| anonim_4396 a întrebat:

Barbati, dupa ce v-ati casatorit / ati intalnit o partenera, ce relatie mai aveti / ati mai avut cu mama voastra?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Inainte, aveam o relatie perfecta. Ma intelegeam de minune cu mama mea. Dupa casatorie insa, aproape ca am luat-o la bataie.
happy Glumesc, desigur.
Am zburat de acasa, asa ca nu mai sunt puisorul mamii, a trebuit dusa un pic de munca de lamurire ca ea sa inteleaga asta, ca chiar si casatorit, chiar si la 500 de km distanta, inca ma considera al ei, si imi dadea sfaturi dese si de parca as fi fost singur. A inteles, vorbim mai rar la telefon, nu zilnic, respecta limita ce am stabilit-o in relatie prina paritia sotiei mele, si toate sunt bune si frumoase.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Multumesc. Am un fiu mic si-mi este tare drag. Stiu ca o data ce va fi matur, relatia cu mine, mama lui, va trece pe plan secundar, ceea ce e normal si inteleg. Ma intreb: oare in inima lui, voi mai exista si eu cumva, va mai simti la fel pentru mine (chiar daca nu vom vorbi zilnic si are si el responsabilitatile lui)? Tu mai simti la fel pentru mama? Mai e importanta pentru tine? Toate cele bune.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bunica mea avea o vorba: "Singele apa nu se face!" Dragostea de mama nu se uita. Cum sa nu fie importanta, odata ce e mama mea? Sentimentele sunt la fel, casatoria nu schimba nimic, doar ca nu ne mai vedem si auzim asa de des.
Si cu baiatul tau cred ca va fi la fel, va stii sa te pretuiasca ca mama in orice moment al vietii lui, si cand va da de necaz, probabil ca a doua persoana dupa sotie la care va apela vei fi tu. Sau, in anumite situatii poti fi chiar prima careia sa ii ceara ajutorul. Deci, stai linistita, singele apa nu se face, chiar asa este.

8 răspunsuri:
| Popcorncubranza a răspuns:

Giggity

| RAY a răspuns:

Daca nu-s insurat nu pot raspunde?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ba da, am modificat intrebarea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu am partenera, e naspa nu pot raspunde la intrebare, dar cand am avut am avut acelasi relatie cu mama

| Violleta2022 a răspuns:

Relatia este mama-fiu pe veci!
Ce altfel de relatie crezi ca poate sa mai existe?

Sunt mama de fata si baiat, iar fii-miu are deja partenera si traiesc impreuna la casa lor, de ceva ani buni.
Normal ca exist in viata lui si ma implic atat cat imi cere, fara sa il stresez sau sa-i intervin in relatie, il iubesc enorm si as face orice pentru el si pentru fericirea lui.
Desi nu-i casatorit, stiu ca primeaza iubita, pentru ca se iubesc si vor sa-si faca un viitor impreuna.
Imi iubesc prea mult baiatul ca sa-i fac rau, asa ca, spun "prezent" de cate ori sunt invitata, sau mi se cere ajutorul. El ramane copilul nostru, vizitandu-ne impreuna cu partnera lui, de cate ori are chef sau vrea sa ne vada, iar noi la fel.

| relian a răspuns:

In general parintii nu se uita nicicum. Poti avea copii,poti sa se duca sa nu-i mai ai, poti avea nevasta sau barbat, oate sa plece sa nu-i mai ai, poti avea alti copii, poti avea alta nevasta alt barbat, DAR nu mai potiavea o alta mama sau alt tata niciodata.Asta mia ziso un mexican laughing astia pun mare pret pe parinti, pentru ei parintii e totu.Ma lasat asa nitel cu gura cascata sa zic laughing Zice ce ma nevasta? pfff pot sa am alta, pot sa am mai multe nu-i probleme, dar mama nu mai am de unde.