| cool1 a întrebat:

Am 11 ani si as vrea sa castig niste bani! Nu se pun cei de la parinti sau cei de Craciun, ziua mea, Paste etc.As vrea un job de vara dar parintii nu vreau sa afle pentru. ca nu m-ar lasa.

Răspuns Câştigător
| betsy a răspuns:

Nu prea stiu daca poti sa castigi bani fara sa te angajezi...Mai ales fara sa stie parintii tai. Adica... poti sa incerci sa faci teme pentru la meditatii pe bani sau sa cumperi bile de cauciuc cu 50 de bani si sa le vinzi cu 1 leu(sunt aproape cele mai eficiente metode pe care ti le pot recomanda) dar nu stiu daca esti dispusa sa faci asta sau daca te ajuta cu cevalaughing

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15 ani e varsta de la care poti sa te angajezi pe vara, deci deocamdata nu ai ce face fara sa stie parintiiwinking

| GizazCraist a răspuns:

This isn't Amerika
nu prea ai ce face ca romanii is zgarciti

| AidaCR a răspuns:

Buna. Poti fi reprezentant avon sau oriflame..doar ca trebuie sa te inscrii pe numele parintilor pana o sa implinesti 18 ani. Mai multe detalii sunt pe siteurile lor. Pa-pa big grin.

| InesIlinca90 a răspuns:

Esti mica.Stai linistita, ai 11 ani abia. Bucura-te de copilarie, nu te necaji cu munca.Ce primesti de la parinti/bunici/familie, e de-ajuns. Sfatul meu e sa o lasi balta cu ideea de a munci.Esti micuta si nu stii ce se poate intampla. happy

| cool1 explică (pentru InesIlinca90):

Eu nu vreau sa ma,, angajez,,. Vreau doar sa castig niste bani. Putinul care il primesc nu este de ajuns pentru ce vreau sa cumpar. Vreau sa am si eu cativa bani doar pana imi cumpar ceea ce vreau. Apoi ma,, bucur de copilarie.,,

| InesIlinca90 a răspuns (pentru cool1):

A te angaja sau a castiga niste bani ca sa lucrezi pentru cineva, e tot aia..De ce nu incerci ca in fiecare saptamana sa le ceri alor tai, sau a bunicilor tai, cate 10 lei..si pana la vacanta faci ceva banuti?

| betsy a răspuns (pentru cool1):

Nu prea stiu daca poti sa castigi bani fara sa te angajezi...Mai ales fara sa stie parintii tai. Adica... poti sa incerci sa faci teme pentru la meditatii pe bani sau sa cumperi bile de cauciuc cu 50 de bani si sa le vinzi cu 1 leu(sunt aproape cele mai eficiente metode pe care ti le pot recomanda) dar nu stiu daca esti dispusa sa faci asta sau daca te ajuta cu cevalaughing