o cu el". Era mai mare ca mine cu 8 anibig grin. Aici chiar am ochitbig grin. Imi place muzica foarte mult si filmele. Nu imi plac persoanele care se cred mai ceva ca cineva si fac cite o privire la tine ca parca le vine sa te inghita. E foarte urit cind vad pe strada fete care fumeaza sau au asa o vestimentatie ca crapi de rusine doar uitindu-te la ea (fuste mini, sau coftite prin care se vede tot), chiar nu imi place asta. Vreau acasa la Moldovasad, chiar imi este dor de tara, trebuia sa plec zilele astea dar din cauza unei porbleme nu s-a putut. (Nu stiu cum pot pune un smile care plingebig grin). Iubesc oamenii dar nu si aglomeratia, imi place sa am multi prieteni, imi place sa dau sfaturi si sa ascult diverse intimplari, povestioare)). Ador telenovelele care se difuzeaza pe postul de televiziune "Acasa Tv"big grin. Una din telenovele preferate este "In numele iubirii". O emisiune care o ador este "America's Next Top Model". Ador cartile, florile, chiar si jucariile. Imi place cind oamenii sunt in armonie unul cu altul, nu se cearta si nu se omoara.Imi place natura, plimbarile in aer liber sunt foarte placute. Deci pe internet pot vorbi mult, dar sa ma ai fata in fata cu greu scoti un cuvint din minebig grin. Sunt cam vesela de fire, insa foarte rar fac glume. Cred ca m-am descarcat putin, uneori chiar ai nevoie de cineva sau de "ceva" care sa te asculte)).

| anonim_4396 explică (pentru EllyMelly):

Da,am acceptat raspunsul tau si chiar mi-a placuthee hee
Imi pare rau ca ai ratat sansa de a fi cu baiatul respectiv, dar...chiar nu se mai poate face nimic?big grin
"In fine" (da si mie imi place expresia asta,dar mai mult o spun la nervilaughing). Rusinea o sa treaca usor-usor, mai ales cand o sa vezi ca toti baietii din jurul tau vor muri dupa pistruii tai (daca mai ai si ochii verzi si parul roscat...wow!) si toti se vor "lupta" pentru iubirea ta, asta asa, ca raspunsul meu sa aiba ceva in comun cu telenovelele talehee hee.
Da, chiar m-a amuzat raspunsul tau.
O zi buna! :*

| EllyMelly a răspuns (pentru anonim_4396):

Exxx, daca ar fi dupa mine azi as iesi cu el, dar stii cum, a trecut atita timp si fiecare cu viata lui. O sa il uit eu, pina vine urmatorul de care sa ma agat si pe care-l voi uita cu greubig grin, dar pe NEXT nu il lasbig grin. Ma bucur ca ti-a placut raspunsul meu, insa eu nu iti fac o bucuriebig grindeci am ochii caprui(spre un verde inchis si foarte interesant))) culoarea ochilor se mai schimba, dupa dispozitiebig grin, iar parul l-am avut roscat pina in clasele primare, acum nici eu nu stiu sigur ce culoare am la parbig grin saten credbig grin. Cit despre rusine si baieti... toate la timpul lor. Si apropo. mi-a placut si mie intrebarea ta. E cool fratebig grin.(Sa nu crezi ca o fac pe romanca, dar asa mi-a venit)big grin