| anonim_4396 a întrebat:

Am 23 de ani, sunt casatorita si am o fetita de 9 luni. Am 12 clase fara bac, nu am dat bacul din motive intemeiate + ca oarecum am cedat usor din cauza ca in clasa a 9a, a 10a si a 12a am ramas corigenta la matematica si mi-am zis ca n-o sa am nici-o sansa la bac. E o materie care mereu mi-a dat batai de cap, in generala de abia m-a trecut profa ca sa ajung la liceu. Nu inteleg mai nimic din aceasta materie, desigur ca calculele de baza le pot face, nu sunt handi, dar la nivel de bac stiu sigur ca nu m-as descurca. Insa acum ca am ajuns mama, parca am asa o dorinta mare sa avansez in viata, incepand pe plan scolar, sa dau un bac si pe urma sa ma axez pe un job sau o facultate. M-am mutat din orasul unde am fost la liceu, acum sunt la Sibiu. As dori un sfat de la voi, ce as putea sa fac in situatia asta? Vreau sa am macar bac-ul ca fara el nu ai sanse la nici-un job civilizat. Nu ma condamnati pentru faptul ca am facut deja un copil, e alegerea personala a fiecaruia ce face cu viata lui, scoala nu a fost niciodata punctul meu forte pentru ca in adolescenta imi statea capul tot la alte chestii nu la invatat acum insa m-am mai maturizat si as vrea sa imi imbunatasesc viata. Fara glume proaste va rog! Sfaturile voastre sa evite pe cat de mult posibil Matematica, pot sa invat orice dar cifrele ma doboara, jur.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Pai daca ai de dat matematica, nu ai cum sa scapi de ealaughing) Incepe sa faci meditatii sau invata singura macar pentru 5, si inveti mai mult la celelalte doua materii.

| RAY a răspuns:

Eu cunosc pe cineva care metideaza de unde esti