| miauu a întrebat:

vreau mai multe pareri.De ziua prietenului meu i-am luat un ursulet, iar parintii lui nu stiu ca are prietena si nici nu vrea sa afle, el ursuletu la ascuns apoi la luat cu el la facultate si pare foarte bucuros de el sau ceva de genu, mai mereu imi vorbeste de el.si acum de craciun nu stiu ce sa-i iau, dati-mi ideei va rog.
multumesc!

Răspuns Câştigător
| crizantema a răspuns:

Ai putea sa-i iei ceva ce poate sa-l poarte cu el tot timpul... un lantisor, un ceas...Eu i-am comandat iubitului meu de ziua lui o dansatoare la bara...era din lemn... adica sculptata. Si apoi daca ai vostri stiu ca sunteti prieteni, de ce te ingrijorezi? Prietenii isi ofera cadouri...si-n plus va fi de Craciun...

12 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

O solutie speciala sa faceti ursuletul invizibil.Asa scapati amandoi de griji.Parintii nu stiu ca are prietena? Din partea unei fete ma asteptam sa aud asta, dar cu el care este problema, are interzis la iubit? :/)

nony
| nony a răspuns:

@Auran, genul asta de mamica isi transforma ¨baiatul mami¨ intr-un frustrat la maturitate.
Daca din adolescenta i se interzic relatiile interpersonale, in viata o sa aiba mari probleme de comunicare.De acord?

nony
| nony a răspuns:

De obicei acel cordon ombilical il insoteste pana la sfarsitul vieti, adesea fiind ¨obstacolul¨ de care se impiedica cele mai multe casnicii.
Sunt, rar, dar sunt baieti care il mai rup.De obicei ajutati de perechile lor care reusesc sa-i desparta de exagerata dragoste materna.

auran
| auran a răspuns:

Un fagure cu miere pentru "Ursulet"...

auran
| auran a răspuns:

Nony, probabil este vorba de genul de mamica care se comporta ca o soacra de cand isi naste "baiatul" mami...

auran
| auran a răspuns:

In mare parte de acord, dar mai sunt cei drept destul de rar si baieti care au un zvac la maturitate si taie acel "cordon ombilical" invizibil dar, existent totusi...

auran
| auran a răspuns:

Din nefericire Nony, ai dreptate aici... eu am un exemplar pe care nu am reusit sa-l determin sa mai uite de mamitica lui...

| Mefisto23 a răspuns:

Mai ia-i unul daca tot ii plac asa mult, desi ma indoiesc!

| miauu explică:

laughing
mei situatia nostra e cam dificila.nu-i vorba ca nu-l lasa. e vorba ca taikmiu lucreaza la firma lu taiksu si stau zilnic foarte mult timp impreuna.si daca vor afla vor vorbi toata ziua de noi sau alte chestii si ne-ar afecta pe noi poate. el are 20 ani iar eu 15.mna.amandoi am hotarat asa.

| miauu explică:

Faza e ca parintii nostri lucreaza impreuna adica tatii.si nah. el are 20 ani eu 15. stiu ac suntem prieteni foarte buni dar nu stiu suntem impreuna, daca ar stii ar fi cam naspa.si ai lui l-ar cam stresa cua sta si nu vrem. a fost dragoste la prima vedere:X.eu pe vremea aia avea un prieten de un an si nu puteam renunta la el, parintii erau suparati pe mine. iar el ma ajutat sa-l uit.momentan acept asa situatia ca avem doar 4 luni, dar pe parcurs dupa ce trecem de una an sau ecva de egnu normal ca nu voi mai acceptahee hee

| miauu explică:

Nu ar fi buna ideea...se satura de atatia ursuletilaughing
alt ceva.straight face

| bunicuta55 a răspuns:

Da-i papucii ...sa-i tina de cald sub fusta mamei!