| AnaisseMarie12 a întrebat:

Bună am 22 de ani și pentru aproape 2 ani și ceva am lucrat la o fabrică de automotive pe un domeniu de electronice. Cu 5 luni în urmă am luat decizia de a-mi căuta împreună cu iubitul meu alt loc de muncă mai bine plătit pentru a ne putea muta împreună. Am căutat tot fabrici cu domeniul în care lucrăm și în care eu aveam experiență. El nelucrând până acum într-o fabrică. În prima fabrică în care ne-am angajat la început totul a fost bine, am vorbit pentru iubitul meu eu având o experiență în spate. El într-un scurt timp ajungând să prindă foarte repede și ajungând toată lumea să îl placă. De la un timp eu însă observam ca eram tratată inferior cu toate ca aveam experiență în domeniu. După care am început să prin ură pe el și să mă iau de el pe anumite motive doar ca să încerc să îl fac să se simtă prost. După care am plecat la altă fabrică pentru ca nu îmi plăceau diferențele dintre noi. Am mai încercat la una împreună și tot așa a fost. El s-a descurcat imediat și eu cu experiență în spate iar am fost inferioară și tratată diferit. Și iar am început să mă comport față de el la fel..nu știu ce să fac dar când observ ca toată lumea îl place și îl laudă și eu prind doar locuri mult mai nasoale și îmi merge mult mai rău parcă prind o ură, gelozie și nervi asupra lui. Nu știu ce să fac ca să nu mă mai comport așa cu el deoarece știu ca nu are el nici o vina. Nu mă pot controla. Vă rog dați-mi un sfat despre ce ar trebui să fac să îmi meargă și mie bine și să nu mai fac așa cu el deoarece el a lăsat 2 locuri de muncă pentru mine când mă plângeam ca nu pot și când făceam foarte urat cu el. Aș vrea să ne fie bine și nu știu cum să fac

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Cea mai proastă idee să lucrați împreună în cazul asta.

Oricum atitudinea ta lasă de dorit. In loc sa te bucuri că e băiat descurcăreț și că prinde repede tu ești geloasa pe el. Se numește mojicie asta.

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Gasiti-va angajatori diferiți.

| AnaisseMarie12 explică (pentru regis):

Asta i-am propus și eu dar el nu vrea spunându-mi ca vrea să facem ceva împreună. Și câteodată am impresia și să gândesc ca vrea să lucreze cu mine doar pentru a-mi arăta ca el este mai bun, chiar dacă nu mi-a spus niciodată chestia asta eu așa simt.

| suntserios a răspuns (pentru AnaisseMarie12):

Cea mai proasta idee sa lucrati in acelasi loc. Foarte proasta.

| MarianWLF a răspuns:

Ce citesc cateodata aici, Dumnezeu dragutule imi demonstrezi inca odata ca nu le-am vazut pe toate laughing
Problema e la tine prin faptul ca te simti inferioara, recomand sa va axati pe departamente diferite, daca tu esti pe calitate lasa-l pe el pe magazie, tu cu fetele, el cu baietii, lucrez de 7 ani in fabrica si sincer as vrea sa dau un raspuns mai detaliat dar m-ai lasat masca, jur, atat s-a putut, scuze laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Gelozia bat-o vina, distruge relatii, omoara tiata iubirea, aduce numai nefericire si ura in relatii si in final dupa cearta si scandal se rupe.
In loc sa fii fericita ca toata lumea-l place si-i om indemanatic si destept, tu cauti cerata, de ce?
Invidie si gelozie pe omul care te iubeste?
Foloseste-ti femeie creierul, ca acolo exista control, fiindca o sa urli amarnic dupa el, ca nici un om de pe fata pamantului nu va rezista langa o asa scorpie si comportamnet, ca al tau.

Fa-ti un pustiu de bine si pleaca din fabrica aia, ca risti sa te dea afara si-ti distrugi relatia.
Nu uita: "nu pot" nu exista, doar rautate exista si daca ai cat de cat putin creier, atunci lasa ura, invidia, gelozia si veninul sa plece de la tine, ca sa poti tine un om drag langa tine.

| AnaisseMarie12 explică (pentru Violleta2022):

Auzi femeie sau ce ești mă rog. Vedeți de treburile tale în loc să îi jignești pe alți. Te crezi tu atotștiutoare dar nu ești. Du-te tu departe cu bunătatea ta și prostiile tale din cap. Nu ai tu nici un drept să îmi spui mie ce fel de om sunt. Bătut-o în cap care ești de proasta

| LoveSleep a răspuns:

Ce probleme au unii…

| Miruna333 a răspuns:

Dupa cum s-a spus, lucrati in locuri diferite. Nu conteaza ca el nu vrea din moment ce este mai bine pentru voi. Este foarte greu pentru relatie sa lucrati in acelasi loc, iar in situatia voastra si mai grav