| Lifer619 a întrebat:

Aseara am visat-o pe prietena mea gravida.Dar nu era gravida cu mine ci cu un alt baiat.Acel baiat o place pe ea, dar ea nu il place.Ma simt ciudat.Ce poate semnifica asta? crying

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Esti gelos.
Gelozia este o manifestare al iubirii, dar si al posesivitatii.

| sierra1 a răspuns:

"Aseara am visat...Ce poate semnifica asta?"

ai un somn zdarvăn

| Freya1 a răspuns:

Ca te-ai gandit la ceva aiurea înainte sa dormi, poate esti gelos sau iti e frica sa nu o pierzi iar subconștientul lucreaza.

| Lifer619 explică (pentru Freya1):

Ma simt ciudat..Adica..Vreau sa vorbesc cu ea dar am o retinere. Poate va crede ca sunt suparat pe ea si poate ne vom certa din cauza asta.

| Celcestietot a răspuns:

Bine ar fi sa nu fie vreun vis profetic!

| Andreeush a răspuns:

Poate în subconștientul tău îți e frică că te-ar putea înșela.

| ywar a răspuns:

Eu zic sa-ti elimini rivalul!

| adryang78 a răspuns:

Nu are nicio semnificație. Adică, nu este nimic ciudat aici. Îți faci griji pentru relația voastră, gelozia are rolul ei, dacă nu depășește o anumită măsură. De multe ori în timpul somnului creierul "produce" vise pornind de la frământările subconștientului, ceea ce este un lucru bun, fiindcă dacă n-am visa câteva zile la rând am înnebuni. Este modul în care creierul "aruncă" balastul, se eliberează de tensiune.
Poți vorbi liniștit cu prietena ta, cel mai probabil va râde împreună cu tine ca de o glumă bună și te va asigura încă o dată că n-o interesează acel băiat.