| ioanab_4198 a întrebat:

Ati putea sa imi spuneti cum ati proceda voi in situatia urmatoare? multumesc mult!
Aveti un prieten care vrea sa va apropie neaparat de fosta lui prietena, si sa va dovedeasca faptul ca ea 'este o persoana minunata cu care merita sa fii prietena', in ciuda faptului ca voi nu va doriti acest lucru, si ca va deranjeaza prezenta ei (motivele fiind diferentele dintre voi si ea dpv al comportamentului, temperamentului, educatiei, dar si faptul ca va face sa fiti cu orice ocazie pe locul doi...)

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

De fosta? nici nu ma gandesc.
cum adica? nu inteleg care e motivul pentru care sa fie ´prieten ´cu ea (lool)
eu una nu as permite asa ceva, acum nu zic sa o salute, sa o intrebe ce mai faci si de-astea, dar nu vad de ce sa fie asa de buni ámici´asta nu inteleg,
eu ma stiu pe mine si nu as permite niciodata asa ceva, iar el daca ar vrea sa faca asta l-as pune sa aleaga, pentru ca nu se poate sa fie asa apropiat de fosta e clar ca urmareste ceva.
iar tu daca esti in situatia asta ai mare grija, aparentele inseala in cele mai multe cazuri, nu te lasa pacalita si gandeste logic!
punte-ti doar intrebarea asta : ( de ce vrea sa fie asa de bun amic cu fosta lui?)
raspunsul vine de la sinewinking

3 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Complicata situatia! Probabil isi doreste sa va aiba pe amandoua in preajma lui. Tine la amandoua si nu vrea sa renunte la nici una din voi! Sa nu-l lasi ca iti va parea rau. Foasta e fosta sa ramana de o parte. undeva in trecutul lui dar nu si intre voi 2!
Bafta!

| fluturas a răspuns:

Dca el vrea neaparat, as incerca sa ma apropii de fosta lui prietena, daca nu o cunosc asa bine, cred ca ar merita tousi o sansa, daca ne intelegem bine ok, daca nu sa ramana doar fosta lui si atatwinking

| Byankaa66 a răspuns:

Waw, interesant, n`am mai azuit asa ceva pana acum...Sincer nu mi se pare corect, adica, de ce sa fii prietena cu fosta? pentru ce? sincer daca prietenul m`ar pune sa fac asta i`as spune clar " ori termini, ori ne despartim!" mi-ar da de inteles ca el inca se mai gandeste la ea asa ca nu are decat sa raman cu ea