| Iulian_Nicolae_2001 a întrebat:

Ce sunteti dispuși sa faceti pentru a salva lumea?

6 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Nimic, ce egoistă sunt

| Nitroblast a răspuns:

Salva de la ce?

Daca vorbim de apocalipsa/antihrist/cumvreisaiispuitu...
-as lupta impotriva legalizarii casatoriilor intre ghei si impotriva adoptiilor de catre acestia;
-as lupta impotriva cipurilor de orice fel;
-as lupta pentru facutul religiei cum trebuie in scoli (ca apoi sa aiba copiii de unde alege si sa fie IN DEPLINA CUNOSTINTA DE CAUZA cu privire la ce inseamna aceasta, nu doar jumatati de masura ca la picior, asa cum e in ziua de azi);
-as lupta impotriva defrisarilor ilegale si a lipsei de masuri luate pentru a preveni/opri asta;
-as lupta pentru a cadea TOT Parlamentul, nu doar o parte, TOT si TOTI.
-as lupta impotriva manipularii prin mass-media (pentru asta ar trebui sa fie CNA-ul, sa prinda stirile false gen Antene si Digi mai nou);
-as lupta impotriva avortului;
-as lupta impotriva modelelor imorale promovate tot de mass-media.

Cam atat. De ce am inceput fiecare cu "as"? Pai, problema e ca daca ma duc sa spunem sa protestez, stau cu megafonul singur intr-o liniste mormantala. Daca m-as duce intr-o functie mai inalta sa fac ceva, imediat imi pune calusul "Elita". Deci, astept ocazia.

| PrafDeStea a răspuns (pentru Nitroblast):

Din pacate asa gandesc oamenii cu minti incuiate.

| PrafDeStea a răspuns (pentru Nitroblast):

Nimic, oamenii nu merita.

| Nitroblast a răspuns (pentru PrafDeStea):

Si tu cum gandesti? Deschis? La fel ca tine gandesc inca 80% de inchisi. Stai acolo cu turma frate, nu indrazni sa scoti periscopul la suprafata apei.

| FrateleTedur a răspuns:

Ei bine, eu am fost mereu de parere ca toti oameni ar trebui sa aiba acces la o arma si la un glont. Ceva de genu, o arma cu care tragi odata, dupa care nu mai merge. De ce? Pentru ca, daca te uiti pe cer si vezi o bomba nucleara cum vine de la fratele kim jong un sau ceva asteroid/zombie/razboi etc, sa ai oricand posibilitatea sa te sfarsesti singur, intr-un mod uman, asa cum samuarii isi faceau harakiri cand le murea stapanu etc, oricine ar trebui sa poata face la fel.
Deci a-si implementa chestia asta, crede-ma, multi ar beneficia de ea.