| ioanab_4198 a întrebat:

Ati putea sa imi spuneti cum ati proceda voi in situatia urmatoare? multumesc mult!

Aveti un prieten care vrea sa va apropie neaparat de fosta lui prietena, si sa va dovedeasca faptul ca ea 'este o persoana minunata cu care merita sa fii prietena', in ciuda faptului ca voi nu va doriti acest lucru, si ca va deranjeaza prezenta ei (motivele fiind diferentele dintre voi si ea dpv al comportamentului, temperamentului, educatiei, dar si faptul ca va face sa fiti cu orice ocazie pe locul doi...)

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din partea mea sa faca ce vrea si mai ales ea nu e gagica mea ci o amica simpla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merci mult Diana, ma refeream insa la situatia in care prietenul = iubitul meu si este vorba despre fosta lui iubita. Si intrebarea era mai degraba daca...merita sa mai am incredere in relatia noastra atata vreme cat el se gandeste inca sa o pastreze in viata lui (in orice forma) pe fosta.

| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

In cazul asta voi proceda asa... ii voi spune acelui prieten de ce nu vreau sa mai fiu prietena cu ea si poate va intelege, daca nu se poate faci ceva in care sa o supere pe pritena ta, fa-o sa se simta ea pe locu 2, mergi in oras cu mai multe pritene printe care si ea incearca sa le imbratisezi pe restul si mai las-o deoparte pe ea, fa glume pe seama ei, ia-o la misto (eu asa fac cand cineva ma enerveaza, si merge de fiecare data)si deznodamantul final (fii rea) conteaza mult, date la baietii care ei ii plac (merge de multe ori dac ai tupeuwinking )sper ca te-am ajutat