| KTyy a întrebat:

Buna ajutati-ma va rog,prietena mea ceea mai buna a gasit sub patul ei par impletit in forma de cruce iar fratele ei un ciorap si-un dres impletit in cerc.Ea e sigura ca i s-a facut vraji. sad
Ce semnifica toate astea? Va rog doresc seriozitate, si ea si eu am tot cautat dar n-am gasit.Va rog ajutati-ne! sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sunt vraji.Parul impletit in forma de cruce semnifica ceva de genul sa ramai singura toata viata,adica fata batrana,deci sa nu iti gasesti iubirea niciodata,cum ar veni ca in casa ta nu va fi nici un un barbat,in sensul ca doar fire de par de la tine vor fi pe perna (in asternuturi),si deci la batranete iti vei impleti si despleti parul singura,mereu.
In fine.
Iar cu ciorapii si dresul, treaba e mai groasa...
Nici nu stiu cum sa iti dau vestea.
Gandeste-te putin:corapi si dres, ciorapi-dres, ciorapi... apoi dres.
E clar ca a fost blestemat sa devina gay...
Doamne fereste!
Mai bine gasea sub pat o cheie rupta.
Stii ce semnificatie ar fi avut, nu?

| suităr a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde ti-ai luat informatiile?

15 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Rade-ti si treceti cu vederea! Vrajile nu au nici un efect sunt basme si povesti spuse de babe, in lumea noastra moderna nu-si au locul! laughing)))

| KTyy explică (pentru lpavel):

Mda,nu vorbi daca nu ai treut niciodata prin chestii de genul

| lpavel a răspuns (pentru KTyy):

Nu crezi ca ar fi timpul sa te maturizezi? laughing))

| KTyy explică (pentru lpavel):

Eu?! Eu cred ca tu! Nu ma cunosti, nu sti prin cate am trecut, ce probleme am, ce educatie, ce mod de a gandi am.Al tau cam lasa de dorit.

| lpavel a răspuns (pentru KTyy):

Nu trebuie sa te cunosc mai bine de atat! Devreme ce crezi in vrajitori, cred ca asta spune tot... laughing))

| Dismally a răspuns:

Cel mai probabil a facut cineva o gluma, la varsta pe care o aveti nu va face nimeni vraji.

| KTyy explică (pentru Dismally):

A mai fost cazul in familia ei.

| Dismally a răspuns (pentru KTyy):

Posibil, dar ce varsta are prietena ta? Probabil tot 15 ani ca si tine. Nu cred ca are cineva interes sa ii faca ei vraji, poate parintilor dar nu ei.

| KTyy explică (pentru Dismally):

Da,parintilor.Dar faza e ca lor le-au disparut inelele de logodna, si doar copiilor li s-au pus chestii de genu sad fratele ei are 21 si ea 14 ani.Si sunt multi care vor sa le faca rau, din cauza tatalui lor.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu cred in astea, dar auzeam pe la batrani ca atunci cand gasesti asemenea lucruri, le iei cumva fara sa le atingi si le pui undeva unde sa poti urina pe ele.Si sa nu se gandeasca la ceva rau.

Răspuns utilizator avertizat
| AnkaAncuta a răspuns:

Ai grija... nu glumesc mi s-au facut vraji si familei mele straight face

| KTyy explică (pentru AnkaAncuta):

Da stiu sad si imi pare rau de ea, ca si mi-e mi s-a intamplat, si nu credeam, si am ajuns sa cred sad

| Swaggggg a răspuns:

Habar n-am.