| Smurf a întrebat:

Aveam un catel mic. L-am luat de la o luna si m-am atasat foarte mult de el. Ii taiam marunt sa manance, ii faceam baie, ma jucam cu el.Si a murit ieri. Avea 3, 4 luni.Nu ma pot opri din plans, cand imi amintesc de el...Ai mei imi zic ca luam altul, dar nu vreau, niciunul nu mai e ca el.Nu stiu cum sa ma impac cu gandul ca nu o sa il mai vad, ce sa fac?crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea! Stiu că e foarte greu, nu ai să-l uiţi poate niciodată, dar trebuie să înveţi să îţi stăpâneşti sentimentele. Asta a fost soarta lui.
Eu am avut o caţeluşă care a murit la 12 ani în chinuri groaznice, a avut cancer mamar, a fost operată şi îngrijită ca un om, dar boala asta e neiertătoare. A trebuit sa fie eutanasiată şi doctorul a spus să stea lângă ea când moare persoana pe care a iubit-o cel mai mult. Eu am fost aceea care a văzut cum i s-au stins luminile ochilor... Uite şi acum plâng, după 7 ani... Niciodată în viaţa mea eu nu am să îmi mai iau vreun animal.

10 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Eu nu cred ca ar fi bine sa iti iei alt catel pentru ca asa o sa iti amintesti de el mereu. Si nici nu cred ca e bine sa ti in tine. Cand iti vine sa plangi, atunci plangi pentru ca e bine sa te descarci daca te-ai atasat asa de mult de el, si dupa un timp o sa il uiti tu, mai greu dar o sa se intaple.imi pare rau pentru el straight face

| Wtf9000 a răspuns:

Pai in principiu e simplu: iti iei altul!

| noktambul a răspuns:

Ia-ti alt catelus, preferabil care sa semene cu celalalt. Fa-i vaccinurile (nu sunt costisitoare si orice vet de la oricare cabinet stie ce vaccinuri ii trebuie) Nu ii mai da drumul din curte pana nu mai creste.Nu ii fa baie pana ce nu implineste 6 luni! Nici nu il parfuma sau unge cu cine stie ce rahaturi!

| scully a răspuns:

Te inteleg perfect, am trecut prin asta dar am uitat totul cand mi-am luat alt caine.:X

| alexgogo a răspuns:

Ba o sa te impaci cu gandul, o sa iubesti mai mult un alt catel. Peste-o luna o sa uiti de el. Nu e vina ta, asa-s oamenii construiti.

| minnieee a răspuns:

Te inteleg perfectsad. Pana acum 4 luni am avut si eu un caine. Dar eu o aveam de mica si a murit la 12 ani straight face. De fapt, noi doua am crescut impreunalaughing. Am fost foarte trista, dar eu mai am un caine care imi alina durerea.Serios.Chiar daca nu-i ca celalalt.Incearca sa-ti amintesti mereu cu zambetul pe buze de el...nu sa plangi,

| aneta a răspuns:

Imi pare rau pentru catelusul tau. e adevarat ca amintirea lui va ramane vie in mintea ta. Dar trebuie sa te obisnuisti cu ideea asta, ca nu mai e. Daca era bolnavior si suferea vroiai sa-l vezi asa, cum sufera? Poate a fost mai bine asa pentru elsad

| KawaiiBonsai a răspuns:

Si eu am o pisica de 2 ani si numai cand ma gandesc ca intr. o buna zi nu o voi mai aveacrying... Ei asta e partea rea cand ai un animal de casa dar din curiozitate dc a murit asa de mic?sad

| Smurf explică:

Nu era bolnav, se mai ducea la vecinul de langa si a mancat ceva cu otrava pentru soareci banuiesc, ca vomitase toata ziua. Mi se usuca sufletul, parca si acum ii simt labuta si gherutele, caci imi placea mult sa ma joc cu labutele lui.erau asa moi. Offfcrying Cine o sa se mai joace cu el?

| o0ohrly a răspuns:

imi pare rau pentru catelushul tau...

dar usor usor trebuie sa intelegi ca asta este

te vei atasa curand de altul si... va fi bine!