| HappyPills a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Prietena mea cea mai buna m-a tradat.Am fost foarte dezamagita, am rupt orice contact cu ea desi suntem in aceeasi clasa.Suntem certate de cateva luni.Nu as fi aflat nimic despre ea daca una dintre prietenele mele nu mi-ar fi spus, dar sa trecem la subiect.Problema este ca una dintre prietenele noastre comune mi-a spus ca vrea sa se impace cu mine, si sincera sa fiu inca mai tin la ea si vreau sa ma impac cu ea (dar cum se spune, te tradeaza odata, te mai poate trada inca o data). Prietena mea a discutat cu noi, eu nu i-am spus ca sunt chiar convinsa ca vreau sa ma impac cu ea.Intr-o zi a venit o alta prietena comuna, a vorbit cu prietena tradatoare pe messenger si a intrebat-o daca vrea sa se impace si raspunsul a fost "da". A doua zi am mers la scoala cu gandul sa ma impac dar nu s-a intamplat asa.
Intrebarea este: sa ma impac cu ea sau nu? sa mai am incredere in ea sau nu?
(vreau sa spun ca a fost foarte dureroasa minciuna spusa de ea, am plans cateva zile, adica eu tineam intr-adevar la ea)

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Poti sa'i mai dai o sansa, dar sa nu mai ai incredere asa multa in ea si in nimeni ( in afara de parinti ), prietenii nu sti niciodata cand te tradeazawinking si nu e bine sa te bazezi f mult pe o persoanawinking

da aici in cazul acesta fii tu un pic mai desteapta si nu te mai tot framanta atatwinking kiss
ea ti'a gresit! nu tu i'ai gresit ei! corect?
ea trebuie sa vina la tine si sa isi ceara iertare, iar tu o poti ierta de data asta, sa zicem ca'i mai dai o sansa! si ar fi bine sa vb la scoala fata in fatawinking nu pe mess...
nu asa ca vine o alta prietena comuna la tine si iti zice nu stiu ce, ce ti'o zis ea si bla bla...
ca daca prietena care te'a dezamagit vrea sa se impace cu tine, nu-ti face griji ca o sa vina ea la tine si o sa-si ceara iertarewinking
tu stai linistita, vezi-ti de treburile tale, mai poti vb si cu alte prietene, daca nu ai f multe incearca sa iti mai faciwinking
si asteapta momentul cand o sa vina aceasta fata sa isi ceara iertare, eu spun sa o ierti big grin, nu e bine sa tii ura pe cinevawinking, totusi sunteti colegewinking, dar sa nu mai ai asa multa incredere in ea, si secretele sunt secrete, pastreaza'le doar pentru tine kiss eventual despre aceste lucruri mai poti vb cu parintii, pentru ca in prieteni niciodata nu poti avea incredere deplina! kiss

31 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu draga mea odata ce te tradeaza nu mai poate fi numita "prietena" cum se zice. cineva cand iti da o palma va mai veni si a 2 a, asa si cu tradareawinking daca tinea la tine nu te trada.
DeCI MAI bine stai in banca ta! nu merita

| Tabii. a răspuns:

Incearca sa ii mai dai O sansa dar decat una si daca te tradeaza nu mai ai ce discuta cu ea.

| madutza_ubytzik a răspuns:

Draga mea si mie mi s-a intamplat la fel cu totul ca tineam la ea! a fost prietena mea doar din interes si cand mi-am dat seama ca spune toate secretele mele celei pe care o urasc am rupt orice legatura cu ea si eu sunt tot in clasa cu ea si cu totul ca tin la ea nu o sa o mai iert niciodata fiindca nu vreau sa ma tradeze din nou! acum faci cum vreai e la alegerea ta!

bye bye

| HappyPills explică:

Multumesc mult!

| andriana_;) a răspuns:

Pai dac te-a tradat o data sa stii ca va fi si doua ora, dar in orice caz daca ea spune ca doreste sa se impace tu nu spune c anul ...impacate dar sa ai cu ea niste relatii mai mult colegiale decat prietene adevarate si o luna sau doua pune-o la incercare si vezi cum s-a schimbat pentru tine si daca s-a schimbat inspre bine puteti sa va numiti prietene adevarate...

| Inna_5580 a răspuns:

Draga mie mi s-a intamplat la fel, si chiar nu demult. Pina in prezent nu am iertat-o si nu stiu daca o voi face, cu toate ca tin foarte mult la ea! Cred ca ar trebui sai mai dai o sansa...

| veronica5390 a răspuns:

Spunemi si mie ce a facut de tea tradat

| aberu a răspuns:

Fetele sunt foarte sentimentale/emotionale si pling usor. Daca ti-a fost o prietena buna pentru o lunga durata de timp, e pacat s-o rupi cu ea. Poate n-a gindit cind a spus minciuna aia.nu-i nimeni perfect, insa toti avem dreptul la o a doua sansa, nu? mai sacrifica si tu de la tine putin, poate nu i-a fost usor nici ei cind a aflat ca te-a ranit. trebuie sa comunicati pasnic, nu numai in argumentari. Iart-o, si vei avea pace in inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer acum in acest moment si eu m-am certat cu o pietena la care tineam ff mult si care acum ma considera o carpa o mucoasa pentru ca ei deja i-au intrat in cap tot felul de prostii cand eram mici nu nedespartea nici moarte nici cutremurele acu gata si de ce din cauza unor tilicari de baieti care daca ii spun ca arata bine uita de toate si de prieteni si de familie si de tot...si tot eu suufar acum si de ce din cauza unei panaramecrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact aceeasta a fost si situatie mea.Doar ca m-am impacat cu ea si ea m-a tradat a doua oara.Si atunci mi-am dat seama ca nu exista prieteni adevarati! Sfatul meu este sa nu te impaci cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.sincer nu stiu ce sa te sfatuiesc, sunt cam in aceeasi situatie cu o prietena f buna, tot din cauza unui baiat, m-a cam dat la o parte si acum normal ca sufar, pentru ca prietenii buni nu ii gasesti la orice colt. Dar din moment ce te fac sa suferi poate nu sunt in tocmai niste prieteni buni, eu trebuie sa mai astept un timp ca sa is deschida ochii sa vada ca greseste, tu...nu stiu, mai dai o sansa dar nu prea mare, atat cat sa va salutati, dar fara secrete si lucruri de genul acesta.
bye...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey sti si eu sunt fata si spun ca daca era buna foarte buna pr cu tine sa te impaci nu rata sansa ca o vei pierde pe vecie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii ceri iertare nu trebuie sa fi egoista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai puta sai mai dai o sansa dar avand in vedere ca te-a facut sa suferi atata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarta ca sa fi iertata si u la randul tau! u crezi ca esti perfecta si nu gresesti? rezolvi ceva daca stai suparata pe ea? iti zic eu ca nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie noi sa ii spunem ce sa aplice tot ce trebuie sa faci este sa fi atenta ce zice inima ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu mai merita a doua sansa pentru ca si mie mi s`a intamplat sa ma tradeze o fata pe care o credeam sora mea si tineam enorm la ea. i-am dat a doua sansa dar nu a meritat pentru ca m`a tradat din nou si in final tot eu am ajuns sa sufar pentru ca ea nu a avut sentimente si nu s`a gandit la mine deloc. Daca ea vrea sa va impakati poate ca intr-adevar ii pare rau. daca te impaki cu ea ai grija si fii pe faza pentru ca orikand itit poate da o noua lovitura... Sper sa va intelegeti mai bine ca niciodata daca va impakati...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu in momentul de fata mama kertat cu cea mai buna prietena a mea pe care o konsideram"sisilika"(sora). tyn la ea mai mult dkat la o kolega si dkat la o prietena, tot asa neam kertat si noi din cauza unor panarame care nu au vrut ca noi sa fim surori...parerea mea este sa o ierty si dpa keva tymp sa o supui la unele inkerkari. daca te va trada si de data ashta crede-ma nu merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Chiar azi, m.am certat cu prietena mea cea mai buna. Mi. a fost foarte greu, am plans. Vreau sa ma impac cu ea, desi mai gresim.Ar trebui sa ii mai dai o sansa, si sa ii zici sa se schimbe, daca nu, o vei pierde!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi situatie mi s-a intamplat si mie de vreo 2 sap. eu cred ca trebu sa vorbiti fata in fata si sa vezi ce vrea ea cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai tii la ea o poti ierta a facut o greseala a 2 oara poate nu mai face.Si mai ales dk suntei dintr`o cls. e greau sa vb una cu alta
Daca ti-ai pierdut increderea in ea incearca sa o recuperezi (Chiar daca nu mai ai mare incredere in ea)dar incearca. si eu mi-am pierdut increderea intr-o prietena f buna d a mea dar mi-am recuperato si acum suntem prietene dar nu ca la inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of. si eu sunt toth in situatia asta aveti raspunsuri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul care are incredere in tine, nu te va minti, si va spune tot (adevar), dar daca nu este incredere nu este si prietenie, nu exista prietenie, doar colege di situatie! nu crede in nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai m-i s-a intamplat si mie dar mai bine incerca sa iimai dai o sansalove struck

| dyas a răspuns:

Esti o prosta daca te impaci cu ea rolling on the floor) by dya'S love struck
o iub pe gyuliak prietena mea care eu as ierta'o :X rolling on the floor)! da prietena ta nu merita asa cevaaaaaa sa te impaci cu ea sad
prietena mea nu imi facea asa ceva mei ...nesimtita acum vrea sase impace cu tine straight face o mare perversa rolling on the floor

| dyas a răspuns:

Esti o prosta daca te impaci cu ea rolling on the floor) by dya'S love struck o iub pe gyuliak prietena mea care eu as ierta'o :X rolling on the floor)! da prietena ta nu merita asa cevaaaaaa sa te impaci cu ea sad prietena mea nu imi facea asa ceva mei ...nesimtita acum vrea sase impace cu tine straight face o mare perversa rolling on the floor

| dyas a răspuns:

Esti o prosta daca te impaci cu ea. rolling on the floor) By dya'S love struck o iub pe gyuliak prietena mea care eu as ierta'o. :X rolling on the floor)! Da prietena ta nu merita asa cevaaaaaa sa te impaci cu ea sad prietena mea nu imi facea asa ceva mei ...nesimtita acum vrea sase impace cu tine straight face o mare perversa rolling on the floor

| adorableanyta a răspuns:

Am 11 ani.Am fost si eu in acea situatie eram cele mai bune prietene apoi ne-am certat si s-a prefacut ca se impaca cu me dar dupa cateva zile mi-a zis ca a profitat de me(de cand ne-am certat)si nu a vrut sa se impace cu minestraight face. Intr-o zi am sunat-o pe mama ei si i-am spus ca eu si prietena mea ne-am certat si ea nu vrea sa ne impacam. A certat-o apoi si s-a impacat cu mine chiar dupa aceea. Daca nu esti prea mare eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu mama ei.