| DenqOO a întrebat:

Ati accepta sa va insurati cu o femeie care are deja copil?
Si daca da, sunteti dispusi sa ii faceti toate mofturile? Adica ati simti o limitare pentru ca nu e al vostru?

47 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Habar n-am, as zice nu, ar fi bataie de cap o relatie cu o persoana care are copil, sa nu mai zic de casatorie. Eu unul prefer sa nu ma leg la cap cu o persoana de genul, dar in viata nu se stie niciodata, cei care critica pe ceilalti ca nu ar accepta sa nu uite un lucru ca e vorba de libera alegere, asa ca ciocu' mic si joc de glezne sau mersul piticului.

| Celcestietot a răspuns:

Nu am ce cauta frate sa ma uit dupa femei cu copil cand sunt potent pe un termen destul de lung sa le obtin pe cele fara. De ce sa nu tragem la ce este mai bun?

| Mosotti a răspuns:

Normal ca as accepta, de ce nu? Daca ne placem, nu conteaza ca are copil, ca daca e al meu sau nu, e tot copil.
Nu am de ce sa simt limitare ca nu e al meu, normal ca i-as face toate alea daca as putea si daca se comporta frumos si invata, astea-s conditiile.

Ba din contra ma bucur ca am copil putin mai mare si n-am suporta balamucul care il facea daca eram cu el de cand s-a nascut!

| Mosotti a răspuns (pentru Meme10Meme):

De ce? Explica putin de ce nu ai accepta.

| Mosotti a răspuns (pentru DenqOO):

I-as cumpara daca merita si daca am bani, de ce nu? Asa cum i-as cumpara si la al meu daca as fi avut copil, nu e problema.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e responsabilitatea mea acel copil.

| Mosotti a răspuns (pentru Meme10Meme):

Dar nu e vb de responsabilitate, e vb ca om, eu cand am acceptat femeia aia, am acceptat-o si cu copil si il tratez ca si cum e al meu, e ca si cum ai infia unul, parintii adoptivi se comporta ca si cum e copilul lor, asa ca.tu ai o problema zic eu.

| GhostRider2535 a răspuns:

Esti partenerul ei de viata nu sclavul ei! Poftele se fac reciproc, atata timp cat nu iti dauneaza persoanei tale, integritatii si a respectului tau de sine, este ok. Daca vrei sa bei o bere sa nu zica: Doar 1 si atat.Ca atunci n-ai facut nimic.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Mosotti):

Ce problema? Nu vreau sa am un copil adoptiv. Ce mare filozofie? Daca tu ai un copil adoptiv, treaba ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui prea multe probleme deodata.
Cea esentiala este daca te lasa inima sa cresti un copil ce nu-i al tau.
Altii au muncit sa-l faca si tu sa te ocupi de el.
Asta suna clar a adoptie.
Si sacrificiu.
E o fapta buna si una din cele mai mari fapte bune.
Iar Dumnezeu va rasplati asta chiar daca copilul poate nu va fi recunoscator.
Dar cumva ii faci si o favoare mamei pe care probabil nu o va lua nimeni.
Dar sa o iei cu totul, fara retineri.
Ca si cum ai fost la razboi iar in lipsa ta femeia a facut un copil.
Poftim de iesi din situatia asta!

| Mosotti a răspuns (pentru Meme10Meme):

Daca nu vrei, nu lua femeia aia si gata, ia una fara daca te deranjeaza asa. Lasa sa o ia altul. Ca oricum nu o sa-i convina cum ai sa te porti cu copilul ei, deci mai bine nu stai cu ea si gata.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Mosotti):

Pai am zis eu ca o iau?=]] Asta si planuiesc sa fac.=]]]]]

| Mosotti a răspuns (pentru Meme10Meme):

Pai f bine faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt barbat, dar hai sa raspund si eu la intrebarea ta. Sunt o persoana destul de realista si sincera. Daca as intalni pe cineva care are deja un copil dintr-o relatie anterioara nici nu m-as uita la el. Daca mi-ar face avansuri as refuza fara stau pe ganduri.
Nu are sens sa ma c*c pe mine ca "vaaai ce persoana minunata sunt eu, l-as lua si cu 10 copii dupa el si le-as cumpara Mac Book si iPhone si tot tacamul si o sa ii iubesc la fel pe toti".
Stiu ca in viata reala nu m-as baga intr-o astfel de relatie. Nu m-as incurca niciodata cu un barbat care are deja copil. Ce e prea mult e prea mult.

Probabil o sa imi iau hate pe aici pentru ce am scris, dar macar am raspuns sincer.

| DonEduardo a răspuns:

Nu, nu as accepta. Nu inteleg cum unii accepta asa ceva.

| DonEduardo a răspuns:

Nu, nu as accepta.