| Sensitive a întrebat:

Aveti un model in viata? Dacå da, pe cine?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Bunahappy
Cel mai bine sa iti fii propriul model.

Pe de alta parte, nu exista modele absolute. Adica este o prostie sa zici ca imi place de X si pentru ca este idolul meu in viata as vrea sa fiu EXACT ca el. Nu ai cum. Ideea e sa te inspire intr-un anumit domeniu, de la care sa tragi anumite invataminte care sa te ajute sa cresti si tu acolo.
Asa zisele modele de fapt nu sunt chiar asa bune precum ai putea crede, multi au avut defecte mai mari sau mai mici: au fost ba prea normali, ba alcoolisti, ba spagari, ba gagicari, ba introverti si uraciosi, ba implicati in politica, ba neimplicati in politica, ba au avut un cos pe nas, etc …. Sau nu stiau sa vorbeasca in public sau vorbeau cu greseli gramaticale.
Nimeni nu a fost si nu este perfect, ideea e sa iei ce iti convine de la fiecare. Poate fiecare din noi, avem o poveste care poate sa inspire pe altcineva. Poate sa fie pe vecinul de bloc sau baba Veta de la sifoane, dar fiecare din noi are acest porential inspirational.happy

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Ice Cube. Tarie de caracter si c-walk, asta e ce am invatat de la el.

| Dumnezău a răspuns:

Asta cu modelele e pentru oamenii cu personalitati slabe, indecise si in general, puerile.Eu,cel mult,am cateva persoane pe care le admir,mai ales gandirea lor si modul in care au muncit pentru a capata notorietate: George Carlin,Bill Maher, Alex Jones, Kafka, Darren Aronofsky, Marius Craciun(Cedrea) si Ray Allen.

| 13 a răspuns:

Avem mai multe modele in viata.de obicei ne alegem un grup de oamnei si luam partile care ne plac la ei si le adaptam la noi. Personal cred ca Albert einstien, Christopher Hitchens si Emil cioran sunt niste personaje care merita studiate si luate ca modele. Sunt persoane cu idei vaste si cu o intelegienta mai mult decat superioara.

| rutanklan a răspuns (pentru 13):

Oricum te-am facut, raspunsul meu e genial! happy

| 13 a răspuns (pentru rutanklan):

Mda...te invidiez profund ^_^

| rutanklan a răspuns (pentru 13):

Hey relax...

| 13 a răspuns (pentru rutanklan):

Se streseaza cineva?

| Carlene a răspuns:

Hillary Clinton.
Regina Victoria.
Sunt 2 persoane destul de influente fata de care am un interes aparte dar sincer nu am un raspuns la intrebarea ta. Nu sunt influentata de un anumit caracter ci pur si simplu "fur" ce cred eu ca imi este folositor. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama e unicul model

| rutanklan a răspuns:

Gandacul de bucatarie

| MissVamp a răspuns:

Pe mine si doar pe mine,imi ascult inima, imi ghidez gandurile dupa suflet inspir si expir doar aerul libertatii si am ajuns la concluzia ca daca copiezi pe cineva iti pierzi personalitatea ta care e minunata asa cum e ea buna sau rea! fii tu insuti nu copia pe nimeni si fii mandra de tine mereu, nu copia pe nimeni, fii original si bafta in continuare, cel mai bine e sa fiu eu%100 asa arat cel mai ok

| costellodonatz a răspuns:

DA, Chuck Norris.

| Lexuuuu a răspuns:

Mama happy este modelul meu in viata cat si profesorul vietii mele.

| danger0ousgirl a răspuns:

Sincer,chiar daca multi ar rade o apreciez pe Paris Hilton.Este frumoasa, stie sa se distreze fara sa ii pese ce spune lumea.

| juve99 a răspuns:

Da D