| Daniel9988 a întrebat:

Am 2 surori si un frate, care au rezultat in urma a cate 2 relatii din partea ambilor parinti.Eu sunt cel mai mare,dupa s-au nascut surorile si,in final,fratele.O intrebare ar fibig grinaca eu si fratele meu avem doar tatal comun,iar surorile mele au doar mama comuna, exista sanse ca ADN-urile noastre sa fie asemanatoare? Am citit despre asta si parerile din tratatele de medicina sunt diferite.Eu sunt singurul copil biologic al ambilor parinti, ceilalti avand grad de rudenie doar cu unul dintre ei.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista sanse sa aveti ADN comun, fiind posibil ca tu sa ai o compatibilitate mai mare cu unul din fratii vitregi decat cu sora ta buna.