| Anisia02 a întrebat:

Ati fi de acord ca dupa ce parintii s-au despartit, mama/tatal sa-si refaca viata?

Răspuns Câştigător
| Zoinx a răspuns:

Desigur. Noi copiii ne dorim tot ce e mai bun pentru parintii nostri, odata decisi sa se desparta cel mai bun lucru este sa-si refaca viata, sa aiba alaturi o persoana care sa-i faca sa treaca peste aceasta despartire. Daca ei sunt fericiti si copiii ar trebui sa fie.

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Bineinteles.

| anad a răspuns:

Fiecare fiinta are dreptul la fericire si sa-si hotarasca soarta! Poti doar sa le spui ca te doare sau ca nu-ti place, dar viata e asa de scurta si e pacat sa le iei si putina fericire pe care ar putea sa o mai aiba!

| Bacteriuță a răspuns:

Depinde de persoana cu care si-ar reface viata. As fi, la inceput, 50 si 50 [pro si contra]. dar daca persoana imi place. si stiu ca e fericita cu ea atunci ma bucur. Si eu sunt in aceeasi situatie, cu mama. tongue Stiu cum e happy

| lays a răspuns:

Cand eram mica nu vroiam sub nici o forma. iar mama nu a facut asta(tata da, dar mi-a pasat mai putin p0entru ca eu ramasesem cu mama), dar acum sunt total de acord.isi irosesc anii aiurea.au dreptul la fericire.

| Petronela a răspuns:

Da, de ce nu? Au si ei viata lor...

| AndutzaAndu a răspuns:

Sigur că da, doar şi un părinte de-al meu merită să fie fericit(ă), nu?

| εїз Ir εїз a răspuns:

Da, ca doar are dreptul sa iubeasca si pe alt cineva dupa ce nu a mers o relatie cu altcineva, nu? Tu ce crezi?

| Bibu_2231 a răspuns:

De ce nu?
Au tot dreptul. Şi dacă ar fi mai fericiţi lângă altă persoană. de ce să le refuzi fericirea?
Eu aş fii total de accord, atâta timp cât eu ca şi copil, nu aş fii neglijată.

| Anisia02 explică:

Eu cred, ca nu prea as fi de acord pentru tatal meu toate tarfeleoh go on si na...

| Anisia02 explică:

Eu nu sunt in cazul acesta, da' doamne fereste vroiam niste pareri big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as fi de acord; dar e viata lor si ei stiu mai bine ce le trebuie; si oricum nu pot sa ii impiedic

| :X:X a răspuns:

Depinde de varsta ca daca are 50-60 asa ar merge dar daca are 74 n-are nici un rost.