| XxRoyalxX a întrebat:

Am o problema cu o colega din clasa. Nu ma suporta, isi bate joc de mine, glume proaste, etc. De ce? Cum fac sa ma lase in pace? Imi creeaza o stare de nervi sad

Răspuns Câştigător
| Monalici a răspuns:

Ai încercat să vorbeşti cu ea? Să o întrebi, cu calm, de ce face asta?
Nu face ca ea doar pentru a te răzbuna.
Răzbunarea e arma prostului şi în plus tot tu îţi vei face nervi degeaba. :d
Încearcă să pleci din locul unde e ea, să o eviţi :l
Ştiu că nu e uşor pentru că sunteţi în aceeaşi clasă, dar în pauze stai la distanţă de ea... :l
Sper că te-am ajutat. Fundiţă? puppy dog eyes

8 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

E aceeasi colega grasa despre care ai vorbit altadata? Poti rade mai tare decat ea, sau ii poti da IGNORE ( sau EJECT) laughing

| Yuzoo a răspuns:

IGNORANTA. Acesta este cuvantul meu preferat care il aplic tuturor care au o problema cu mine. Incearca si tu si nu uita desteptul cedeaza primul iar cu forta fizica nu rezolvi nimic, incearca ori sa te combatia cu ea mintal ori sa gasesti o cale de rezolvare care crezi tu a fi cea mai buna.

| KobraXS a răspuns:

Eu cred ca ori te simpatizeaza, ori este geloasz pe tine. Daca vrei sa nu te mai deranjeze, atunci incearca sa vorbesti cu ea.Dar eu cred ca te simpatizeaza, si eu fac lucruri din acestea cand imi place de o fata sau simpatizez un prieten. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Solovey a răspuns:

Foloseste de 2-3 ori fraze jenante pentru ea, crede-ma ca se va opri gen, ea iti zice hamster tu ii zici Hamster e la tine in chiloti, sau cand zice orice despre tine si nu-ti place zii sa deschida gura cand o fi cu ea doar la nivelul fermuarului de la pantaloni.

Răspuns utilizator avertizat
| dov76 a răspuns:

De accord cu smartyx, nu ii da atentie si daca totusi insista vorbeste cu diriginta. Astfel de copii sunt de regula ignorati in ceea ce priveste educatia chiar de parintii lor ( prost crescuti li se mai spune ) si ei reactioneaza instinctiv la fel ca animalele pentru ca nu au avut de unde sa invete altfel. Altfel spus nu este nici vina ei ca parintii nu au stiut cum sa o educe acasa, alintul nu este educatie, sa ii oferi totul dea gata unui copil iar nu este educatie, sa il ignori la fel nu este educatie.
Singura cale sa o faci sa "plezneasca" de necaz este sa te concentrezi pe scoala sa fii cat mai atenta la ore ca sa poti invata mult mai usor si astfel sa obtii rezultate mult mai bune decat ea, in acest fel profesorii te vor lauda pe tine iar ea va turba de necaz happy.
Daca mai citesti si o carte in timpul liber ( nu conteaza ce carte, ceva pentru varsta ta) vei avea surpriza sa constati ca usor usor vei avea si un bagaj lingvistic mult mai bogat decat ea, mai multe idei si te va ajuta si asta la invatatura.
Sa tii minte un singur lucru si anume ca violenta nu a facut niciodata decat sa atraga mai multa violenta si intotdeauna a adus cu sine numai necazuri si nenorociri asa ca nu este o solutie, cel putin nu pentru cineva care se pretinde a fi OM in toata puterea cuvantului. Suntem oameni si avem pretentia ca suntem inteligenti nu?

| smartyx a răspuns:

E posibil sa fie invidioasa sau ceva de genul, ca atunci se intampla asa. Cel mai bine este sa o ignori si sa nu-i dai curs acestei fete. Ignoranta e cea mai buna arma. Arata-i ca esti mai desteapta decat ea si nu te cobora la nivelul ei. Ea asteapta sa reactionezi ca ea si sa inceapa scandalul. Nu face asta.

| Iustinica_Iustina_1990 a răspuns:

Pune-o la punct laughing Glumesc, nu trebuie sa te razbuni pe ea, nu esti lift sa te cobori la nivelul ei. Intreab-o ce are cu tine.