| Rockerrockin a întrebat:

Astazi seara s-a intamplat un incident.
Eu fiind racit mama mea a deschis toate geamurile.M-am dus le-am inchis si am intrebat-o de ce a facut asa.Si a zis "ca sa intrebi tu".I-am lasat usa de la sufragerie deschisa si am plecat.A venit prima oara la mine mi-a dat o palma si a inchis-o.M-am intors si am intrebat-o pentru ce a fost palma aia.A zis ca nu ma mai suporta si sa plec.I-am zis ca nu plec nicaieri si a luat o sticla de vin goala si a vrut sa mi o sparga in cap dar m-am ferit asa ca mi-a dat in picior.Sticla nu s-a spart.Cand nu era atenta i am luat sticla de vin si in lacrimi i am zis sa se opreasca.Am pus o pe bufetul din bucatarie si apoi a inceput sa rada si sa ma impinga zicand sa ma dau din calea ei ca nu stie ce imi face.M am dat si la scurt timp a luat un cutit si a zis ca mi l baga in spate sa o tin minte, am fugit in camera mea si mi am inchis usa si ea o forta asa ca ma impingeam in ea sa nu intre. Dupa 5 minute am iesit si ma astepta cu cheile in mana destul de ascutite si mi le-a bagat in gat, nu am patit nimic decat zgarietura.Am luat o de maini si am pus o la zid si i am zis ca pana nu se calmeaza nu ii dau drumul.Decurs de 10 minute m-am luptat cu ea sa se calmeze intr-un final i am zis sa arunce cheile pe jos si i am dat drumul.Le a tras cu piciorul catrea ea si cand sa le ia i le am luat printre picioare si am fugit la mine in camera sub plapuma.Am reactionat bine? Credeti ca are o problema?

22 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Câţi ani ai? De ce nu pleci? Nu mai dormi cu ea sub acelaşi acoperiş. Dacă e adevărat ce spui trebuia să îi dai una sănătoasă, s-o laşi fix în curtea spitalului de nebuni şi să nu te mai întorci vreodată.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laura):

Lasand gluma la o parte, eu sunt convins ca nu e chiar cum zice el, mai mult ca sigur comportamentul sau nu a fost unul frumos, apoi...cum sa-si bata mama?straight face

| Laura a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am răspuns cu premisa că e aşa cum povesteşte, adevărul el îl ştie. Dacă îl ameninţă cu cuţitul şi îi înfige cheile în gât e acceptabil să-i dea una să o ţină sub control până ajunge cu ea în maşină să o ducă la ospiciu, poate să fie ea şi mama mă-si. Nu toţi părinţii sunt părinţi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laura):

Sunt curios totusi, cine golise sticla aia de vin?laughing

| Laura a răspuns (pentru anonim_4396):

Taică-su, de asta nu apare în ecuaţie, că poate era parfumat deja.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laura):

E o ideea.

| Rockerrockin explică (pentru Laura):

Sunt divortati mane, tata e in spital acum

| justanotheruser99 a răspuns:

E dementa.
Ai putea suna la protecția copilului. Nu mai sta in preajma ei. Nu e stabila psihic.

| vocea a răspuns:

Buna, asta este un comportament neadecvat pentru o mama, imipare rau sa aud ca treci prin asta, incearca sa nu o mai superi si arata-i ca esti un baiat bun si ca nu meriti asta.

| BlackRose03 a răspuns:

Un om normal nu are astfel de iesiri.E periculos sa stai cu ea, odata poate se supara fara un motiv intemeiat si vine la tine cat dormi sa iti bage cheile alea-n gat.Parca e o scena desprinsa dintr-un film, dar daca e adevarat du-o la un psiholog sa-ti confirme daca sufera de o boala mintala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa ii dai 2 sa se invete minte.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Suna la politie

| Stell99 a răspuns:

Suna la politie...
Interneaz-o la psihiatrie.

| Psychothic a răspuns:

Ai reactionat cum ar fi reactionat oricine,probabil.
Desi eu sincer,as fi reactionat putin mai violent,asa e firea mea.
Din pacate,mama ta sufera de vreo tulburare de moment,din cauza tensiunii prea mari sau poate fi o boala care acum se manifesta mai ''puternic''.
Dar, in acelasi timp poate fi perfect sanatoasa si sa nu vrea decat sa te sperie si sa te alunge din casa ei.
Am si eu o intrebare pentru tine, cati ani ai?
A mai avut iesiri de acest fel sau este prima oara?
Daca esti major, iti recomand sa pleci cat de curand din acest iad, iti va fi greu dar te vei descurca.Nevoia te invata...
Dar inainte trebuie sa vorbesti deschis cu mama ta,dar daca nu reusesti sa porti o conversatie normala cu ea, las-o in amarul ei, daca asta isi doreste si aia e atitudine de parinte.
Daca e dusa, o sa te innebuneasca si pe tine dar daca e 'normala', greseste foarte mult si va plati scump.

| Rockerrockin explică (pentru Psychothic):

Am 15 ani happy
Si a mai avut iesiri

| Psychothic a răspuns (pentru Rockerrockin):

Acum cum este? Dupa ce face o ''nefacuta'' cum se comporta?
Plange sau isi cere iertare sau tot timpul e rece si nervoasa pe tine?

| Rockerrockin explică (pentru Psychothic):

Cat am tinut o de maini i am facut o vanataie si a zis ca ma da la politie daca o mai ating

| Psychothic a răspuns (pentru Rockerrockin):

Sfatul meu este sa te muti la bunici sau la un unchi undeva,cu ea nu o sa ai sanse,dar daca chiar o iubesti si pot suporta aceste abuzuri ca sa zic asa, ramai cu ea si incearca sa ajungeti la un numitor comun, adica cu ea internata la spital pentru un set de analize neurologice, neaparat! Ai nevoie de ajutorul unui adult, asta e sigur! Imi pare rau pentru tine si sper sa treci si peste asta!

| 2P a răspuns:

Asemenea mama am si eu, si la fel mi-a facut si mie si la fel imi vorbeste cand i se pune pata... Nu stiu care e treaba cu ele dar nu-i da atentie, las-o sa vorbeasca singura, daca iti vine so pocnesti iesi din casa plimba-te si te vei calma,
Nu e nebuna! Are tulburari de comportament! Se intampla la persoanele nervoase si iritate carora nu le convine nimic si se enerveaza din orice, In momentele alea nu te pune la mintea ei! Vorbeste cu tatal tau! El are mai multa autoritate in fata ei decat tine! Va avea iesiri din astea toata viata dar depinde si de tine pentru ca aceste persoane asteapta respect tratandu-te cu dispret....fii dispus sa lasi multe de la tine si totul va fi ok

| 2P a răspuns:

Mama ta se comporta asa cu tine dintr-un motiv, la mine a fost ca nu aveam servici si o lua razna cand ma vedea acasa toata ziua, desi eu cautam zilnic, Gandeste-te bine la ce a adus-o in starea aia, Nu Dispera! Nu pleca de acasa! No lovi e mama ta! Fii inteligent si Nu cadea in jocul ei ca ai sa ajungi sa-ti pierzi si tu controlul si va strangeti de gat amandoi! Fii mai inteligent ca ea si evita, fii atent cei spui, ce faci... Putine persoane in ziua de azi mai sunt normale, dar tu daca esti o persoana normala psihic cu stapanire de sine poti face fata acestor prostii din partea ei. Pare greu de crezut dar experientele astea or sa te ajute mai tarziu sa iei deciziile corecte

| A02Sniper a răspuns:

Ai povestit un film sau chiar e real? Daca e pe bune e grav.rolling on the floor