| anonim_4396 a întrebat:

Ati alege sa va uniti destinele cu o persoana cu dizabilitati fizice? ( fiti sinceri / sincere )

10 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

De ce nu? Mai grav e daca ar avea dizabilitati psihice.Adica cum, sa ne indragostim de betivi, de drogati, de vulgari, de agresivi, de cicalitori, de instabili, de golani, de, curve si curvari, de hoti, de mincinosi, de cleptomani, de bonlavi de inima, de...si sa nu putem lega viata de un om caruia ii lisesta sa zicem o mana? Ar ajuta mana aceea in relatia noastra de dragoste? Sincer nu cred!

| Linda a răspuns:

O varianta mi se pare sa fie tot cu o persoana care are dizabilitati fizice.

lolita
| lolita a răspuns:

Dragostea este oarba, eu prefer ca persoana sa aiba o frumusete interioara si nu una exterioara.

| Artemiss a răspuns:

Dragostea nu tine cont de nimic.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Sincer nu as putea sta cu o persoana cu dizabilitati fizice, insa sunt cazuri de ce nu, care in timp apuc sa tin la aceea persoana, fiecare are pe cineva deoparte oricum am fi

| psihox a răspuns:

In primul rand, iti place munca de infirmiera sau ingrijitoare? Daca da, atunci vei avea mult de lucru cu persoana, vei transpira 100 la suta. Asta e.

| IuliaWosster a răspuns:

Da de ce nu? de ex daca ar sta intr. un scaun cu rotile.si ar fi intreg la minte. nu mar deranja deloc daca il iubesc si ma iubeste... nimic nu poate sta in calea dragostei adevarate...Nu trebuie sa judecam pe nimeni dupa cum arata ci dupa ce suflet are.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un suflet curat valoreaza mai mult decat toata frumusetea lumii la un loc, cati dintre voi s-au intrebat macar odata cu adevarat ce simt acesti oameni? stiti cate ganduri frumoase, cate clipe de neuitat pot sa va ofere, cata dragoste neconditionata?

| tazlautarul a răspuns:

Desigur si ei au dreptul la o viata catusi de putin fericita