| jshanidh a întrebat:

Deci eram in camera. Tata m-a strigat si am intrebat ce este. Dupa m-a strigat inca o data si atunci m-am dus la el. A inceput sa tipe intrebandu-ma ce e cu mofturile astea pe mine si dupa m-a trimis dupa o sticla cu suc. Eu am luat sticla gresita si cand m-am dus la el a inceput sa tipe la mine si sa se enerveze foarte tare. Atunci i-am spus ca nu are rost sa se enerveze si mi-a zis sa ma duc din nou sa caut sticla potrivita. Cand m-am intors am pus-o pe masa in bucatarie si am plecat. Atunci a inceput din nou sa tipe fara niciun motiv si m-a fugarit vrand sa ma bata. Cand am ajuns in sufragerie m-a pus la pamant si m-a trantit cu capul de podea. A inceput sa ma bata cu pumnii si picioarele incontinuu. Incepusem sa urlu de durere, iar el atuci mi-a smuls o bucata din par. Mama a inceput sa tipe la el sa ma lase, iar atunci a inceput sa o bata si pe ea. I-am zis sa nu o mai loveasca si a luat-o de la capat. Dupa ce a plecat, am fugit in camera mea. Acum ma doare extrem de tare capul si spatele, tremur de nu stiu ce-i cu mine, plang incontinuu si habar nu am ce sa fac.

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu prea mi se pare verosimil, dar daca intr-adevar asa s-a intamplat, cred ca pentru el primul lucru pe care trebuie neaparat sa-l faca e sa contacteze un psihiatru.Si apoi politia si restul.O persoana care reactioneaza in acest fel nu mai este in deplinatatea facultatilor mintale.Dar mama n-a sunat la Politie, n-a depus plangere?

| AutumnDay a răspuns:

Din pacate, am trecut dintotdeauna prin astfel de situatii. Cateodata ma enerveaza oamenii care, in cazul asta, scriu ca nu pot sa creada si ca, cum de nu ati depus plangere la politie, etc?! Per total, poate la ei lucrurile sunt mai roz si cred ca violenta domestica, in acceptiunea lor, se rezuma la o palma data la fund copilului cand a facut ceva rau.
Din pacate, am suferit palme si pumni, picioare in spate si multe altele, uneori intinsa pe hol si plangand. Atat eu, cat si mama si fratele meu. Din fericire, eu am plecat intre timp la facultate. Din pacate, mama si fratele au ramas in continuare cu acelasi om pe care nu il pot numi tata.
Cati ani ai? Pastreaza-ti speranta ca intr-o zi vei avea sansa sa pleci de acolo si sa-ti croiesti singura drumul in viata. Incearca sa inveti bine si fa tot ce poti sa scapi din acel cerc vicios din care nu e usor sa iesi si care iti taie mult din avant, mult din increderea in propria persoana. Eu inca am mult de suferit din pricina celor traite.
Nu ezita sa imi scrii mesaj privat daca crezi ca te-as putea ajuta cu ceva, fie si numai sa vorbim. Eu iti voi lasa oricum un mesaj.
Seara linistita iti doresc!

| sofisis a răspuns:

Politie si protectia copilului.
Nu e normal sa faca asa ceva INDIFERENT ce anume il supara.

| R0R0 a răspuns:

Linisteste-te. Nu te impacienta. Stiu ca te doare atat fizic, cat si moral intamplarea. Vorbeste cu mama a si poate puteti sa plecati, sa va mutati. Nu puteti trai asa!

| AliGab a răspuns:

Fratilor...sunati la protectia copilului ca de asta va pune la dispozitie nr de telefon gratuit. Acolo sunt specialisti care sa va indrume...e grav ce se intampla

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| niki1003 a răspuns:

Nu cred ca asa ceva este normal. probabil l-a enervat altceva. consulta-te cu un psiholog sau du-te la protectia copilului si spune-le ca s-a intamplat