| AlexxandraAa a întrebat:

.Am 14 ani..si imi place de un baiat de 20 de ani... Vorbesc cu el in fiecare zi..Chiar ne-am intalnit.dar a 3-a zi.el s-a intalnit cu o colega din clasa de la mine.Iar apoi seara..Tot pe mine ma cauta. si imi zicea tot felul de chestii ca ma place.dar eu nu-l credeam si ii spuneam sa ma lase in pace cu vrajeli din astea. Si ma tot cauta in continuu de 1 saptamana..si imi spune ca nu isi bate joc de mine. Oare ma place sau vrea doar sa-si bata joc de mine? funda:*puppy dog eyes

62 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Vrei sa-ti dau nr de telefon a lui Pedobear?

| Lexy ♥ a răspuns:

Lasa-l in pace si vezi.ti de viata ta.Nu vezi ca nu stie ce vrea mai are putin si ia toata clasa la rand....la 20 de ani asa minte? Este vrajeala nu ii place de tine.La 20 de ani nu este in stare sa stea cu una de varsta lui trebuie` sa ajunga pe la gadinita sa isi ia una de acolo ..mda..fraiereste si el pe cine poate laughing si voi fiind mai mici si mai naive muriti toate dupa el ....haha laughing)

| Lexy ♥ a răspuns:

Lasa-l in pace si vezi.ti de viata ta.Nu vezi ca nu stie ce vrea mai are putin si ia toata clasa la rand....la 20 de ani asa minte? Este vrajeala nu ii place de tine.La 20 de ani nu este in stare sa stea cu una de varsta lui trebuie` sa ajunga pe la gadinita sa isi ia una de acolo ..mda..fraiereste si el pe cine poate laughing si voi fiind mai mici si mai naive muriti toate dupa el ....haha laughing

| AlexxandraAa explică (pentru Lexy ♥):

Mie imi place de el..nu banii lui ca colegele melewinking

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Lexy ♥):

"si voi fiind mai mici si mai naive muriti toate dupa el" superb superb laughing

| AlexxandraAa explică (pentru Andrei7520152):

Eu nuwinking

| Lexy ♥ a răspuns (pentru Andrei7520152):

Nu`i asa?

| XatomisX a răspuns:

Sunt baiat si iti zic care e smecherialaughing.El e baiat si vrea doar sa faca sex cu tine pe bune ca ii plac normal virginiilewinking asta e faza ti-o pune si te lasa...

| AlexxandraAa explică (pentru XatomisX):

Ciudat. ca prietenul lui cel mai bun s-a culcat cu una...care era virgina ..si ii parea apoi rau ca a fost primulrolling on the floor

| XatomisX a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Asta vrea si el de la tine stai linistita... o virgina nu se compara cu nimichee hee) sper ca nu am fost prea pervers
rolling on the floor

| AlexxandraAa explică (pentru XatomisX):

Nulaughing

| BiuL a răspuns:

Nu e vorba de bataie de joc, e vorba de manipulare, in orice relatie cine e mai matur va detine controlul, ca e fata de 20 de ani si baiatul de 17 ca fata de 14 si baiatul de 18, cel mai mare va dicta sa zic asa. Eu fac 22 si am fost cu cineva de 30 de ani, stia mereu sa zica exact ce vroiam sa aud, una doua m`a facut sa mi se aprinda calcaiele dupa el. Nu zic ca nu m-a placut dar nu le refuza nici pe altele laughing atunci am realizat ca uite cum te manipuleaza astia mai mari. In acelasi timp cand s-a indragostit unu` mai mic de mine facea tot ce ziceam eu laughing zici ca eram ceva zeita.
Deci eu iti recomand sa il lasi, oricat de simpatic ar parea (aparentele pot insela) si sa cauti pe unu de varsta ta sau cu putin mai mare.
la 20 de ani e si alta mentalitate, e la facultate, acolo e alta viata, probabil el poate sa faca vrea tu trebuie sa asculti de parinti, esti inca in generala sau abia incepi liceul.
Ca sa nu vorbesc de faptul ca in cazul in care el ar intretine raporturi sexuale cu tine ar comite infractiunea de corupere de minori! Pedeapsa este de la 3 la 10 ani inchisoare.

| AlexxandraAa explică (pentru BiuL):

Nu am de gand sa ma culc cu el.straight face

| BiuL a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Fara supararea dar el ce crezi ca vrea? sa va plimbati de mana si sa va pupati pe obraz si va aveti o relatie de copii de generala? Merge si aia cateva luni dar dupa aia se satura omu` ca are 20 de ani si are el nevoi. Trebuie sa fii realista.

| Mangustă a răspuns:

Nu vrea sa-si bata joc de tine vrea sa si-o traga cu tine. Poate sa arate ca si Johnny Deep sau sa para cel mai nevinovat personaj intalnit pana acum, dar gandeste logic, de ce s-ar da la tine si la alte fete in aceeasi clasa? La varsta asta o fata e naiva si viseaza la dragoste "pura" si alte prostii din astea astfel va inghitii toate prostiile si aburelile spuse. Ai mare grija cu chestii din astea, chiar daca pare nepericolus. Poti sa vorbesti cu parintii sau cu o prietena care dintr-o intamplare s-al putea sa-l stie pe individ, oricum ai grija...
Bafta

| DLeonard a răspuns (pentru Mangustă):

Chiar daca e baiat cuminte, e baiat. Are 20 de ani, e cu mintea la sex. Uital sau s-ar putea sa il bagi in puscarie!

| AlexxandraAa explică (pentru Mangustă):

Da stiu.E cam vedeta pe aici pe la noilaughing...
Oricum el s-a intalnit aproape cu toate fetele din clasa de la mine. si cu toate sa sarutat...Si cand s-a intalnit cu mine.A ramas socat ca de ce nu l-am sarutat...
El vroia de fapt sa le sarute pe toate si dupa "pa".laughing straight face
Dar cu mine nu i-a mers...si cred ca din cauza asta inca ma cauta.straight face

| AlexxandraAa explică (pentru Mangustă):

Da stiu.E cam vedeta pe aici pe la noilaughing...
Oricum el s-a intalnit aproape cu toate fetele din clasa de la mine. si cu toate sa sarutat...Si cand s-a intalnit cu mine.A ramas socat ca de ce nu l-am sarutat...
El vroia de fapt sa le sarute pe toate si dupa "pa".laughing straight face
Dar cu mine nu i-a mers...si cred ca din cauza asta inca ma cauta.straight face

| AlexxandraAa explică (pentru DLeonard):

Nu am de gand sa fac nimic. daca nici nu l-am sarutat...iti d ai seamarolling on the floor

| Andrei7520152 a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Pai e clar. n-are minte pentru fete de varsta lui si crede ca ii merge faza la fete de 14 ani. ai grija

| AlexxandraAa explică (pentru Andrei7520152):

Alea de varsta lui nu se uita la el..decat pentru bani... Pe mine nu ma intereseaza banii lui...oh go on. ci pur si simplu imi place de el.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Mai, am 22 de ani si nu m-am uitat niciodata la cineva pentru bani. Si probabil nici n-o voi face. Deci nu e chiar asa. Si mie mi s-a servit textul asta. "vai, fetele de varsta mea sunt profitoare". Am inteles initial ca-l placi, apoi ca nu, apoi ca iar il placi... Nu mai inteleg nimic. Nu merita efortul. El e ceea ce numesc eu o curv@.
O seara faina sa ai.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Daaa asa ti'a zis el laughing dar nu e adevarat. stiu fete de varsta lui, stiu care se uita dupa bani si care nu. el nu vrea fete de varsta lui ca nu'i iese schema. lasa ca stiu eu de cewinking

| AlexxandraAa explică (pentru Andrei7520152):

Dc?laughing

| AlexxandraAa explică (pentru Andrei7520152):

De ce?laughing

| Andrei7520152 a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Ca vrea un bj de aia laughing ca alea se uita numai dupa bani e bullshit, nu e adevarat. nu se uita la el ca e varza

| AlexxandraAa explică (pentru Andrei7520152):

Pai dupa bani se uita alea de varsta luilaughing

| Andrei7520152 a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Asa e, zic sa te combini cu el.

| Crucified a răspuns:

El are 20, tu ai 14...nu inteleg ce treaba are cu tine, mai bine sa-si gaseasca una de 20, asa ca tu gasesteti iubit de 14-15 aniwinking

| Pitzipoanca a răspuns:

Poate nu isi bate joc. Dar esti dispusa sa risti? Nu prea merita. Daca, totusi, esti dispusa sa-i dai o sansa... Testeaza-l. Mult.

| AlexxandraAa explică (pentru Pitzipoanca):

Si daca isi bate joc?laughing

| Pitzipoanca a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Nu stiu ce te astepti sa spun. Sunt 95 % sanse sa-si bata joc. Eu ti-am spus parerea mea. Nu ai ce pierde daca il refuzi.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Crede-ma. Am patit-o cu persoane de genul asta. Si nu iese frumos.

| AlexxandraAa explică (pentru Pitzipoanca):

Si ce zici? Sa-i dau o sansa?

| Pitzipoanca a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Sansa? Nu in sensul sa-i pui sufletul pe tava. Nu as numi-o sansa.
Da-i oportunitatea sa-l testezi. Cere foarte mult timp si rabdare, dar poti sa fii mai sigura in ceea ce-l priveste. In jur de un an (minim), ca sa fiu mai precisa.
Ia-l pas cu pas. Si sfatul meu ar fi sa nu deveniti fizici (nici macar sarut) in urmatoarele 6 luni. Fara sa-i spui asta.
Totusi, ma pun pe ganduri niste lucruri. Cum ca a iesit si cu colega ta. Si ca nu umbla cu fete de varsta lui. Oamenii de genul asta sunt farte complexati si speriat. Deci periculosi.
Daca tu consideri ca il placi suficient, atunci mai vorbeste cu el si testeaza-l. Daca nu il placi suficient, nu mai are rost sa te complici. Necesita mult timp testarea si sunt sanse foarte mari sa fii dezamagita.

| AlexxandraAa explică (pentru Pitzipoanca):

A iesit cu colega mea..pentru ca vroia sa o sarute.el de fapt vrea sa sarute toate fetele..pentru el ca sa si cum s-ar culca cu elelaughing...Stiu a sunat aiurea

| victorandrei a răspuns:

Are 20 de ani, crezi ca vrea ceva serios cu un copil? fii serioasa si lasa prostiile

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Buna!

Faza cu fetele profitoare e cam. exagerata (cred), dar poate a avut el ghinion. Ai spus ca nu arata bine, e posibil ca din cauza asta sa nu se dea la fetele apropiate de varsta lui, iar faptul ca se inconjoara de fete mai mici care sa il placa il face sa nu se mai simta prost (te simti prost, cand stii ca nu se uita fetele la tine, spun asta din experienta).
Tot posibilul sa se dea la tine, pentru ca tu nu i-ai cedat ca restul colegelor tale si asta e posibil sa il intrige si sa il provoace.
Tot posibilul sa te placa, poate oi fi o frumusete sau o persoana extraordinara.

Toate astea sunt posibile, precum e tot posibilul sa vrea doar sa se distreze si el putin.

In lumea asta totul e un rist. Poti risca sa "cedezi" sau poti sa nu. Mai e si posibilitatea sa il cunosti, in sensul sa mai discuti cu el cand va mai intalniti cu prietenii.

Mie personal mi se pare ciudat si batator la ochi sa iesi cu o fata de 14 ani, tu avand 20, dar cred ca e o moda, am auzit de multi care fac asta.

Mai direct: ori risti, ori nu, ori il cunosti si mai aflii despre el. Alceva nu poti face.

Ca un sfat: Alege sa mai cauti si sa aflii despre el, nu te risca orbeste.

| AlexxandraAa explică (pentru ZambetulNebuniei):

Stiu totul despre el.laughing

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Asta, suna ciudat si putin obsesiv, dar cine sunt eu sa te judec.
Daca tot stii totul despre el, esti in masura sa ei o decizie, dar e o diferenta intre a stii totul in mare si a stii chiar totul.

Diferenta e mica, dar ea consta in lucrurile, in gandirea si in calitatile pe care nu le stie toata lumea, poate doar 1-2 persoane.

Daca stii totul, fa o alegere, nu inteleg de ce ai apelat la TPU daca stii totul.
Nu te supara, dar daca ai apelat la TPU si vad ca te-ai implicat in raspunsuri, e posibil sa nu fi sigura de adevarata lui fata.
Sfatul meu ar fi sa nu te risti cu totul, sa iesi cu el o data e ceva, dar cat timp nu ajungi jos textila.

Noi (membri TPU), nu putem sa iti spunem daca e un inger, baiatul ideal pentru tine sau daca nu o sa te dezamageasaca, putem doar sa iti dam un sfat bazat pe ceea ce ai scris tu.

Tu stii totul despre el, tu sa alegi.

| Elsiane a răspuns:

@AlexxandraAa, are 20 de ani, iar tu 14 ani, mai lasă prostiile și deschide ochii, de ce fetele din ziua de astăzi se uită după băieți mai mari decât ele (adică cu 6-7 ani mai mari)? Cu siguranță își bate joc de tine, la vârsta ta ar trebui să înveți la școală, nu să umblii după băieți.

Răspuns utilizator avertizat
| DLeonard a răspuns:

Nu mai tinti la nivele asa sus. De obicei, la diferente de varste atat de mare baiatul este cel care isi bate joc. Tot ce isi doreste el este probabil doar o alta aventura... Te sfatuiesc sa cauti un baiat de varsta ta sau mai mare cu cel mult 2 ani happy

| AlexxandraAa explică (pentru DLeonard):

Nu pot sa mi-l scot din cap pe el. + el nu mi se pare ca este genul de golanstraight face.

| DLeonard a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Doar nu crezi ca era atat de prost sa faca prostii in preajma ta sau a persoanelor care ti-ar fi putut spune. Chiar daca este golan sau nu, este baiat. Are nevoie de stimulari, ceea ce tu nu ii poti oferii la 14 ani.Deci, v-a apela la alte persoane care pot face asta.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Poate tipul asta e sincer dar e putin mai imatur si cauta o relatie cu cineva mai mica. dar asta nu prea imi vine sa cred.
a doua varianta e ca vrea doar sa se culce cu tine, iti spune doar ce vrei sa auzi si va profita de tine la momentul potrivit. fi atent la el, daca vine la tine cu chestii sexuale zic sa fugi, altfel iti va parea rau mai incolo, te vei simti foarte rau daca te lasi

Chiar si asa, e ciudat ca un tip de 20 de ani sa se dea la o fata de 14 ani, de aia nu prea imi vine sa cred ca baiatul asta e serios. eu zic ca 80% el doar cauta sex, asa sunt tipii de varsta lui (majoritatea, nu toti). daca ar vrea o relatie serioasa, ar iesi cu o fata mai mare, de 17 ani cel putin

| AlexxandraAa explică (pentru Andrei7520152):

Sti care e faza cea mai dura? Ca nu e cine stie ce frumusete rara...e dragut atat, dar sincera sa fiu.nicio fata de 17-20 de ani...nu se uita la el si din cauza asta el de vreo 2 ani vorbeste cu fete de 13-16 ani

| Patricia07 a răspuns (pentru AlexxandraAa):

De obicei astia care par cuminti sunt mai golani..Si eu am trecut prin asa ceva si ca sa scap de el am inceput sa ii vorbesc sec si pana la urma si-a dat seama ca nu mai vreau nimica de la el si nu mo mai cautat..Si incearca sa nu te mai gandesti la el si sa nu ii mai scrii tu sau sa il suni...Ai grija de tine..Bafta!

| AlexxandraAa explică (pentru Patricia07):

Nici nu il mai bag in seama.el ma baga in seama

| AlexxandraAa explică:

Cam asa e..nu stiu ce sa fac sa mi-l scot din cap..Totusi imi place de el de 2 ani.straight face
Si de 4 luni am inceput sa vorbimlaughing

| Sakura25 a răspuns:

Fetelor manca-v-as gura, nu va mai jucati cu... aoleooo mai bine puneti mana si invatati pana la 18 ani si dupa aia va combinati cu cine vreti.Nu fii naiva si lasa-l daca e vedeta si in plus e prea mare pentru marul tau necopt.Invatati prima data despre relatii, contraceptive, sex etc...Ma scuzati daca-s scorpie dar ati luat-o razna.La varsta voastra eu si multe alte fete inca jucam fotbal sau ne prosteam in oglinda cu hainele mamelor. Sfatul meu :Traiti-va copilaria, aveti timp de iubire care apropo e mai rea decat diareea. Discutati deschis cu mamele voastre, cititi carti despre chestiile astea.Nu ma dau sfanta ca si eu am fost "indragostita" ca voi la varsta frageda dar am fost cu picioarele pe pamant totusi si am vorbit cu mama, iar acum ii dau dreptate.O sa radeti si voi peste cativa ani de voi insiva. laughing Atentie mare cu baietii tongue

| RamooNebunik a răspuns:

In primul rand sa stii ca iubirea nu are varsta conteaza doar sa va iubiti reciproc fara minciuni, cearta etc. Si nu te lua dupa ce zice lumea ca esti cu unu mai mare ca tine cu 5-6 ani ii treaba ta tu esti cu el impreuna nu alti happy....Acuma tu stii poate ca baiatu chiar te place happy....Bafta :*

| AlexxandraAa explică (pentru RamooNebunik):

Mersi:*

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns (pentru AlexxandraAa):

Nu ai ce pierde iti spun eu.

| ClaudiuuPaul a răspuns:

Serios acum...de ce nu te uiti dupa unul de 50 de ani?straight face
Nu mai pot intelege fetele din ziua de azihappy Toate dupa baieti mai mari cu cel putin 5-6 ani...altii nu sunt buni?
Parerea mea...isi bate jochappy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru ClaudiuuPaul):

Normal ca nu-s buni.Am auzit 1000 si 100 de cazuri si la baieti de 16 ani cand nu iesea la plimbare intalnire cu fata ca el juca counter sau statea cu baietii

| gabrielacrisu a răspuns:

in primul rand trebuie sa te gandesti ce vrei tu? adica ti la el sau nu sau doar il admiri in plus trebuie sa ti cont de varsta lui in dragste varsta nu conteaza dar ar trebuie sa iti dai seama de unele nereguli care s-ar intampla daca ati fi impreuna. Trbuie sa iei in calcul si felul cum se comporta cu tine adica daca se comporta precum cu celelalte sau daca se comporta special. Daca atunci cand sunteti intr-un cerc de prieteni esti doar tu in ochii lui sau daca flirteaza si cu celelalte big grin parerea mea sper ca te-a ajutat

| rozzz a răspuns:

Dragahappy e cam mare pentru tine si nu se prea uita un baiat de 20 de ani la o fata de 14 ani happy ii cere ceva dupa putin timp si numa isi bate jochappy Nu te supara dar cam asa e:*

| alinaM10 a răspuns:

Acum se fii seriosi daca era unu de 15-16 ani mai ziceam.dar asa 20 de ani..laso baltabig grin

| yulyana2121 a răspuns:

Poate ca te iubeste, doar ca, odata ce se mai da la cineva, inseamna ca doar te foloseste si profita de varsta ta pentru a te pacali.paraseste-l! Asta e sfatul meu de fata.

| aliri a răspuns:

Eu zic sa mai astepti cativa ani inainte de a avea o relatie cu un baiat de 20 de ani pentru ca nu se stie ce are in cap