| Andrada122 a întrebat:

Am fost 4 luni de zile cu un baiat deoarece cu 2 luni mai devreme ma capia sa fiu cu el si vorbeam mereu cu el pe mess.Asa m-am indragostit de el. Dupa un timp i-am spus ca da vreau sa fiu cu el si el a zis ca nu stiu. Dupa ce o prietena da mea a vb cu el sa se puna cu mine a acceptat.Am crezut ca a fost bine ca m-am pus cu el dar m-am inselat.El incepuse sa imi zica ca sa ne intalnim pe ascuns ca ii e frica de cei din clasa si ca ma suna el.Am uitat sa va spun era in timpul scolii acesta cu intalnitul si imi spunea sa nu ne vada nimeni si sa chiulim de la ore.Cel mai bine a fost cu scoala altfel. Am stat numai cu el si ma distram. Era foarte frumos.Dar dupa saptamana aia nu am mai vb deloc pentru ca nu aveam cand.Toate aceste intamplari i le spuneam prietenii mele cele mai bune.Ea spunea ca e urat si ca nu merita sa stau cu el.Toate bune pana cand ne-am certat deoarece am pupat pe obraz un baiat din clasa de la el si ca nu il salutasem pe el.Am suferit foarte mult la acea suparare.Prietena mea a zis ca va vorbi cu el si sa-i dau id.Ei au inceput sa vorbeasca.Ea imi spunea ca vorbeste despre mine si eu ca proasta o credeam. Dupa cateva zile aud ca s-au pus impreuna.A fost pentru mine ca un cutit infipt in inima.Cand au auzit ca am aflat ea imi spunea ca a facut-o pentru mine ca sa mai vada daca el ma mai place si daca mai tine la mine.Iar el ma suna intr-una si imi zicea sa nu fac vreo prostie ca asa e mai bine.Cand trebuia sa fac un comentariu doamna m-a trimis la el in clasa ca sa ma ajute un coleg de-al lui.El incepuse sa-mi puna ghiozdanul sus pe dulap rucsacul afara si mi-a pus o piedica ca era sa mor m-am enervat si am zis tuturor ce mi-a facut. Dupa aceea toti au inceput sa-i zica ca e un nesimtit si multe altele. Apoi m-a sunat si tot eram eu vinovata ca astea au fost glume. Dupa ma plimbam si am zis niste chestii urate despre el deoarece el ma vorbea de rau la toti. Dupa imi zicea ca vine cu varaso la mine si ca ma bate si ca ce caut la bloc la el si eu nici nu stiu unde sta.Dar eu chiar mai tin la el chiar daca mi-a facut toate astea. Dati-mi sfaturi plzzzzJoi am avut serbarea aceea cu premii si clasa lui era langa mine.Se uita intruna la mine cu ochii de aia dulci.Iar ieri m.am intalnit cu el si era cu bicicleta si facea la mine numai bagi lumea in seama/)Si dupa pe unde ma plimbam eu venea si el si statea langa mine si se uita ce fac. Akuma spune ca iar ma place si vrea sa fim impreuna.Ce >ziceti?:cat mai multe sfaturi

6 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Nu merita sa-i mai bagi in seama nici asa zisa prietena a ta si nici el oh go on

| AndreeaBz a răspuns:

NU merita, daca te-a lasat pentru prietena ta, nu merita deloc, nici el nici ea. (el nu stie ce vrea cu adevarat si ea ti-a tradat increderea). Uita-i! Eu asa cred ca este cel mai bine.

| Adryanna2000 a răspuns:

Nu conteaza cum incearca sa te recucereasca, daca tie nu-ti mai place de el sau crezi ca ai prea multa demnitate ca sa-l mai ierti dupa tot ce ti-a facut poti sa-i zici verde-n fata ''Gata! S-a terminat!''.Nu ai nicio obligatie avand in vedere ca s-a comportat ca un tampit cu tine.Cat despre ''prietena'' ta a profitat de necazul tau ca sa se cupleze.P.S ca tine sa fi fost nu o mai numeam prietena.

| Petruţa98 a răspuns:

Bine hai sa o luam cu inceputul... daca s-a pus cu prietena ta insemna ca prietena ta tea tradat si nu mai pot avea incredere in ea! Si despre faza asta sa fi su nu cu el daca as fi in lcul tau as incerca sa ma impietenesc cu el si sa devenim BBF ca sa zic asa si poate reusesti sa fii din nou cu el dac aii castigi increderea! Pai asta este sfatul meu daca il doresti asa de mult dar daca as fi in locul tau sincera sa fiu nici nu as mai vrea sa aud de el dupa toate amenitarile si barfele adresate tie...

| smashboy123 a răspuns:

Mai pai daca el mai are sentimente si tu pentru el de ce sa nu incercati din nou poate de data asta va fi ceva mai puternic.In orice relatie se mai intampla certuri din astea dar se trec cu vederea.

| Creier a răspuns:

Asa zisa prietena nu cred ca s-a comportat ca una. Eu zic sa nu porti ciuda nimanui dar ar fi mai bine sa iti faci noi prieteni, sa nu mai spui secretele tale "prietenilor" pentru ca te vor trada odata (cand va certati etc.). Pe baiat pur si simplu nu-l mai baga in seama, nu ai nevoie de cineva care-si bate joc. Sper ca te-am ajutat!:*