| MONICAMONICA13981398 a întrebat:

Buna! Am 23 de ani și de 4 ani sunt într-o relatie cu un bărbat căsătorit si cu multi ani mai în vârstă decât mine. De-a lungul timpului, în această relație nu m-am simtit niciodata pe deplin fericită, iar daca la început nu mi se parea nimic în neregulă cu relația noastră, cu trecerea timpului am început sa conștientizez ca nu e o relație normală și e total nepotrivită pentru mine. Cu toate acestea, îmi este foarte greu sa ma despart de el deoarece a intervenit o obișnuită foarte mare. Intr-o zi am încercat sa discut cu el si sa îi spun ca nu este ok sa mai continuăm, dar din păcate nu am ajuns la niciun rezultat. Imi spune ca nu ar putea trăi fără mine, ca va divorța si va lua o casă pentru noi doi si ca, daca eu plec viața lui va fi distrusă. Nu stiu pur si simplu ce sa fac, am nevoie foarte mare de un sfat, ma simt în cea mai dificilă situație de până acum si pur si simplu nu stiu cum sa procedez, sa raman în continuare în această relație sau sa ne despartim, chiar dacă stiu ca amândoi vom suferi mult? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Orice invat are si dezvat,poate cunosti expresia.happy
Si nu stiu de ce preferi sa ramai blocata intr-o relatie care nu-ti mai ofera nimic, in loc sa-ti traiesti viata frumos si curat.

Un barbat casatorit a fost incantat cand a reusit sa aiba o amanta atat de tanara, in mintea lui i-au crescut actiunile!
Daca dorea sa te pastreze pentru totdeuna si viata lui ar fi fost distrusa fara tine, ar fi divortat demult.Dar el ti-o spune in momentul in care intelege ca te-ar putea pierde, desi stia de la bun inceput ca intr-o zi va trebui sa te lase libera...
Nu ceda acestui santaj emotional si pune punct.

Intoarce-te in lumea ta vesela si nepasatoare a celor 23 de ani pe care ii ai!
Iesi la dans,mergi la patinaj,fa jogging la nesfarsit,plimba-te oriunde vrei si fa ce vrei,viata iti apartine!happy

Nu sta legata de ceaiul asta de musetel,la urma urmei are o sotie care i-l poate oferi de destui ani si el o neglijeaza.
O sa-ti faci un mare bine tie, sotiei lui, chiar si lui la urma urmelor!

Fiecare lucru la timpul lui, iar tu ai o viata intreaga de trait in fata.
Acum e timpul tau, nu mai intarzia!
happy

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar daca va divorta si se va casatori cu tine, se vor schimba rolurile. Tu vei lua locul sotiei inselate iar alta mai tanara decat tine, va lua locul amantei. Pentru ca este predispus la asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i timpul sa-l pui sa decida, ca sa vezi daca te iubeste sau doar te manipuleaza ca sa obtina sex picat de la amanta.
Da-i termen pana de Valentin Day sa-si anunte sotia ca divorteaza si sa plece cu tine la munte.
Sa vedem daca este in stare sa faca asta!
Nu cred ca se va intampla vreun divort cu asta, dar merita incercat, sa vezi cum reactioneaza pus la colt si fortat sa ia o decizie.
In orice caz, de Valentin Day s-ar putea sa fii libera ca pasarea cerului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Imi spune ca nu ar putea trăi fără mine, ca va divorța si va lua o casă pentru noi doi si ca, daca eu plec viața lui va fi distrusă.
Aceasta este iubire cu șantaj al unui om care are nevoie de tine să își panzeze personalitatea imatură. Viața lui este incompletă acum, nu ai ce să mai distrugi prin despărțire. Caută un bărbat întreg, căsătorit sau nu.

| Mosotti a răspuns:

Nu va divorta niciodata, te minte, lui ii place sa se distreze cu tine.
Dar si tu te simti bine, de ce zici ca nu e relatia potrivita?

De ce sa te desparti? Simte-te bine cat o fi.

| LoveSleep a răspuns:

Du-te la psiholog.
Degeaba primesti sfaturi cum ca nu merita sa stai cu el, bla bla, cand problema ta e de natura psihologica. Afla de ce simti nevoia sa fii cu tipul asta, care e clar un idiot, ca daca dadea 2 bani pe tine o parasea deja pe nevasta-sa si daca era un om ok nu o insela de prima data.

| AliGab a răspuns:

De 4 ani isi inseala sotia? Wow! Te-ai pus vreodata in papucii ei? Exista 2 variante
1) nu se va desparti niciodata de sotia lui si tu tii la minciunile lui gogonate
2) se va desparti, te va lua pe tine si, la un moment dat, te va insela la fel cum face cu sotia de acum.
Avand in vedere ca relatia voastra deja a tinut prea mult in aceleasi conditii, cred ca este prima varianta. Solutia ca sa suferi cel mai putin este sa te desparti de el. Acum, nu maine, nu poimaine, si sa nu mai intrii niciodata in casnicia cuiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te minte cand spune ca o sa divorteze.
Daca te iubea de-adevarat o facea pana acum.

Nu ii cunosc personalitatea ca sa-mi dau o parere pertinenta dar ca si concluzie spun ca relatiile cu persoanele casatorite nu duc la nimic bun.

| Silwian a răspuns:

Uite asa ai distrus doua sau mai multe vieti. pe a ta. pe a lui... pe a sotia lui...smd.si familia lui ca sa zic asa! De fapt tu pentru el esti doar o amanta! Daca te dorea cu adevarat si tot ce zici tu acolo ca zice el. Divorta de mult! Nu vreau sa te judec.dar lucrurile sunt foarte complicate Si vei avea si mai mult de suferit daca continui asa! Cel mai bine este sa rupi totul definitiv si sa dispari complet din viata lui! Fara nicio explicatie si nimic altceva!

| Daz01 a răspuns:

Este trist ca o fată de 19 ani să se combine cu un bărbat căsătorit și să continuie relația 4 ani. Acum ai 23 de ani iar realizare ta cea mai mare este că ești amanta unui bărbat însurat, în loc să ai propria ta relație și să începi să te gândești deja la propria ta familie. Este normal să nu te simți pe deplin fericită, voi vă vedeți în funcție de programul lui, faceți lucrurile să nu fiți văzuți și nu puteți discuta oricând.
Cât încă nu este prea târziu, fă alecera cea mai bună și lasă-l să-și vadă de familia pe care o are și nu te mai băga niciodată într-o familie. Succes.