| Obj279 a întrebat:

Buna! Am 17 ani si nu am avut niciodata o relatie cu vreo fata si simt ca e momentul. Nu stiu insa cum sa procedez,nu sunt tipul de om ranchiunos sau vreun golan(recunosc ca uneori mai fac glume deplasate,dar pur si simplu la caterinca). Am vazut la mine in liceu ca toti smecherii cu fete care arata ca un pamflet au o relatie si unii chiar cu fete frumoase sau mai inalte decat ei. Am mai incercat de a lungul timpului sa port conversatii cu anumite fete,dar m-am confruntat cu situatia in care s-a aflat si unii au inceput sa faca misto de mine. De atunci traiesc cu teama ca voi fi respins si ca respectiva ma v-a respinge si v-a spune la lume.
Daca ma poate ajuta cineva, ofer funda!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta nu ai nevoie de sex sau de fete, axeaza te pe carte lasă prostiile, esti minor si ele la fel, sexul se face numai după ce te casatoresti si esti destul de responsabil sa te îngrijesti de familie, sexul presupune sarcină si momentan nu esti la varsta la care sa ai copii, lasa i pe altii ce fac, tu invață sa ai serviciu bun, fetele vor baieti cu bani, daca nu ai bani fetele /femeiile te vor evita.

| MarianWLF a răspuns:

Vezi fete frumoase cu toti paduchiosii si figurantii deoarece la 17 ani multe din ele confunda increderea cu aroganta, nu trebuie sa iti para rau, o fata care e atrasa de astfel de specimene nu e pentru tine, ai rabdare sa mai cresti, oricum fetele la varsta asta nu zic toate, dar o buna parte din ele vor sa cunoasca mai mult drept urmare nu te poti astepta la fidelitate, e timp de fete.

| Violleta2022 a răspuns:

Invata sa respecti fetele, sa le saluti si sa le vorbesti frumos daca vrei ca vreuan sa se uite la tine.
Lasa naibii caterinca ca-ti faci reputatie de neserios si bufon, iar cei seriosi si fetele vor fugii de tine, ca nu-si doerste nimeni o relatie cu un om neserios.
Daca continui asa vei continua sa fii respins, nu doar de fete ci si de baieti, asadar iti recomand sa te schimbi si sa lasi glumele proaste ori de orice fel, ca sa vada oamenii ca te-ai maturizat si poti fi serios.

| ywar a răspuns:

Ti s-a spus sa faci sala. eu iti spun sa-ti cultivi spiritul si sa ai rabdare. Va veni cineva, la momentul potrivit si pentru tine. Daca nu du-te la un sex party cu colegii, prietenii si vei f@@e acolo cat cuprinde. Nu te mai respinge nimeni. Alcool si sex.

| LordCristobal a răspuns:

Sincer ca sa fii mai atractiv la fete trebuie sa mai lucrezi la tine.Sa te duci la sala sa iti faci un corp fain, sa fii hotarat si sa stii ce vrei in viata si sa inveti sa vorbesti cu fetele, cum sa ai o vrajeala din aia placuta.
Nu te demoraliza ca oricum fetele de liceu sunt foarte fitoase si e greu sa le agati.Eu zic sa mai astepti pana intri la facultate ca la facultate dai de fete mult mai misto decat in liceu.Astea din liceu fug dupa badarani din strainatate care vin cu un BMW de mana a doua si se dau mari in oras.

| SkandallKamataru a răspuns:

Sala tata, apuca-te de sala si o sa ajungi si tu sa atragi 100 nu una.
Multi am fost in situatia ta dar am muncit mult la corpul nostru, stil si aspect si am trecut peste problema asta.
Nu exista vreo formula magica, doar munca multa, incercari multe, si perseverenta.

| FindMyName a răspuns:

Nu trebuie să te intereseze prea tare ce spune lumea, în primul rând. În al doilea rând, fi mai serios. fără glume prostești.
Schimbă-te într-o formă mai bună a ta!

| ArchangelElohim a răspuns:

Cel mai simplu daca vrei sa cuceresti o fata du-te la ea si spune-i exact ce simti pentru ea si ca o placi, nu sunt decat 2 efecte, sau te place sau iti da o palma.